بهترین جاذبه های گردشگری امارات

نقاط حیرت انگیز امارات، که حتما باید دیده شوند؛

Dubai in United Arab Emirates

امارات خیلی سریع پیشرفت کرد و تبدیل به یک کشور فوق توریستی در منطقه شد، شاید دیدن جاذبه‌های امارات علاوه بر تجربه هیجان انگیزش یک درس بزرگ خودباوری برای هر انسانی باشد.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ همانطور که می دانید امارات بدلیل اجرای ایده های نو و ایجاد جاذبه هایی که خیلی ها حتی آن را رویایی می دانند، به منبع الهامی برای کشورهای دیگه بدل شده است .گردشگرانی که بی پیروا از اقصی نقاط دنیا به امارات سرازیر می شوند تا شاهد پیشرفت این کشور حاشیه ی خلیج فارس باشند و سال به سال بر محبوبیت تورهای دبی افزوده می شود.با ما نگاهی به جاذبه های مهم گردشگری امارات بیندازید.

برج خلیفه

برج خلیفه یکی از شاهکارهای بدیع معماری و مهندسی است. در طبقات ۱۲۴ و ۱۴۸ این برج مکان های مخصوصی برای مشاهده ی مناظر زیبای بیرون و در طبقه ۱۲۲ رستوران و بار نوشیدنی قرار دارد. این برج که بلندترین ساختمان جهان است، ۸۲۸ متر (معادل هفت برابر بیگ بن در لندن) ارتفاع دارد و پس از شش سال ساخت، در ۴ ژانویه سال ۲۰۱۰ افتتاح شد. بیش از ۱۳۰۰۰ کارگر و مهندس شبانه روز بر روی این پروژه کار کردند تا بتوانند هر سه روز یک طبقه از این برج را بالا ببرند.

burj-khalifa

دنیای فِراری

دنیای فِراری ابوظبی یک پارک موضوعی است که در حوزه تفرجگاه ساحلی جزیره یاس در ابوظبی در امارات متحده عربی ساخته شده است. دنیای فِراری اولین و تنها پارک موضوعی با برند فراری و بزرگترین پارک موضوعی فضای بسته دنیاست. مساحت دنیای فِراری ۸۶۰۰۰ مترمربع برابر با مساحت ۷ زمین فوتبال است.
اگر دنیای فراری را سرپا کنیم، با داشتن بیش از ۳۰۰ طبقه بلندترین سازه ساخت بشر دنیا می شود.
دنیای فراری با داشتن حدود ۱۷۲۰۰۰ قطعه که در ساخت سازه ی آن به کار رفته، بزرگترین ساختمان با اسکلت فضایی است که تا به حال ساخته شده است. رولر کوستر معروف این پارک فرمولا روسا نام دارد و سریع ترین رولر کوستر دنیاست. وقتی سوار این وسیله بازی دیوانه کننده هستید همان نیروی “جی” به شما وارد می شود که هنگام “رانندگی با حداکثر سرعت و ترمز گرفتن” در یک ماشین فرمول یک به شما وارد خواهد شد.

ferrari-world

آکواریوم بازار دبی

بازار دبی، یکی از بزرگترین مجتمع های خرید دنیا، در بالای برج ۲۰ میلیارد دلاری دبی قرار دارد. نگین درخشان بازار آکواریوم عظیم آن است که گنجایش ۱۰ میلیون لیتر آب را در خود دارد. بیش از ۳۳۰۰۰ گونه جانوری از جمله ۴۰۰ کوسه در این آکواریوم زندگی می کنند. آکواریوم بازار دبی تحت عنوان “بزرگترین پانل آکریلیک” دنیا در کتاب گینس به ثبت رسیده است. اندازه پانل آکواریوم ۸.۳ در ۳۲.۸۸ متر و ضخامت آن ۷۵ سانتی متر است که با این حساب آکواریوم “چورامی” اوکیناوا ژاپن را پشت سر می گذارد.

همچنین بخوانید: جاهای دیدنی دبی

dubai-aquarium

مسجد جامع شیخ زاید

مسجد شیخ زاید ، با گنجایش ۴۱۰۰۰ نفر نمازگزار ، یک شاهکار تمام عیار طراحی و معماری نوین اسلامی است. این مسجد ۸۰ گنبد مرمر دارد. سقف مسجد توسط ۱۰۰۰ ستون برافراشته شده و در چهارگوشه آن چهار مناره ۱۰۷ متری قرار دارد. برای ساخت مسجد ازبیش از ۱۰۰،۰۰۰ تن مرمر خالص یونانی و مقدونی استفاده شده است. از طراحی های گل مدرن همراه با سنگ های قیمتی همچون لاجورد اصل، عقیق قرمز، یاغوت ارغوانی، صدف، یَشَم و مروارید برای تزئین مرمرها استفاده شده است. استفاده از این سنگ های رنگارنگ در کنار کاشی های هندسی سنتی معماری اسلامی باعث بوجود آمدن تضادی چشم نواز شده است.

sheikh-zayed-grand-mosque

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید