به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ انگلستان یک محل عالی برای بازدید مسافرانی است که می خواهند سفری متفاوت را تجربه کنند. کشوری که گردشگران متعصب خودش را از سراسر نقاط جهان گردهم می آورد. انگلستان دارای تاریخی غنی با داستان های متفاوتی است.نکته ای که انگلیس را از کشورهای دیگر متفاوت تر می کند اصالت فرهنگی و رسم و رسوم های خاص مردم این منطقه از جهان است.پس با ما همراه باشید تا جاذبه های مهم گردشگری انگلیس را بررسی کنیم.

مادام توسو

موزه مادام توسو پیشینه ی طولانی و جالبی دارد. یک مجسمه ساز و هنرمند فرانسوی به نام ماری توسو (۱۸۵۰-۱۷۶۱) در جریان انقلاب کبیر فرانسه از آدم هایی که با گیوتین اعدام میشدند ماسک های معروف به ماسک مرگ درست می کرد. او در سال ۱۸۰۳ به لندن آمد و در خیابان بِیکر نمایشگاهی به پا کرد. در این نمایشگاه ۳۰ مجسمه مومی به معرض دید عموم گذاشته شده بود. از آنجایی که هنوز هنر عکاسی همه گیر نشده بود این مجسمه ها تنها پیوند بازدیدکنندگان با صاحبان معروف و بعضا بدنام شان بودند.
اگر اهل سیاست هستید، می توانید با باراک اوباما، ولادیمیر پوتین و یا حتی شهردار لندن بوریس جانسون با آن مدل موی معروفش عکس بگیرید. در سال ۲۰۱۵ نمایشگاهی به فیلم های معروف جنگ های ستاره ای اختصاص داده شد که پرفروش ترین نمایش تاریخ موزه نام گرفت . در این نمایشگاه شخصیت های اصلی فیلم، چه آدم خوب ها و چه آدم بدها، به نمایش گذاشته شده اند.

einstein

چشم لندن

“چَشمِ لندن” که در کنار رود “تِیمز” واقع شده، چرخ و فلکی بسیار بزرگ است که ۱۳۵ متر ارتفاع و ۳۲ کابین با بدنه ی شیشه ای دارد و از آن جایی که می توانید منظره ای بسیار خوب را از بالای آن ببینید، بهترین وسیله برای تماشای شهر زیبای لندن می باشد. جالب است بدانید که به دلیل سرعت بسیار پایین چرخش این وسیله، مسافران در همان حین حرکت از آن پیاده و به آن سوار می شوند. “چَشمِ لندن” محبوب ترین جاذبه ی گردشگری پولی در بریتانیا است و سالانه بیش از سه و نیم میلیون بازدید کننده دارد.

london-eye

فستیوال بین المللی بالون بریستول

آسمان بریستول انگلستان در ماه آگوست ظاهری رنگارنگ پیدا می کند و دلیل آن چیزی نیست به جز بزرگترین رویداد بالون سواری در اروپا که در آن بالون های بسیاری به پرواز در می آیند. بیشتر از صد و بیست بالون در زمان طلوع خورشید از زمین بلند می شوند و شب هنگام به زمین باز می گردند. این فستیوال چهار روزه، هر ساله نیم میلیون نفر مسافر را به سوی خود می کشاند. گردشگران در حالی که صبحانه خود را میل می کنند، می توانند بلند شدن بالون ها را از زمین تماشا کنند و در زمانی که بالون ها پرواز نمی کنند نمایش های هوایی دیگری که توسط هواپیما ها اجرا می شوند آن ها را سرگرم خواهند کرد. تفریحات دیگری که در این فستیوال وجود دارند شامل وسایل بازی (چرخ و فلک و …)، نقاشی روی صورت، غرفه های غذا، موسیقی و آتش بازی می باشند.

bristol-international-balloon-fiesta

پل لندن

پل لندن بر روی رودخانه “تِیمز” ساخته شده و ترکیبی از یک اهرم عظیم و پل متحرک است. این پل نزدیک برج لندن است و از همین رو نام انگلیسی آن پل برج (TOWER BRIDGE) می باشد. امروزه این پل یکی از نمادهای اصلی لندن است. ساخت پل در سال۱۸۸۶ شروع شد و هشت سال به طول انجامید. پل دارای دو برجک است که از طریق دو مسیر افقی در سطحی بالاتر از برجک ها به هم متصل می شوند. این دو مسیر طوری طراحی شدند که توان وزن سنگین قسمت های مختلف پل را داشته باشند. در یک وهله زمانی، جمعیت شرق لندن بسیار زیاد شده بود و باید روی تیمز در منطقه پلی ساخته می شد. برای همین نقشه اولیه پل طرح ریزی شد. کار طراحی پل به معماری به نام “هوراث جونز” با همکاری “جان ولف بِری” سپرده شد و در سال ۱۸۹۴ ساخت آن تکمیل گردید. پنج پیمانکار و حدود ۴۵۰ کارگر برای ساخت این پل ۲۶۵ متری همکاری کردند. برای ساخت کالبد و چهارچوبه پل از ۱۱۰۰۰تن فولاد استفاده شده است. در زمان ساختش، بسیاری از مردم سبک ویکتوریایی و گوتیک آن را دوست نداشتند اما با گذشت زمان پل به یکی از معروف ترین نمادهای لندن تبدیل شد.

tower_bridge

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید