برای خرید تور مسافرتی چه چیزی را به عنوان معیار جهت انتخاب بهترین مقصد گردشگری مد نظر قرار میدهید؟ در این مقاله با ما همراه شوید تا دیدنی ترین شهرهای آلمان را معرفی کنیم و پس از آن درمورد خرید تور آلمان تصمیم گیری کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ این نوشته توسط یورگ دیتریش (Jörg Dietrich) که معمار و عکاس است و من وی را سال گذشته در لایپزیک ملاقات کردم، نوشته شده است. من شخصا علاقه زیادی به معماری داشته و از دیدن آرشیو کامل وی از خیابان ها و مناطق مختلف جهان، به شدت متعجب شده و از وی درخواست کردم که نمایشگاهی با این مضمون راه اندازی کند. وقتی وی با این پیشنهاد موافقت کرد، من به شدت هیجان زده شدم. در این نوشته وی پنج چشم انداز زیبا را از شهرهای مختلف آلمان معرفی کرده است:

 

 

Medienhafen، دوسلدورف

بندر واسطه دوسلدورف که به آلمانی Medienhafen گفته می شود، از سال ۱۹۹۰ میلادی به عنوان یکی از مراکز مدرن تجاری به همراه ویژگی های خاص معماری طراحی شده است. شهر دوسلدورف مرکز ایالت Northrhine-Westphalia در آلمان محسوب شده و ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

 

 

Brückenstrasse، کمنیتس

مجموعه Brückenstrasse یکی از آثار خاص باقی مانده از معماری سبک آلمان شرقی است که در شهر کمنتیس (Chemnitz) قرار دارد. کمنتیس سومین شهر بزرگ ساکسونی محسوب شده و دومین پرتره بزرگ کارل مارکس در این بنا اجرا شده است. این شهر برای مدت ۴۰ سال با عنوان شهر کارل مارکس (Karl-Marx-Stadt) شهرت داشت.

 

 

Frankenwerft، کلن

بخشی از ساحل رود راین در محله قدیمی شهر کلن. در این محل، خانه ها و خیابان های قدیمی به زیر زمین رفته و باغ راین تاسیس شد. در تصویر این بخش، مردم برای فصل جشنواره کلن آماده می شوند.

 

 

Markt، وردوا

شهر وردوا (Werdau) در ایالت زاکسن در کشور آلمان واقع شده است.این شهر یک نمونه خوب از شهرهای کوچک آلمانی به شمار می رود. در تصویر این بخش بازار یا میدان مارکت (market square)در وردوا دیده می شود. ساختمان اصلی این میدان، تالار شهر محسوب شده و توسط پادشاه ساکسون در آپریل ۱۹۱۱ افتتاح شده است.

 

 

Holländischer Brook، هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان با جمعیتی حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده و مهم ترین بندر این کشور به شمار می رود. این شهر در کنار رود الب قرار داشته و تصویر نمایش داده شده، بخشی از بندر Speicherstadtarea و انبارهای این بخش را نمایش می دهد.

 

منطقه بازرسی چارلی؛ برلین (Checkpoint Charlie, Berlin)

ساختمانی که در داخل منطقه بازرسی چارلی در برلین قرار دارد، به موزه ای اختصاص داده شده که به معرفی تاریخچه تقسیم شدن شهر در دو بخش مختلف شرقی و غربی پرداخته و Mauermuseum نام دارد. ساختمان سمت راستی این مجموعه در زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی برلین (IBA) در سال ۱۹۸۴ ساخته شده و طراحی آن توسط معمار مشهور آمریکایی، پیتر ایسنمان Peter Eisenmann در سال ۱۹۳۲ انجام شده بود. در تزئینات نمای این ساختمان از نشانه های آلمان شرقی مانند آخرین پرچم کرملین استفاده شده است.

 

ساختمان Kaiserstrasse، فرانکفورت

این ساختمان را می توان آخرین بنای باقی مانده از مجموعه معماری خاص منطقه گروندررزیت (Gründerzeit) در فرانکفورت دانست. به هر حال این بنای زیبا امروزه در پس زمینه خود شاهد آسمان خراش ها و برج های بلند بوده و در سمت راست آن برج گالیله (Gallileo tower) قرار داشته و در سمت چپ آن برج سیلور (silver tower) وجود دارد.

 

Goliathstrasse در رگنسبورگ

مجموعه Goliathstrasse در خانه گولیات (Goliathhaus) در مرکز میراث جهانی یونسکو در شهر قدیم راتیسبون (Ratisbon) یا رگنسبورگ در آلمان قرار دارد. در این شهر یک قلعه مهم رومی در حاشیه رود دانوب وجود داشته و این شهر یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان محسوب می شود.

 

 

Kaufingerstrasse؛ مونیخ

خیابان Kaufingerstrasse را می توان اصلی ترین خیابان و مرکز خرید شهر مونیخ مرکز ایالت باواریا محسوب کرد. در پس زمینه این خیابان، Frauenkirche یا به بیان دقیق تر Dom zuunsererLieben Frau دیده می شود که محل اسقف نشین شهر مونیخ و فرایزینگ محسوب می شده است. این ساختمان خاص با ارتفاع ۹۸ . نیم متر یکی از بلندترین بناهای شهر مونیخ محسوب می شود.

 

Buntgarnwerke، لایپزیک

لایپزیک بزرگ ترین شهر ایالت ساکسونی در آلمان محسوب شده و دارای نمایشگاه های مهم تجاری، کتاب و انتشارات و شهر های صنعتی است که با فروریختن دیوار برلین، در این شهر رشد کرده و سبب شده اند که این شهر به آرامی موقعیت اقتصادی خود را به دست آورد. در این شهر شاهد مجموعه های صنعتی که به قالب های زندگی مدرن تغییر کاربری داده اند هستیم. لایپزیک زمانی دارای بزرگ ترین مجموعه معماری سبک ویلهلمینین (Wilhelminian) در قاره اروپا بود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید