دویدن

در دنیای سلامت، اطلاعات درمورد تغذیه و ورزش فراوان است. اما هنگامی که پای سلامت قلب و عروق در میان باشد، اطلاعات درست و مناسب وجود ندارد. به عنوان یک ورزشکار المپیکی، من کلید دانش را برای داشتن شانس رها نمی‌کنم، در طول سال‌ها تحقیقات گسترده‌ای انجام داده‌ام تا بهترین تمرینات را به بدنم بدهم. سلامت قلبم تنها و مهمترین عامل محدود‌کننده یا تسریع بخش هر چیزی است که من انجام می‌دهم، به‌ویژه زمانی که به عملکرد ورزشی‌ام مربوط می‌شود. بیشتر از ۱۵ سال و طی ۵ دوره‌ از بازی‌های المپیک، همواره کوشش نمودم تا تمرین‌ ورزشی‌ام، دانش و تغذیه‌ام را به منظور افزایش سازگاری با سیستم قلبی و عروقی‌ام به حداکثر برسانم.

اسکی نوردیک ترکیبی (دوگانه‌ی زمستانی) ورزشی کوچک است، با عده‌ی معدودی از ورزشکاران که آن را انتخاب می‌کنند، مجبور هستیم تا نه تنها سخت بلکه دقیق تمرین کنیم تا از حداکثر قابلیت‌هایمان بهره بگیریم.

تاثیرات زیاد درمقابل تاثیرات کم

عامل اصلی آمادگی جسمانی ورزش «قلب» است، که اغلب اشتباه فهمیده و از آن سواستفاده شده است، زیرا ورزش نمی‌تواند سیستم قلبی و عروقی را توصیف کند. برخی از افراد به نمودار تطابق سن و ضربان قلب که در اکثر باشگاه‌ای ورزشی وجود دارد، خیره می‌شوند و سعی می‌کنند بیشتر مطابق آن ورزش کنند تا به نتیجه برسند.

اما ورزش‌های ساده مانند راه رفتن، پیاده‌روی، آهسته دویدن، شنای ساده یا دوچرخه‌سواری روی تناسب اندام کل بدن تاثیر زیادی دارد و البته تمریناتی دردسترس و تقریبا کم‌تحرک برای بیشتر ورزشکاران زبده است. تمرینات ساده همچنین به بهبود جریان خون در عضلات و بهبود عملکرد قلب شما کمک می‌کند.

تمام این عوامل به سیستم قلبی عروقی کارآمدتر و سالم‌تر منجر می‌شود. وقتی با تمریناتی که از شدت کنترل‌شده‌‌ایی برخوردارند، ترکیب می‌شوند، حتی به بهترین ورزشکاران استقامتی جهان کمک می‌کنند تا از تمام توان بالقوه‌ی خود بهره گیرند .‌

راهنمای استفاده از مکمل‌ها

ورزش امری ضروریست، اما تغذیه نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. بر اساس تجربه‌ی شخصی می‌گویم، نداشتن سوخت مناسب، بدن شما را از کسب حداکثر منفعت ورزش باز می‌دارد. اطمینان از اینکه مقدار زیادی میوه، سبزیجات، پروتئین بدون چربی و غلات سبوس‌دار می‌خورید برای اینکه به بالاترین میزان عملکرد برسید ضروری است.

در طول سال‌ها از برنامه‌ی غذایی شخصی‌ام که برای من مناسب است، استفاده کرده‌ام، اما آگاه باشید که رژیم هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. رسیدن به برنامه غذایی فردی برای من مهم است زیرا موقعیتی را فراهم می‌کند تا به بدنم گوش دهم و دریابم به چه چیزی نیاز دارد. علاوه ‌بر غذاهای درست برای تکمیل رژیم ورزشی‌ام، در طول سال‌ها برای کمک به سلامت کلی‌ بدنم مکمل‌های مختلف مصرف کرده‌ام. شخصا یک مکمل روغن ماهی با اسیدهای چرب امگا ۳ را کشف کرده‌ام که به من کمک نمود تا سیستم قلبی عروقی‌ام را به عنوان یک ورزشکار بهبود بخشم.

در طول سال‌ها، خودم و هم‌تیمی‌هایم را دیده‌ام که تغذیه‌ و ورزش را برای تبدیل شدن به رقبای بهتر تنظیم کرده‌ایم. با آگاهی از این تنظیمات و آگاهی کلی از اهمیت رسیدن به سلامت قلب و عروق، قادر شده‌ایم تا نتایج فوق‌العاده‌ای را بوجود آوریم و به تعدیل بنیاد ورزشکاران نوردیک ترکیبی آینده کمک کنیم.

باز هم تاکید می‌کنم که، برنامه‌ی غذایی من برای سلامت قلب و عروق شخص من مطلوب است. مهم این است که شما نیز به بدنتان گوش دهید و آنچه برایتان خوب است را کمی تغییر دهید.

بیوگرافی بیلی دمونگ

با بیش از ۱۵ سال زندگی روی برف، بیلی به تیم نوردیک ترکیبی ایالات متحده کمک کرده است تا لحظات به‌یاد ماندنی را خلق کنند. به عنوان یکی از برترین اسکی بازهای نودریک ترکیبی در طول تاریخ او به ایالات متحده کمک کرد تا یک مدال نقره در المپیک ۲۰۱۰ بدست آورد و سپس به اولین ورزشکار امریکایی که مدال طلا را در یک رویداد اسکی ترکیبی برنده شد، تبدیل شد. بیلی در پنج دوره از بازی‌های المپیک شرکت کرده است، ۱۹۹۸،۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴، همچنین به رشد ورزش به شکل محلی و به عنوان یک مربی به بسیاری از ورزشکاران جوان‌تر که به سرعت در صحنه بین المللی زیاد می‌شوند، کمک کرده است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید