WeightLoss-honey

عسل و کاهش وزن دو چیز مرتبط به هم هستند. چرا عسل نسبت به شکر انتخاب زیرکانه تری است؟

به گزارش آلامتو به نقل از شهدستان ؛ قند تصفیه شده رژیمی فاقد مواد معدنی و ویتامینهاست و به همین دلیل به آن “بی کالری” گفته می شود.این نوع قند برای متابولیزه شدن از مواد مغذی بدن استفاده میکند و هنگامی که این مواد مغذی تمام میشوند متابولیز کلسترول و چربی نیز متوقف شده، میزان کلسترول و چربی در بافتها و ارگانهای بدن بالا رفته و احتمال ابتلا به مرض چاقی افزایش می یابد. خبر خوب این است که عسل، بعنوان یک شیرین کننده طبیعی، دارای 22 آمینو اسید و مواد معدنی متفاوتی است که برای متابولیزم بدن ضروری بوده و باعث جلوگیری از مرض چاقی می شوند. باور بر این است که نوشیدن آبلیمو همراه مقدار کمی عسل در صبح قبل از خوردن صبحانه بدلیل اینکه متابولیسم بدن را افزایش می دهد بهترین روش درمانی ضد سلولیت است. اگر مصمم هستید که از وزن خود بکاهید و متابولیسم خود را افزایش دهید این رژیم عسل و آبلیمو را امتحان کنید. یکی دیگر از نوشیدنیهای بسیار معروف و مرتبط با عسل و کاهش وزن نوشیدنی است که از عسل و دارچین درست می شود.بسیاری از مردم پی برده اند که این داروی خانگی در کاهش وزن بسیار موثر است. مراحل تهیه آن آسان است: نصف قاشق سوپخوری دارچین را در یک فنجان آب جوش ریخته و بهم بزنید. در ظرف را گذاشته و بمدت نیم ساعت آن را کنار بگذارید. سپس آن را از صافی بگذرانید و یک قاشق سوپخوری عسل به آن اضافه کنید. صبح نیم ساعت قبل از صبحانه با معده خالی آن را بخورید.

کسانی که تمایل به زیاد غذا خوردن دارند و یا اینکه بعد از غذا خوردن احساس ناراحتی در معده شان می کنند می توانند از عسل برای هضم بهتر غذا کمک بگیرند. عسل یک کربوهیدرات ساده است که می توانید در زمان روزه داری بدلیل وجود قندهای ساده و قابل هضم موجود در آن، از آن استفاده کنید.

غذاهایی که غنی از قندها و یا تجمعی از قندها هستند کربوهیدرات نامیده می شوند. نوع چینش قندها تعیین می کند که غذا منبع کربوهیدرت ساده یا پیچیده است. وقتی که قندها بصورت ردیف چیده می شوند، هماننند چینش قندهای نشاسته که در انواع غلات وسبزیجات داریم، به آن کربوهیدرات پیچیده می گویند.

تئوری جدید “رژیم غذایی خواب زمستانه” رابطه ای را بین عسل سرشار از فراکتوز و کاهش وزن نشان می دهد. این تئوری می گوید که خوردن یک یا دو قاشق عسل در شب همرا با آب ولرم و یا به تنهایی، با افزایش سوخت و ساز کبد، افزایش متابولیسم سوخت چربی و آزاد کردن هورمونهای استرس به خواب راحت و کاهش وزن به طور همزمان کمک می کند.

اگر فکر میکنید که قند مصنوعی و یا شیرین کننده هایی مانند آن به شما کمک میکنند که از وزن خود بکاهید کاملا در اشتباه هستید. قند مصنوعی اگر چه ممکن است چند کالری را از شما بگیرد اما چندین مشکل سلامتی دیگر را برای شما بوجود می آورد.

همین امروز رژیم عسلی خود را آغاز کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید