مدرسه و تحصیل در این دوران نمی تواند شما را برای کارآفرینی آماده سازد. تمامی مواردی که در این مسیر نیاز دارید با تجربه به دست می آیند. در این مقاله قصد داریم نه درس کارآفرینی را برایتان بیان کنیم که هرگز در دوران مدرسه آن ها را نمی آموزید. پس همراه ما باشید.

 1. افراد تسخیر ناپذیر موفق ترند:

مهم ترین چیزی که هرگز در مدرسه نمی آموزید این است که به بیرون از دنیای خود بروید و 100 ها موردی را امتحان کنید که می تواند کسب وکار شما را بسازد. در این مسیر متوجه خواهید شد که 98 مورد از 100 ایده ای که در ذهن داشتید به درستی کار نمی کند اما همین دو ایده می تواند زندگیتان را متحول سازد. اگر نتوانستید از میان این 100 ایده بهترین مورد را پیدا کنید متوقف نشوید. به کار خود ادامه دهید و 100 ایده دیگر را امتحان نمایید.

 1. زمانی که هدف بزرگی در سر می پرورانید، شکست قابل قبول است:

معمولا مدارس افرادی را که با شکست مواجه می شوند را تنبیه می کنند اما کودکان باید از ناحیه امن خود به سطح بالاتری بروند. در دنیای واقعی، جوایز مشارکتی وجود ندارد. آموزشی که به صورت تیمی انجام می شود می تواند بسیار موثر باشد. معمولا زمانی که افراد در یک تیم و کنار هم به فعالیت می پردازند به سختی کار می کنند تا مطمئن شوند قصور آن ها باعث شکست تیم نمی شود. ما باید به این تیم ها یاد بدهیم زمانی که هدف بزرگی در سر دارند شکست قابل قبول است.

 1. همه چیز را زیر سوال ببرید:

من ارزو داشتم مدرسه به من یاد می داد که چگونه می توانم همه چیز را زیر سوال ببرم و شرایط را بسنجم. به عنوان یک کارآفرین شما باید همیشه به دنبال فرضیات اصلی در مورد کسب وکار خود باشید. به کمک سوال کردن و یاد گرفتن قادر خواهید بود درک و بینش عمیقی در مورد کسب وکار خود به دست اورید. زمانی که تفاوت کار خود را با دیگران بدانید قادر خواهید بود شرایط بهتری ایجاد کنید. همه فرضیات را زیر سوال ببرید و شرایط را به دقت بررسی کنید.

 1. خلاقیت و مدیریت افراد:

هدف اصلی مدارس باید یاد دادن خلاقیت باشد. کارآفرینان به خلاقیت و نو آوری نیاز دارند. شاید شرکت جدید شما در ماه 1 میلیون درآمد داشته باشد. اما زمانی که درآمد آن به 100 هزار تومان کاهش پیدا می کند چه کاری می توانید انجام دهید؟ فرایند تفکر در مورد مشکلات می تواند به شما کمک کند خود را به درستی آماده سازید. موضوع مهم دیگری که باید در مدرسه به دانش آموزان یاد داده شود نحوه مدیریت افراد است. هیچ کس به صورت مادرزادی مهارتی را ندارد اما برای افزایش کارآمدی شرکت به این موضوع نیاز خواهید داشت. شما به مهارت های تشویقی نیاز دارید تا با افراد عالی کار کنید. همچنین به مهارت شناخت افراد نیاز خواهید داشت تا بتوانید افرادی که کیفیت بالایی در مهارت های خود ندارند یا عیب بزرگی در شخصیتشان دارند را شناسایی کنید و به جای آن ها از افراد واجد شرایط استفاده نمایید.

 1. پول و جریان نقدی چگونه می تواند بر روی کسب وکار شما تاثیر بگذارد:

افراد باید بدانند پول و جریان نقدی چه تاثیری می تواند بر روی کسب وکارشان داشته باشد و چگونه می توان آن را مدیریت کرد. هیچ کس در مدرسه به ما نمی آموزد چگونه بدهی های خود را مدیریت کنیم و چرا باید بدهی نداشته باشیم. همچنین ما به کودکانمان نحوه مدیریت سرمایه هایی که در دست دارند را نمی آموزیم. در نتیجه بیشتر افراد در دنیای امروزی نمی دانند چگونه باید امور مالی خود را مدیریت کنند.

 1. چگونه رییس و کارفرمای خود باشید:

هیچ معلمی در مدرسه نحوه رییس و کارفرمای خود بودن را به ما یاد نداده است.

 • مهارت مدیریت زمان را یاد بگیرید.
 • بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و به دنبال بهبود نقاظ ضعف خود باشید.
 • فردی را بیابید که در حال حاضر به جایگاه خوبی رسیده است. از آن ها درس بگیرید و اشتباهاتی که این افراد برای رسیدن به هدف انجام داده اند را مرتکب نشوید.
 1. هرگز متوقف نشوید و دست از کار برندارید:

مسئله مهم دیگری که در مدرسه به آن پرداخته نمی شود این است که باید به افراد یاد بدهیم هرگز دست از کار بر ندارند و نا امید نشوند. باید به کودکان خود بیاموزیم که هیچ راهی به شکست منتهی نمی شود فقط باید هوشیار باشیم و خود را با شرایط موجود وفق دهیم و به مسیر خود ادامه بدهیم. شکست را به عنوان پلی برای موفقیت بپذیرید و از تجربه های هر شکست خود استفاده بهینه کنید.

 1. موفقیت بدون خوشحالی، عشق و خدمت به دیگران به پوچی می انجامد:

اگرچه دانش، رقابت و دستاورد برای موفقیت ضروری است اما برای ایجاد یک زندگی خوب و کامل، کافی نیست. موفقیت زمانی شیرین خواهد شد که با هدف و قلب و شور و شوق ساخته شده باشد. پول، قدرت و شهرت به تنهایی نمی توانند شادی و خوشحالی واقعی را وارد زندگی کنند.

 1. افرادی که شما می شناسید مهم تر از کارهایی است که کرده اید:

به کودکان خود یاد بدهید در کار تیمی شرکت کنند و نیازهای افراد را به خاطر داشته باشند. بیشتر شرکت ها به شبکه ای از متخصصان نیاز دارند که در کنار هم به فعالیت می پردازند. افرادی که شما در زندگی خود می شناسید بسیار مهم تر از کارهایی است که کرده اید. به عنوان یک کارآفرین باید بتوانید در کنار دیگران کار کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید