عامل اصلی فشار خون بالا چیست؟

عوامل خطر اصلی فشار خون بالا که نادیده‌شان می‌گیرید؛

main-causes-of-hypertension-high-blood-pressure-you-ignore

آیا از عوامل اصلی بروز فشارخون بالا اطلاع دارید؟ در این مقاله قصد معرفی اصلی‌ترین دلایل بروز فشارخون بالا را داریم، با مجله سلامت همراه شوید:

کارشناسان معتقدند: نگه داشتن فشار خون در محدوده طبیعی برای جلوگیری از سکته مغزی، ضروری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)_منطقه خراسان، کارشناسان اظهاركردند: عامل فشار خون از مهم ترین عواملی است که می توانید آن را از عوامل ابتلا به خطر سکته مغزی و چهارمین علت عمده مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا بدانید.

بر اساس گزارش انجمن قلب آمریکا و انجمن سکته مغزی آمریکا با این وجود بسیاری از مردم نمی دانند كه آنها در معرض خطر داشتن فشار خون بالا هستند.

عوامل بسیاری در ابتلا به این بیماری نقش دارند كه از مهمترین آنها می توان موارد ذیل را نام برد:

– سابقه خانوادگی و اینكه اگر پدر و مادر خود و یا بستگان نزدیک، فشار خون بالا داشته‌اند، شما نیز در خطر ابتلا به این بیماری هستید.

– اغلب افراد با سن بالا در معرض ابتلا به فشار خون بالا و مستعد بیماری های قلبی و عروقی هستند.

– مردان بیشتر از زنان احتمال دارد به فشار خون بالا مبتلا شوند. در بین سنین 45 تا 50 و 55 تا 64 سالگی خطر ابتلا به فشار خون بالا برای زنان و مردان مشابه است اما بعد از سن 64 سالگی احتمال ابتلای زنان به فشار خون بالابیشتر ازمردان است.

یكی از عوامل دیگر نداشتن فعالیت است. نشستن بیش از حد پشت میز کار خود و یا بر روی مبل ابتلا به داشتن فشار خون بالا را افزایش می دهد. انجام تمرینات ورزشی منظم یک راه طبیعی برای کاهش آن است.

مصرف بیش از حد نمک از عوامل دیگر ابتلا به فشارخون بالاست. میزان مصرف سدیم خود را به کمتر از 500.1میلی گرم در روز برسانید.

داشتن اضافه وزن یا چاقی می تواند شما را مبتلا به این بیماری كند. وزن خود را كنترل کنید و اگر شما اضافه وزن دارید، كاهش وزن می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

نوشیدن نوشیدنی‌های الكلی هم می تواند فرد را مبتلا به فشار خون بالا كند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید