اشتباهات رایج در مراقبت از موی سر

اشتباهات بزرگی که در مراقبت مو مرتکب می شویم و راه حل آن ها

hair

موهای زیبا و پرپشت آرزوی هرکسی است و بدون آن ظاهر شما ممکن است آنگونه که انتظار دارید نباشد در این مقاله به اشتباهات رایج در مراقبت از مو میپردازیم که با اجتناب از آنها میتوانید موهایی زیبا و پرپشت داشته باشید:

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ شما هر روز موها را سشوار می کشید، فر می کنید و هر کاری که باعث شود در آن روز موهایتان ظاهر زیبایی داشته باشد. اما همه این ها باعث خشک شدن موها می شود.۵۰ در صد زنان اعتراف می کنند که موهایشان شکننده می شود. بعضی از روش های درست کردن مو باعث کنده شدن موها از ریشه می شوند. در اینجا به شمامی گویم که چگونه موهایتان را از خطاهای آرایش مو حفظ کنید.

رسیدگی بیش از حد به موها

سشوار کشیدن، پوش دادن و زیاد شامپو زدن به موها باعث فرسوده شدن کوتیکول یا همان لایه خارجی مو که از قسمت های داخلی حفاظت می کنند می شود. و نتیجه؟ شکستگی موها

با موهایتان مثل ابریشم برخورد کنید. از سر انگشتانتان برای شستن کف سر استفاده کنید. نیازی نیست که آن را با ناخن هایتان خراش بدهید زیرا چربی های سر همراه با کف شامپو شسته می شوند. قبل از شستشوی موها در داخل حمام ابتدا آن ها را با یک شانه دندانه درشت شانه کنید. از شامپوی پنتن برای موهای آسیب دیده، نرم کننده مو و سرم مو برای کم کردن آسیب دیدگی موها استفاده کنید. شانه زدن موهای خشک فقط در مواقع ضروری برای مرتب کردنشان جایز است.

حرارت بالا

وقتی از سشوار با حرارت بالا استفاده می کنید سلول های کوتیکول مو از هم جدا شده و می شکنند و رشته های ظریف مو بدون حفاظ می مانند. وقتی کوتیکول ها از بین می روند موها بسیار شکننده می شوند.

هیچوقت موهای خیس را با سشوار خشک نکنید چون رطوبت مو را می گیرد. پس از شستشو موها را به آرامی با حوله خشک کنید. از حوله میکروفایبر آکوایس استفاده کنید.اگر روزانه به حمام می روید از نرم کننده مو استفاده کنید. سشوار با حرارت متوسط به تارهای مو در جهتی که سلول های کوتیوکول لایه لایه شده اند بزنید. سشوار کشیدن در جهات مختلف باعث وز شدن موها می شود. وقتی موها تقریبا خشک شده اند سشوار را خاموش کرده و با برس شانه بزنید.

موادی برای موها استفاده می شوند مثل مواد رنگ، فر، صافی و غیره تا زمانی که بیش از حد مجاز روی مو نمانند ضرر نخواهند داشت.

موهایتان را حداقل در فاصله های زمانی کمتر از ۱۲۰ روز فر نکنید. هیچوقت رنگ و فر را همزمان باهم انجام ندهید. حداقل یک هفته بین آن ها فاصله بدهید.

همچنین بخوانید: درمان ریزش مو

مدل های بافت، دم اسبی و اکستنشن های خیلی محکم

فشار کش موی دور موها کوتیکول های محافظ را از بین برده و مو را شکننده می کند. در کل هر چیزی مثل بافت و اکستنشن که بر فولیکول مو فشار وارد کند باعث می شود موها از ریشه جدا شوند. و در نهایت باعث آلوپسی یا همان کچلی می شود.

برای بستن موها سعی کنید از کش های پارچه ای استفاده کنید. و یا هنگام بافت مو اگر احساس کردید که سفت است و به موهایتان فشار وارد می شود از آرایشگرتان بخواهید آن را باز کرده و دوباره ببافد.

و همینطور اکستنشن و ویو نیز نباید به کف سرتان فشار وارد کرده، ایجاد سردرد کرده و پوست سر را ملتهب کند. بهترین کار این است که از اکستنشن های موقت استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید