نقاشی هدف

من به عنوان بخشی از تحقیق نیروی دریایی ROTC، تابستانی را صرف آموزش های تخصصی در رشته های مختلف جنگی کردم. در طول تمرین و آموزش با یک شاهکار بی نظیر روبرو شدیم: یک ناوشکن ایجیس.

فناوری این کشتی های خارق العاده فراتر از درک کامل من بود، اما در سطح ابتدایی، این گونه کار می کنند: هنگامی که یک موشک شلیک ‌شده از طرف کشتی به هدف خود نزدیک شد، توانست انرژی پراکنده از آن هدف را تشخیص دهد و مسیر حرکت خود را براساس این داده ‌ها تنظیم کند. به این کار نقاشی هدف گفته می شود و این کشتی ها می توانستند این کار را با دقت باورنکردنی انجام دهند.

حتما می پرسید که چرا این را به شما می‌ گویم؟ به این خاطر که نقاشی هدف دقیقا همان چیزی است که مغز شما باید هر زمانی که می‌خواهد به هدفی دست یابد، باید آن را انجام دهد.

جالب است بدانید که مغز شما هدف محور است. زمانی که یک هدف را تعیین می ‌کنید، ذهن شما به طور ناخودآگاه تعدادی از ارزیابی ‌ها را در مورد این که چقدر از هدف فاصله دارید (نزدیکی)، چقدر احتمال دارد که به آن دست پیدا کنید (اندازه هدف)، و میزان تلاش برای رسیدن به آن (فشار) انجام خواهد داد. هنگامی که روی هدف تمرکز می کنید، مغز شما به طور مداوم در حال محاسبه این سه متغیر است.

ایجاد درکی مثبت تر از اهداف، می تواند تمرکز، بهره وری و انگیزه ما را به طرز چشمگیری افزایش دهد و از این طریق سرعت دستیابی به آنها را نیز بالا ببرد.

در اینجا یاد می گیرید که چگونه می توانید شروع به نقاشی هدف در زندگی خود کنید:

  • استراتژی 1: زوم کردن روی هدف (نزدیکی)

تحقیقات نشان داده است که هر چه افراد سخت تر و سریع تر کار کنند، به هدف شان نزدیک تر می شوند. تمام کارهایی که انجام داده اید و تمام گام هایی که تاکنون برای رسیدن به هدف برداشته اید را یادداشت کنید.  یادآوری موفقیت های گذشته به خودتان، به مغز شما کمک می کند تا درک کند که به هدف نهایی نزدیک تر هستید.

  • استراتژی ۲: بزرگ نمایی هدف (احتمال موفقیت)

هرچه یک هدف بزرگتر ظاهر شود، مغز شما بیشتر به این باور می رسد که به آن خواهد رسید. به شرایط فعلی خود نگاه کنید. آیا مناطقی وجود دارد که شما فکر می کنید به دلیل حصارهایی که دور آن قرار گرفته هیچوقت به آن دست نخواهید یافت؟ این حصارها را بردارید تا رسیدن به این اهداف ساده تر به نظر برسد.

  • استراتژی 3: محاسبه مجدد فشار (انرژی مورد نیاز)

برای دستیابی به هر هدف، سطح مشخصی از انرژی لازم است. هرچه هزینه ذهنی کمتر باشد سرعت شما به سمت موفقیت بیشتر می شود. تحقیقات نشان داده است که با تغییر درک خود از این هزینه ها، می توانید سرعت خود را به سمت هدف خود تا 35 درصد افزایش دهید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید