آیا یک فرد بزرگسال هستید اما هنوز هم جوش می زنید ؟ جوشها و آکنه های بزرگسالی خیلی رایج هستند اما برای جلوگیری از آشکار شدن این دانه هادر صورتتان ، فقط کافی است چند قدم ساده بردارید .  جلوگیری از جوش صورت

غذای مناسب بخورید:

غذای چرپ باعث نمی شود که صورت ما چرب شود اما برخی غذاها می توانند باعث التهاب و تحریک شدن پوست شوند.

میزان استرس خود را کاهش دهید:

استرس میزان التهابات پوستی که باعث بروز آکنه در بزرگسالان می شود را افزایش می دهند . اگر شما هم دارای جوشهایی هستید که در اثر استرس ایجاد شده اند با استفاده از لوسیون حاوی سالیسیلیک اسید و یا یک حل کننده باکتری مثل بنزوئیل پراکسید ، پوستتان را صاف کنید.

هیچ وقت با آرایش نخوابید :

حتما” هر شب قبل از خواب صورتتان را با آب ولرم و یک پاک کننده ملایم بشوئید. زیرا لوازم آرایشی منافذ پوست را می بندند و مانع از نفس کشیدن پوست می شوند.

از محلول پاک کننده ای که حاوی سالسیلیک اسید باشد استفاده کنید:

از مصرف ژلهای پاک کننده ای که حاوی الکل هستند و اسکرابهایی که دارای دانه های ریز هستند خودداری کنید زیرا این مواد چربی پوست را از بین می برند و در نهایت باعث می شوند که پوست برای جبران این چربیهای از بین رفته چربی بیشتری تولید کند.

اگر سالسیک اسید جواب نداد از محلولهایی استفاده کنید که ترکیبی از رتینوئید با بنزوئیل پراکسید باشند .محققان به این نتیجه رسیده اند که رتینوئید التهابات پوستی را کاهش می دهد و بنزوئیل پراکسید باکتریهایی که باعث بروز آکنه و جوش می شوند را از بین می برند .

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید