تور فرانسه آنقدر محبوب است که نیازی به تعریف نداشته باشد اما واقعاً کجای فرانسه را باید برای دیدن انتخاب کرد؟

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ مطمئنا دلیلی قانع کننده برای این موضوع وجود دارد که نام فرانسه در فهرست بیشتر گردشگران قرار داشته و این کشور مقصد محبوبی برای گردشگری است. پاسخ این سوال بسیار ساده است، فرانسه زیباترین نقطه در جهان است. البته مناطق متعدد زیادی در گوشه و کنار دنیا بر سر کسب این عنوان با فرانسه در حال رقابت هستند اما ظرافت ها و زیبایی های بی کران این کشور در غرب اروپا از ارتفاعات آلپ گرفته تا دره پر آب و سرسبز لوری (Loire) ؛ رودهای پر شمار و مناطق ساحلی این کشور، همه و همه سبب شده اند تا فرانسه برای سال های متمادی در صدر فهرست بهترین مناطق گردشگری جهان باقی بماند. در اینجا به معرفی چند نقطه بسیار زیبا و دیدنی این کشور می پردازیم و قطعا شما نخواهید توانست در این مورد هیچ بحث و تردیدی داشته باشید.

ایکوی دو میدی (Aiguille du Midi)

فهرست خود را با مرتفع ترین چشم انداز فرانسه آغاز می کنیم. منطقه ایکوی دو میدی در ارتفاعات آلپ فرانسه در نزدیکی چامونیکس (Chamonix) و مون بلان (Mont Blanc) قرار داشته و بلندترین قله آلپ محسوب می شود. این منطقه در مجاورت مرزهای ایتالیا بوده و البته مون بلان مشهور تر و برای گردشگرانی که با هدف اسکی و کوهنوردی به این نقطه سفر می کنند، شناخته شده تر است. ایکوی دو میدی را می توان یک توده سنگی بلند و سوزن مانند در منطقه مون بلان دانست که ۳ هزار و ۷۷۷ متر ارتفاع دارد. شما با رفتن به این محل چشم اندازی فوق العاده، و یک نمای پانوراما از منطقه مون بلان و کوه های آلپ خواهید داشت. چشم انداز راس این منطقه و قله ایکوی دو میدی واقعا حیرت انگیز و است و خوشبختانه شما می توانید به این محل با کمک مرتفع ترین تله کابین عمودی جهان صعود کنید. در این مسیر صعود، شما ۳ هزار متر به بالا رفته و مناظری غیر قابل توصیف را مشاهده کنید. اگر شهامت داشته باشید و به پائین پای خود از داخل تله کابین نگاه کنید، منظره ای هیجان انگیز و بسیار ترسناک را خواهید دید و اگر هم جرات این کار را ندارید، از تماشای مناظر کوهستانی اطراف که در زیبایی و خاص بودن، نظیر ندارند، لذت ببرید. این صعود معمولا در میانه راه منتهی به ابرهای همیشه حاضر در این منطقه شده و این موضوع خود تجربه ای جالب است.

برج ایفل

رفتن به قله ایکوی دو میدی دشوار و هیجان انگیز است اما در فرانسه یک نقطه مرتفع دیگر وجود دارد که نمایی بسیار جالب از فرانسه را به شما ارائه داده و خود به عنوان نماد این کشور شناخته می شود. وقتی که شما در بالای برج ۳۲۴ متری ایفل ایستاده اید یا از پائین و در منطقه چامپ دی مارس (Champ de Mars) یا از فراز یک ساختمان دیگر به این بنا که جوهره و ماهیت پاریس محسوب می شود نگاه می کنید، احساسی خاص از تماشای اصلی ترین نماد کشور فرانسه خواهید داشت. این برج در اصل برای نمایشگاه جهانی سال ۱۸۸۹ ساخته شده و قرار بود بعد از این نمایشگاه، جمع آوری شود، اما این برج به سرعت محبوب شده و برای همیشه پابرجا باقی ماند. در این برج، امکان تماشای چشم اندازی بسیار زیبا از پاریس وجود داشته و منظره خود برج از داخل شهر و منظره شهر از بالای آن هم در طول روز و هم در ساعات تاریکی شب، چشم نواز و تماشایی است. این برج برای شهر پاریس یک نماد مهم محسوب شده و معمولا در شب ها به روش های مختلفی نور پردازی می شود. بدون شک دلیلی وجود دارد که ایفل به عنوان پر بازدید کننده ترین محل دیدنی جهان که برای بازدید از آن بلیط فروخته می شود، شناخته شده است.

مونت سنت میشل (Mont Saint-Michel)

اگرچه این منطقه دیدنی، خارج از فرانسه چندان شناخته شده نیست، اما به عنوان دومین نقطه دیدنی و سمبلیک فرانسه پس از برج ایفل شناخته می شود. این منطقه در جزیره ای واقع در یک کیلومتری سواحل نورماندی قرار گرفته و از دوران باستان تا امروز، استحکامات استراتژیکی در آن ساخته شده است. صومعه ای که امروزه در این محل قرار دارد، در سال ۷۰۰ میلادی ساخته شده و نمونه ای از سبک معماری است که بر اساس آن مفهومی خاص القا می شود که خدا در راس قرار گرفته و پس از آن صومعه قرار داشته و به ترتیب مردم ساکن کلیسا، تالار بزرگان و در خاتمه توده مردم، کشاورزان و ماهیگیران قرار دارند. امروزه بیش از ۳ میلیون نفر به طور سالانه از این محل بازدید می کنند. این صومعه در جزیره ای قرار دارد که توسط آب احاطه شده و چشم اندازی زیبا به اقیانوس داشته و نمای این صومعه با معماری خاص خود، ترکیبی زیبا خلق کرده است. چشم انداز این صومعه در هنگام غروب خورشید که نور طلایی آخرین اشعه های روز بر آن تابیده و سایه روشن ایجاد کرده و در پی آن ستاره ها در آسمان ظاهر می شوند، تماشایی و غیر قابل وصف است. شما با نظاره غروب می توانید در آسمانها تاریخ آن دوران و نحوه زدگی مردم را پس از بازدید از این صومعه در ذهن متجسم کنید.

پروونس (Provence)

منطقه پروونس بخشی از ناحیه (Provence-Alpes-Cote d’Azur) در فرانسه محسوب می شود که توسط کوه های آلپ، مناطق ساحلی و آثار تاریخی و باستانی استان پروونس احاطه شده است. این منطقه تا سال ۱۴۰۰ میلادی به عنوان بخشی از کشور فرانسه محسوب نشده و حتی امروزه نیز دارای فرهنگی متفاوت و ساختار زبانی مجزایی است. بیشتر نواحی این بخش هنوز به صورت روستائی بوده و اگر چه مناطق (Aquitane) در آن نوسازی شده اند اما خاک حاصل خیز و آب و هوای مدیترانه ای آن سبب شده تا انواع محصولات از قبیل انگور، زیتون و… در آن کشت شود. در ماه های تابستانی، سفر به این منطقه روستایی و تماشای محصولات درو شده، چشم انداز رنگارنگ و دشت های پوشیده از گل بنفشه و سنبل که موجب ترسیم چشم اندازی به رنگ بنفش می شود، خاطره ای فراموش نشدنی و آفتابی برای شما رقم خواهد زد. در این محل تا چشم شما کار می کند، آفتاب و گل و مزرعه خواهید دید. در برخی از مناطق این ناحیه هنوز می توان خانه ها، کلیساها، ویلاها و قلعه هایی از قرون وسطی را تماشا کرد. حتی می توانید در فصول برداشت محصول با مراجعه به این روستا در کنار افراد بومی و محلی به کار جالب و نشاط انگیز برداشت محصول مشغول شوید.

ساحل و تل ماسه ای دون دو پیلا (Dune Pilat)

وقتی به تصاویر این محل نگاه می کنید ممکن است در نگاه اول احساس کنید این تصاویر مربوط به صحرای بزرگ آفریقا یا جایی در سواحل بیابانی عربستان است. دون دو پیلا به معنی تپه ماسه ای بزرگ، محلی طبیعی است که در آن ماسه های ساحلی به گونه ای جمع شده اند که باور موقعیت جغرافیائی آن در جنوب فرانسه، کمی دشوار است. این تپه را می توان بلندترین تپه ماسه ای در تمامی اروپا دانست که در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر بوردو قرار دارد. جریان آب دریا در اقیانوس اطلس و باد سبب شده تا در این محل ۶۰ میلیون متر مکعب ماسه جمع شده و تپه ای به ارتفاع ۱۱۰ متر از سطح دریا تشکیل شود که هیچ تناسبی با مناطق سرسبز اطراف خود ندارد. سالانه بیش از ۱ میلیون نفر از این محل بازدید کرده و به بالای تپه صعود می کنند تا چشم اندازی زیبا از خلیج (Aracachon) و منطقه (La Teste-de-Buch) در وسط زمین های جنگلی تماشا کنند. این جنگل نیز به نوبه خود بزرگ ترین جنگل کاج ساحلی در اروپا محسوب می شود. فقط باید حواستان باشد و برای ورود به این جنگل زیبا با خود راهنمایی را همراه کرده تا در آن گم نشوید.

پارک ملی کالانک (Calanques National Park)

پارک ملی کالانک، کم پهنا و باریک با دیواره هایی طبیعی و شیب دار از جنس سنگ آهک و به طور کلی مشابه مناطق خاص جغرافیایی اطراف سواحل مدیترانه است. این جنگل بهترین نمونه برای نواری باریک و طولانی به طول ۲۰ کیلومتر است که بین مارسی و کاسیس در کشور فرانسه واقع شده است. در سال ۲۰۱۲ این محل از سوی فرانسه به عنوان یک پارک ملی حفاظت شده معرفی شد و تلاش می شود تا از طبیعت خاص و توده های سنگی این منطقه محافظت به عمل آید. سنگ های آهکی سفید رنگ این منطقه سست بوده و به راحتی از جای خود کنده شده و به آب های دریا سقوط می کنند. با پیاده روی و کوهنوردی در این منطقه می توان به بالاترین بخش آن رسیده و چشم اندازی زیبا از مناطق اطراف و دریای آرام داشت. اگر علاقه ای به کوهنوردی ندارید، می توانید در تورهای گشت دریایی این منطقه شرکت کرده و با قایق های مسافری در مسیر باریک بین صخره ها حرکت کرده و آسمان آبی، کوهستان زیبا و دریای نیلی رنگ زیر پایتان لذت ببرید. این منطقه را می توان یکی از الهام بخش ترین مناطق ساحلی فرانسه و دریای مدیترانه دانست.

کسل هیل ، نیس (Castle Hill, Nice)

وقتی صحبت از دیدنی های ساحلی فرانسه می شود، شما نمی توانید تماشای منظره دریا از فراز کسل هیل در شهر نیس را نادیده بگیرید. در گذشته این محل به عنوان پایگاه نظامی استفاده شده و استحکاماتی در آن ساخته شده بود. امروزه اما دژ مستقر در این محل، یک جاذبه توریستی و پارک عمومی است که بسیار محبوب بوده و یکی از دیدنی های اصلی شهر به شمار می رود. در این کهندژ قدیمی شما نمائی کامل از شهر نیس داشته و همچنین می توانید بندر قدیمی آن را مشاهده کنید. در سمت دیگر این دژ نیز نمایی دیدنی از تفرجگاه (des Anglais) در برابر گردشگران قرار می گیرد. مناظر این منطقه در هر زمانی از طول روز دیدنی بوده و شما می توانید در هر ساعتی بین طلوع تا غروب خورشید، به این محل مراجعه کنید. در اینجا دریا با آسمان یکی شده و درختان نخل و سواحل ماسه ای، مرز سبز و سفیدی با آبی دریا ایجاد می کنند. خانه های رنگارنگ که در زیر نور خورشید می درخشند نیز بر زیبایی چشم انداز طبیعی منطقه افزوده و شما می توانید از این منظره، کارت پستالی تهیه کرده برای دوستان تان ارسال کنید تا از دیدن شما در این محل زیبا غبطه بخورند و ترغیب شوند تا حتما به این منطقه مسافرت کنند و از زیبایی های بی بدیل آن استفاده کنند.

 

دوردون (Dordogne)

حوزه دوردون در جنوب غربی فرانسه و در حد فاصل دره سرسبز و پر آب (Loire) و کوهستان پیرنه (Pyrenees) قرار داشته و منظره آن بیشتر به رویا شباهت دارد تا واقعیت! بخشی از این منطقه زیر کشت بوده و مزارع متعددی در آن قرار دارند و رود دوردون نیز در میان این دره جاری است. در این منطقه بیش از هزار و ۵۰۰ قلعه قدیمی قرار دارد و به همین دلیل به آن لقب سرزمین قصرها را داده اند. یکی از بهترین قصرهای باقی مانده در این محل که به قرون وسطی تعلق دارد، (Chateau Beynac) است که علی رغم گذر سال های طولانی از تاسیس آن؛ در شرایط خوبی به سر می برد. در حاشیه رود دوردون، شهرهای کوچک و زیبای متعددی قرار دارند که منظره سحرگاهی رودخانه، مزارع اطراف، شهرهای کوچک و قلعه های پوشیده شده از مه، چشم اندازی باور نکردنی و بی نهایت زیبا ایجاد می کنند، منظره ای که بیشتر شبیه سحر و جادو بوده و تصور وجود آن در دنیای حقیقی کمی دشوار است. این منطقه به دلیل ویژگی های خود همیشه به عنوان یکی از لوکیشن های فیلمبرداری محبوب در بین کارگردانان محسوب شده و یکی از مشهورترین فیلم های ساخته شده در این منطقه را می تواند فیلم (Ever After) دانست که در سال ۱۹۹۸ ساخته شده و اقتباسی از داستان مشهور سیندرلا محسوب می شود. این چشم انداز زیبا سبب می شود تا هر کسی به برازنده بودن لقب فرانسه به سرزمین زیبایی، تخیل و عشق اعتراف کند. البته یادتان باشد که زیبایی این مناظر حتی در فیلم ها هم آن قدر ملموس نیست و شما از نزدیک می توانید این زیبایی خدادادی را دیده و پروردگار به دلیل آن همه زیبایی شکر گویید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید