مجله آلامتو

در کمپانی گوگل چه خبر است؟

از زبان کارمندان سابق گوگل بشنوید
کارکردن در شرکت گوگل از آرزوهای دور بسیاری از فعالان در عرصه آی تی است. اما کارمندان سابق گوگل از این شرکت و شیوه کار در آن چه خاطره هایی دارند.

بسیاری از مردم آرزو دارند در گوگل کار کنند. کار در میان مردمان با استعداد و دارای قدرت، پرداخت فوق العاده و داشتن امکانی برای تاثیر گذاشتن بر میلیون ها نفر در جهان، به همراه برخورداری از محیط کاری و امکانات و تسهیلات بی نظیر، چیزهایی هستند که می تواند هر انسانی را به سوی این کمپانی عظیم جذب کند. اما دهها نوع غذا و تفریح مجانی، تنها وجوه کار کردن در گوگل نیستند. سایت Quora تجربیات افرادی که کارمند سابق یا فعلی گوگل می باشند را جمع آوری کرده که در میان این تجربیات، برخی معایب و بدی های کار در گوگل نیز به چشم می خورد.

2.jpg

1. کارمندان صلاحیت و توانایی بیش از حدی دارند.

یکی از کامنت گذاران می گوید: «بنابر اعتبار برند، قدرت پرداخت و نیازهای فنی بالا، گوگل شرایط بسیار سختی برای استخدام وضع می کند. بدترین بخش کار در این کمپانی این است که همه صلاحیتی بیش از حد برای شغلی که انجام می دهند دارند.»

2. کار کردن در گوگل زندگی شما را تحت الشعاع قرار می دهد

یک کارمند فروش سابق می گوید: «بدترین وجه کار این بود که اغلب وقت و انرژی شما را می سوزاند. اگر کنترل زمان برایتان مهم نباشد و آن را در دست نگیرید، بعد از مدتی می بینید که این شغل تبدیل به کل زندگی تان شده است.»

3.jpg

3. آنها تنها به دستاوردها و پیشرفت های قابل اندازه گیری و ملموس ارزش می دهند

یک مهندس نرم افزار پیشین گوگل می گوید: «هر پیشرفتی که مبتنی بر اندازه های متریک نبوده و با عدد و رقم قابل بیان نباشد، به مثابه اتلاف وقت در نظر گرفته می شود و کسی به آن وقعی نمی نهد.»

4. رو راست بودن با همکاران سخت است

کارمند سابق گوگل معتقد است در محیط کاری این شرکت تنها می شود با دوستان نزدیک تان در مورد یک موضوع بحث کنید. به دلیل اینکه افراد دارای قلمرو و محدوده مشخص با بقیه هستند و مشتاق شنیدن نظر دیگران نمی باشند، گفتگوهای هدفمند و عینی میان همکاران بسیار کم اتفاق می افتد.

4.jpg

5. پروژه ها می توانند در هر زمانی به صورت دلخواه لغو شوند

کامنت گذاری دیگر عقیده دارد تاکنون بدترین نکته کار در گوگل برای او این بوده که برخی پروژه های فعال، با دلایل نامعلوم و دلبخواهی یک دفعه لغو می شوند و افرادی که سابقه کار بر روی چنین پروژه هایی دارند، به دلیل آنچه عدم تاثیرگذاری مطلوب در گذشته نامیده می شود، از گرفتن ترفیع و تشویق باز می مانند.

6. برخی مدیران بالادستی بیش از آنکه لیاقت داشته باشند، ترفیع می گیرند

یکی از مدیران فنی برنامه نویسی که سابقه کار در گوگل را داشته، معتقد است افرادی وجود دارند که بدون دارا بودن توانایی رهبری و مدیریت، به رده های مدیریتی بالا می رسند. این افراد به دلیل آنکه باهوش به نظر می رسند و راهی دیگری برای ترفیع دادن به آنها وجود ندارد، به لایه های مدیریتی رسیده و یک دسته از مدیران باهوش اما بی لیاقت را تشکیل داده اند.

5.jpg

7. تنوع کافی میان کارمندان وجود ندارد

گوگل افرادی مشابهی را به کرات استخدام می کنند. افرادی که تنها از میان 10 دانشگاه انتخاب شده و علایق، تجربیات و جهان بینی مشابهی دارند.

8. کار کردن در گوگل شما را برای شغل های آینده تان آماده نمی کند

یک مهندس سابق گوگل می گوید: «بعد از کار به مدت چند سال، شما سریعا ارتباط تان را با دنیای خارج از دست می دهید و اگر قرار باشد روزی از آنجا بروید و در جای دیگری مشغول به کار شوید، مشکل خواهید داشت.»

6.jpg

9. وعده های بیش از حدی در زمان استخدام به شما داده می شود

یک کامنت گذار که چندین بار در بخش های مختلف گوگل استخدام شده، می نویسد: «اگر قصد دارید عضوی از این شرکت شوید، سفت و سخت مذاکره کنید و همه چیز را به صورت مکتوب درآورید. آن ها وعده های مبهمی می دهند که به نظر نمی رسند بتوانند به تمامی محقق شان کنند.»

10. به کارمندان قراردادی و موقت به چشم پایین تری نگاه می شود

10.jpg

فردی که تجربه کار موقت در گوگل را دارد، معتقد است «نگاه های متکبرانه کارمندان رسمی این شرکت به قراردادی ها آزار دهنده است. به نظر می رسد آنها اینگونه فکر می کنند که کارمندان موقت از توانایی های ذهنی و اخلاقی پایین تری برخوردارند.»

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید