فواید شکلات تلخ در لاغری

خوردن شکلات به آب کردن چربی ها کمک می کند

شکلات برای چربی سوزی,Eat-Chocolates

عاشقان شکلات خوشحال باشید! دانشمندان ادعا کرده اند که خوردن مقدار زیادی شکلات می تواند به کاهش وزن شما کمک کند، که در نتیجه می توان این باور قدیمی که شیرینی جات باعث چاقی می شوند را رد شده دانست.

محققانِ دانشگاه گِراندا در اسپانیا به صورت علمی نشان داده اند که مصرف بیشتر شکلات با سطح کمتری از چربی کلی (منظور چربی در تمام نقاط بدن است) و چربی مرکزی (شکم) ربط دارد. البته بدون در نظر گرفتن اینکه شرکت کنندگان در آزمایش آنها ورزش می کرده اند یا اینکه در رژیم بوده اند.

این آزمایش شامل 1458 نوجوان در سنین 12 تا 17 سال می شد و نتایج آن میزان بیشتری از مصرف شکلات را با میزان کمتری از چربی مرتبط نشان می دهد. این نتایج صرف نظر از جنسیت، سن، بلوغ جنسی، انرژی کلی، چربی اشباع شده، میوه و سبزیجات، مصرف چای و قهوه و فعالیت های فیزیکی بوده است.

همچنین بخوانید: خواص شکلات برای تقویت مغز

هرچند که شکلات یک خوردنی با انرژی زیاد به حساب می آید پر از شکر و چربی های اشباع شده است – طبق گفته های ماگدالِنا کونسا-گارسیا که این آزمایش ها را هدایت می کرد:

“آزمایش های جدیدی در بزرگسالان هم نشان می دهد که مصرف شکلات با ریسک کمترِ برای بیماری های قلبی-عروقی مرتبط است.”

اخیرا، یک آزمایش دیگر در بزرگسالان که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا انجام شده بود مشخص کرده که مصرف بیشتر شکلات برای آنان نیز با حجم کمتر بدن مرتبط است. حالا دیگر می دانید که این شکلات ها نیستند که باعث چاقی شما می شوند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

4 دیدگاه

 1. راهنمای نصب سانترال پاناسونیک در 1393/11/20در5:11 ب.ظ

  وای من عاااااااشق شکلاتم

 2. روژان در 1392/08/22در2:37 ب.ظ

  ممنون خوب بود.

 3. پری در 1392/08/22در0:41 ق.ظ

  عاشق شکلات تلخ هستم.

 4. سحر در 1392/08/21در10:20 ق.ظ

  واقعاً عالی.

نظر خود را بیان کنید