برای سفر نوروزی خود به دنبال یک مقصد خارجی هستید؟ ما به شما تور گرجستان را پیشنهاد می دهیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ این روزها به خاطر شرایط سیاسی منطقه، مردم ایران بیشتر از قبل از سفر به گرجستان استقبال می کنند. جالب است بدانید تا چند وقت پیش بسیاری از افراد انگلیسی زبان به خاطر شباهت نام گرجستان با ایالت جورجیای آمریکا، این کشور را با ایالت جورجیا اشتباه می گرفتند! سفر به گرجستان یک فرصت بی نظیر گردشگری است. اگر از معاشرت با مردمی خونگرم و وقت گذراندن در طبیعتی ناب و پرسه زدن در مکان های تاریخی لذت می برید، سفر به گرجستان بهترین پیشنهاد برای شماست. برای اینکه بیشتر از گرجستان بدانید و برای سفر به گرجستان آماده شوید با ما همراه شوید:

uplistsikhe-800x450

گرجستان سرزمینی است که بین کوه های قفقاز و دریای سیاه و کویری خشک ساندویچ شده است! سفر به گرجستان شما را با آمیزه ای از فرهنگ ها آشنا می کند و فرصت لذت بردن از مناظری جذاب و زیبا را به شما هدیه می دهد.

تفلیس گرجستان؛ ملغمه ای از فرهنگ ها

بالکن های معلق محله های قدیمی تفلیس، حمام های گوگردی که گاهی با کاشی های فیروزه تزیین شده اند و ساختمان های منحصربه فرد هنری و زیبا که رو به نابودی می روند تفلیس را به شهری الهام بخش بدل کرده اند.

تفلیس، پایتخت گرجستان، از سه طرف با کوه و از یک طرف با ساحل رودخانه میتکاواری محاصره شده است. باستان شناسان اولین نشانه های زندگی در تفلیس را مربوط به چهارهزارسال پیش از میلاد دانسته اند. از آنجایی که این شهر در مسیر جاده ابریشم قرارداشته، فرهنگ های مختلفی را به خود جذب کرده است. حمام آب گرم آبانوتوبانی در این شهر که قدمت آن به همان دوران جاده ابریشم می رسد ردپاهایی از فرهنگ ایرانی را در خود دارد. در سفر به گرجستان می توانید در اطراف تفلیس بقایای مکان های مذهبی مختلفی از کلیسا و کنیسه ها گرفته تا آتشکده ها را ببینید.

روستای اوشگولی گرجستان؛ بلندترین روستای اروپا

این روستا در کوه های قفقاز و ارتفاع دوهزار و دویست متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. برج های دفاعی این روستا که مربوط به دوران قرون وسطاست و به تمامی خانه های آن راه دارد معروف است. این منطقه یکی از میراث جهانی یونسکو است. در سفر به گرجستان بازدید از این منطقه را فراموش نکنید.

شهرهای غارهای مرموز

تعدادی زیادی از غارهای عجیب و غریب اروپا در گرجستان قرارداند. این غارها و شهرهای سنگی به خودی خود می توانند دلیلی جذاب برای سفر به گرجستان باشند! قدیمی ترین این شهرهای باستانی شهر سنگی اوپلیستسیخه است که در دوران قرون وسطا اهمیت ویژه ای داشته اشت

5yod70p

سوپرا، سفره سنتی گرجستان

یکی از بهترین راه های شناختن فرهنگ کشورها آَشنایی با غذاهای آن کشور است. در حقیقت اگر کسی به گرجستان سفر کند و وعده غذایی سوپرا را نچشد، انگار هرگز سفر به گرجستان را تجربه نکرده است!

خاچاپوری نان و پنیر محلی معروفی است که به شکل قایق پخته می شود و درون آن با پنیرآب شده و تند و مزه دار پر شده و با زرده تخم مرغ و کره سرو می شود. خاچاپوری واقعا خوش طعم است.

خانه های روستایی گرجستان

مناطق دوردست خوسورتی و توشتی در کوه های قفقاز روستاهای باستانی و دیدنی و کم جمعیتی دارند که هنوز عقایدی باستانی دارند! در سفر به گرجستان بالا رفتن از جاده های منتهی به این روستاها مساوی است با بالارفتن آدرنالین خون شما!

توشتی مسیرهای پیاده روی فراوانی دارد و مردم آن به مهمان نوازی کوهستانی شان شهره هستند.

سفر به گرجستان میتواند تجربه ای ناب و تکرار ناشدنیبرای هر کسی باشد. شاید در نگاه اول مردم گرجستان مردمی خشک و جدی به نظر برسند اما اینطور نیست، گرجی ها مردمی مهربان و مهمان نواز هستند. برای سفر به گرجستان تعلل نکنید چون مردم این کشور مهمان را فردی مقدس می دانند و تلاش دارند به روش خودشان از او استقبال کنند و روش خودشان پذیرایی با غذا و نوشیدنی های خوشمزه است!

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید