employment

استخدام کردن یک کارمند خوب کار آسانی نیست اما سختی آن به نسبت بازدهی بسیار رضایت بخش است.

به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مدیران باید همیشه برای خودشان یک چارت سازمانی داشته باشند که در این چارت علاوه بر امور مالی، تولید، خدمات مشتری، بازاریابی، فروش جایی هم برای کارمندان و استخدام آنها وجود دارد.

کارمندان خوب نشانه هایی دارند و این نشانه ها را میتوان از برخورد با آنها و بررسی تجربیات کاری شان فهمید. مهمترین نشانه یک کارمند خوب این است که بتواند مسئولیتهای خود را در محیط کار شناسایی کند.

مهارتهایی چه سخت افزاری  چه نرم افزاری را داشته باشد قابلیت استفاده از کامپیوتر، برقراری ارتباط (نوشتن، صحبت کردن)، نظارت بر کار و… نشان از یک کارمند خوب است حتی اگر سابقه ی کاری زیادی هم نداشته باشد.

کارمندان خوب به جزییات کاری توجه میکنند آنها سازمان یافته عمل کرده و قادر به انجام منظم کارها هستند.

هر کاری یک حوزه ی مسئولیتی مشخص دارد و کارمند خوب در همان ابتدا میتواند این مسئولیت ها را با موفقیت انجام دهد.

کارمندان خوب همیشه جذب مدیران خوب میشوند. یک مدیر خوب کارمند خوب میخواهد تا کارش را توسعه داده و پیشرفت کند چون بخش اعظم کار برعهده ی کارمندان است بنابراین شناخت آنها خیلی سخت نیست.

یک مدیر خوب باید به صورت جامع کار را برای کارمند شرح دهد مثلا هدف کار و مسئولیتهای آن در مقابل یک کارمند خوب تمام تلاش خود را می کند که مجموعه به این اهداف برسد و این کار را با انجام درست وظایفش انجام میدهد.

تجربه، دانش و مهارت نشان یک کارمند خوب است بنابراین اگر این ویژگی ها را در کارجویان دیدید آنها را استخدام کنید.

کارمندان خوب به اندازه ی کافی به کار علاقمندند. آنها اهل رقابت سالم و پیشرفت هستند. بنابراین شما برای اینکه این گونه کارمندان را جذب کنید باید به همان نسبتی که کارمند برای شما و کارتان ارزش و اهمیت قائل می شود شما هم در مقابل او را از مزایای کاری خوب بهرمند کنید.

کارمندان خوب همیشه یک محیط ایده آل را ترجیح میدهند و شما به عنوان کارفرما باید تیم کاری خود را چنان طراحی کنید که در این کارمندان خوب در آن زیادتر باشند.

کارمندان خوب می توانند به افزایش روند کاری شما کمک کنند بنابراین این کارمندان را استخدام کنید این گونه از کارمندان بازخورد مثبت و بالایی دارند به گونه ای که شما خودتان میتوانید با ارزیابی کار آنها در مدت کوتاهی این بازخورد بالا را مشاهده کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید