Best-Time-of-the-Day-to-Exercise

چه چیزی می‌تواند شما را وادار کند تا از ورزش عادتی بسازید که ترکش دشوار باشد؟ راه‌های خاصی وجود دارد که می‌تواند افراد را به هیجان وادارد تا به‌طور خودکار به باشگاه رفته و تمرینات ورزشی‌شان را به مرور افزایش دهند. مداخلاتی طراحی شده‌اند تا در شروع و ادامه ورزش به افراد کمک کرده و آن‌را تبدیل به یک عادت اجرایی یا برنامه روزانه نموده و در باشگاه‌های ورزشی پیگیر آن باشند. یافته‌ها نشان داده، عادت مشوق یا راه‌های مشوق و برانگیزاننده، به افراد انگیزه می‌دهند تا به طور غیرارادی به باشگاه رفته و تمرینات‌شان را مکررا افزایش دهند.

از جنبه سلامت، افراد باید مکررا فعالیت بدنی داشته باشند، و عادت به این نوع رفتار، عادتی برانگیزاننده است. مهم نیست چه ورزشی را انتخاب می‌کنید، اگر عادتی اشتیاق برانگیز باشد، بدون فکر و بررسی جنبه‌های مثبت و منفی، شروع به ورزش خواهید کرد. برای مثال، خیلی از افراد بعد از کارشان ورزش می‌کنند و پایان روزکاری، برای آنها انگیزه‌ای برای رفتن به باشگاه و ورزش است؛ به جای این‌که به سمت خانه بروند. برای دیگران، ممکن است زنگ ساعت علامتی برای زمان دویدن صبحگاهی یا دوچرخه سواری باشد.

بعضی از محققان توصیه می‌کنند شاید لازم باشد یک ماه یا بیشتر، رفتاری تکرار شود تا عاملی به طور خودکار،انگیزه‌ای معتبر شود. درابتدا پایبند بودن به ساعت مقرر، می‌تواند مفید باشد. هرکسی که تازه ورزش را شروع کرده یا باشگاه رفتن برایش چندان راحت نیست، پیروی از برنامه مشخص، می‌تواند به ایجاد اعتماد بنفس برای فعالیت کمک کرده و فرد را به‌طور کلی فعال کند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید