دانستن ترفندهای افزایش فروش برای هر کسب و کاری حیاتی است اما قبل از اینکه شما بخواهید محصولی را با موفقیت به فروش برسانید باید اصولی ضروری را بدانید، در این مقاله میخواهیم 3 اصل اولیه برای داشتن فروشی موفق را مورد بررسی قرار دهیم.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ این روزها رقابت در بازار فروش محصولات و خدمات به‌قدری زیاد شده است که برای حفظ بقای خود حتما  باید با اصول اولیه و ضروری آن آشنا باشید.

برای تبدیل‌شدن به یک فروشنده‌ی حرفه‌ای باید زمان و انرژی خود را روی شناخت ۳ حوزه‌ی محصول، بازار و استراتژی فروش متمرکز کنید. انجام این کارها نیازمند زمان گذاشتن و تمرین بسیار هستند اما اگر همه‌ی آن‌ها باهم رعایت شوند شما را تبدیل به یک متخصص فروش عالی خواهند کرد.

  1. شناخت محصول

چگونه فروشمان را افزایش دهیم؟

شما باید محصول خود را دقیق و کامل مطالعه کنید. باید دقیقا بدانید که این محصول چه مزایایی برای مشتری دارد و کدام‌یک از مشکلات او را حل خواهد کرد.

اگر می‌خواهید یک محصول پیچیده مانند نرم‌افزار مربوط به علوم زیستی را به فروش برسانید باید چند ماه زمان بگذارید و تمام جنبه‌های محصول را به‌دقت بررسی کنید. شما باید به‌طور پیوسته در حال یادگرفتن باشید تا بتوانید برای رفع هرکدام از نیازهای مشتری یکی از قابلیت‌های محصول را به او پیشنهاد دهید.

درواقع دانش شما باید به‌اندازه‌ای درباره محصول قوی باشد که اگر مشتری در آینده به چیزی نیاز پیدا کرد شما به او توضیح دهید که محصول شما چگونه این نیاز او را برطرف خواهد کرد. شما همچنین باید شناخت کاملی از محصولات رقیب داشته باشید. نیازی نیست تا جزئیات کامل آن‌ها را بدانید فقط کافی است که یک ارزیابی در مورد کارکرد آن‌ها داشته باشید.

اینکه بدانید محصول شما در برابر محصول آن‌ها چه مزایا و کاستی‌هایی دارد برای شما امتیاز مثبت به همراه خواهد داشت.

  1. شناخت بازار

چگونه فروشمان را افزایش دهیم؟

بازار شما کاملا تحت تاثیر مشتری‌ها قرار دارد. شما باید تا جای ممکن سعی کنید که دنیای آن‌ها را بشناسید. به‌عنوان مثال تصور کنید که نرم‌افزار شما برای کمک به مدیریت کارها در آزمایشگاه طراحی شده است اما شما هیچ پیش‌زمینه‌ای از کارکردن در آزمایشگاه ندارید.

بنابراین باید بازار مرتبط با داروسازی و صنایع تحقیقات علمی را به خوبی بشناسید تا بتوانید با مشتری‌ها راحت‌تر ارتباط برقرار کنید. نداشتن اطلاعات کافی درباره‌ی اصطلاحات علمی که مشتری شما در حین صحبت به کار می‌برد تاثیر خوبی روی طرف مقابل ندارد.

گوگل در این زمینه می‌تواند کمک بسیار بزرگی به شما باشد. علاوه ‌بر شناخت بازار و دانستن اصطلاحات تخصصی آن شما باید به گرایش‌ها نیز توجه کنید. گرایش‌ها به شما نشان می‌دهد که روی چه موضوعاتی باید بیشتر تمرکز کنید.

اگر توانستید گرایش‌ها را شناسایی کرده و نیازهای آن‌ها را پیش‌بینی کنید آن‌گاه فروش محصول شما به موفقیت خواهد رسید. زیرا در این صورت شما برای رفع نیازهای جدید راه‌حل مناسبی را در اختیار دارید.

بهترین راه برای شناخت بازار، جستجوی اینترنتی نیست. شما باید با افرادی که در بازار هستند صحبت کنید. درواقع باید از مشتری‌‌ها در مورد انتظاراتشان سوال کنید. نمایشگاه‌ها محل خوبی برای گفتگو با دیگران و دانستن نظرشان در رابطه با آینده‌ی محصولات هستند.

  1. شناخت استراتژی فروش

sales چگونه فروشمان را افزایش دهیم؟

استراتژی فروش نحوه‌ی بازی کردن شما در بازار رقابتی را مشخص می‌کند. تنها نکته‌ای که باید بدانید این است که یک استراتژی فروش برای همه جواب نمی‌دهد و هر شخصی باید از یک روش منحصربه‌فرد برای فروش محصول یا خدمات خود استفاده کند. یکی از راه‌های آن داشتن ارتباط قوی با مشتری‌ها و شناخت کامل نیازهای آن‌ها قبل از اقدام به فروش است.

این کار مستلزم انجام کارهای پیچیده و داشتن اطلاعات و جزئیات کامل است. شما همچنین باید نقاط ضعف خود را بشناسید و آن‌ها را رفع کنید. به‌عنوان مثال اگر احساس می‌کنید که سریع صحبت می‌کنید، صدای خود را ضبط کنید و از همکارانتان بخواهید که در مورد آن نظر بدهند. سپس روی این نقطه‌ضعف خود کار کنید و آن را برطرف کنید.

انجام این کار درست به‌اندازه‌ی تقویت نقاط قوت، مهم و ضروری است. سعی کنید با خواندن کتاب یا مطالب آموزشی موجود در اینترنت اطلاعات خود را بالا ببرید و استراتژی متفاوت و البته متناسب با شخصیت خود را پیدا کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید