dealing-with-negative-people

تغییر کردن سخت است، حتی زمانی‌که به وضوح دلیل نیاز به این تغییر را می‌توانیم ببینیم. بنابراین، چقدر برای اطرافیان‌مان که اغلب هم درک نمی‌کنند که چرا اینگونه انتخاب می‌کنیم، می‌تواند سخت و ناخوشایند باشد؟ تغییرات شخصی تنها روی خودما تاثیر ندارند. این تغییرات می‌توانند روابط احساسی، روابط دوستانه، روابط خانوادگی و همکاران‌مان را هم تحت تاثیر قرار دهند. اگر شما مشتاق شیوه‌ای جدید در زندگی‌تان هستید، و حمایت و استقبالی از سوی نزدیکان‌تان نمی‌بینید، ممکن است دلسرد و ناامید شوید و خودتان را زیر سوال ببرید. موضوع اینجاست که با وجود همه اینها، مشکل از شما نیست.

اگر در مسیر تغییری اساسی قرار دارید، و از کسی که نزدیک به شماست، بازخورد منفی دریافت می‌نمایید، این موج منفی تقریبا همیشه از ترس سرچشمه می‌گیرد. تعارفات کنایه آمیز، رفتارهای پرخاشگر-منفعل، و نظرهایی که سعی در ترساندن شما دارند: اینها نشاندهنده این است که شما در شخص دیگری احساس ناامنی ایجاد کرده‌اید.

پشت صحنه این ماجرا چه می‌گذرد

افتادن در تله تصور اشتباه در مورد شخصیت فرد دیگر، آسان است. وقتی او دست از کسی که بوده است می‌کشد یا ما می‌فهمیم که هرگز آن‌طوری که فکر می‌کرده‌ایم نبوده است، دیگر کنارآمدن و تحملش دشوار می‌شود. احساس می‌کنیم تا حدودی سرمان کلاه رفته و حالت تدافعی به خود می‌گیریم.

دراینجا ترس و تهدیدهایی را که ممکن است باعث شود افراد موردعلاقه شما نتوانند شیوه جدید در زندگی‌تان را تاب بیاورند و بپذیرند می آوریم:

  1. اگر تغییرات‌تان تند و تیز و شدید باشد، احتمالا نوعی از تغییرات را روی افرادی که با شما درارتباطند هم اعمال می‌کند. آنها دلایل مشابه شما را برای تغییر ندارند. بنابراین درابتدا مانند یک بار اضافی غیرضروری به نظر می‌رسد.” خیلی عالیه، تو داری مشروب را ترک می‌کنی. حالا من این آخرهفته با چه کسی باید برای نوشیدن بیرون بروم؟”
  2. شما چیزی را به دست آورده‌اید یا دارید برای چیزی تلاش می‌کنید که آنها هم خودشان همان را می‌خواهند. شما مقابل آینه‌ای برای تغییراتی هستید که آنها هم در زندگی‌شان می‌خواهند یا نیاز دارند و انجامش نمی‌دهند. شما آنها را مجبور می‌کنید با این حقیقت روبرو شوند که خواسته‌های‌شان شدنی، و دست یافتنی است و آنها هنوز به آن نرسیده‌اند. ” اوه، اصلا فکر نمی‌کردم تا این حد پیشرفت کنی. من مدتها پیش این شغل را می‌خواستم اما آنها هرگز کسی را تا این حد ارتقاء ندادند.” . ” من هیچ وقت نتوانستم کاری را که تو داری انجام می‌دهی بکنم. نمی‌دانم چطور از پس آن برخواهی آمد.”

چطور مدیریتش کنیم؟

ممکن است احساس کنید به شما حمله شده، و بخواهید به این ادعاها، واکنش تهاجمی نشان دهید. اما نمی‌توانید آتش را با آتش خاموش کنید. از محبت خارها گل می‌شود. سعی کنید چشم‌انداز دیگران را هم ببینید. نسبت به احساسات‌شان، روشنفکر باشید، با احترام به آنها گوش دهید، اما عقیده محکم‌تان را نسبت به دلیل ایجاد این تغییر فراموش نکنید. به خودتان بقبولانید که انتقادپذیر باشید و با دید باز به اهمیت این تغییر نگاه کنید، بدون این‌که احساسات دیگران را دست کم بگیرید.

این راهکارها چه شما را به پیشرفت و فراشکافت و آشتی برساند و چه نه، شما می‌دانید که واقعیت و راستی را با آرامش و مودبانه و خوشایند اعلام کرده‌اید. به چیزی که هستید وچیزی که برای‌تان مهم است، باوفا بمانید. افرادی که در زندگی به آنها نیاز دارید، نزدیک شما خواهند ماند، و در مسیرتان با افراد جدیدی هم آشنا خواهید شد. بهترین دوستان آنهایی هستند که در رابطه‌شان با شما ، در مسیر رسیدن به چیزی که مدنظر شماست، کمک و حمایت‌تان کنند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید