بیدار شدن با انرژی wakeuprefreshed

سحر خیز بودن یک مسئله است و با انرژی از خواب بیدار شدن مسئله‌ای دیگر! اگر میخواهید در عین سحر خیز بودن صبح‌ها با انرژی و نشاط از خواب بیدار شوید این 4 راهکار را بخوانید:

  1. فیبر بیشتری بخورید:

غذاهای پر از قند و چربی را با غلات غنی از فیبر، سبزیجات و میوه‌ها عوض کنید. با مصرف غذاهای غنی از فیبر نه تنها می‌توانید بهتر و سریع‌تر به خواب بروید بلکه خواب عمیق‌تر و بهتری خواهید داشت. همین امر موجب می‌شود به هنگام بیدار شدن از خواب، انرژی خوب و کافی داشته باشید. مطالعات انجام شده در دانشگاه کلمبیا نشان می‌دهد که حتی یک روز بهتر غذا خوردن منجر به بهبود خواب می‌شود. پس یک رژیم با فیبر را شروع کنید.

همچنین بخوانید: انواع فیبرهای خوراکی

  1. لامپ اتاق خود را تغییر دهید:

لامپ‌های کم مصرف می‌تواند تاثیر خوبی بر روی محیط زیست داشته باشد اما تهدیدی برای خواب شماست. اینگونه لامپ‌ها معمولا صداهایی را ایجاد می‌کنند که باعث اختلال در خواب می‌شود. در عوض شما می‌توانید از لامپ‌های معمولی با ولتاژ کم یا لامپ‌های LED هوشمند در اتاق خود استفاده کنید.

  1. به قانون خواب 8 ساعت پایبند باشید:

نیازهای خواب هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. معمولا افراد در طول شب به خواب 7 الی 9 ساعته نیاز دارند. اما بهتر است به قانون 8 ساعت خواب در طول شب پایبند باشید. افرادی که چالش بسیار زیادی با خواب خود دارند بهتر است بیشتر از سایرین به این قانون پایبند باشند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که هفت ساعت خواب در طول شب ممکن است بهترین مقدار برای دستیابی به سلامت ذهنی و فیزیکی باشد.

  1. ساعت زنگ دار خود را کنار بگذارید:

صدایی که از این ساعت‌ها تولید می‌شود معمولا می‌تواند تاثیر بسیار بدی بر روی کیفیت خواب افراد داشته باشد. برای جلوگیری از اینکار بهتر است از ساعت‌هایی استفاده کنید که برای بیدار کردن شما از صداهای طبیعی استفاده می‌کنند. مطالعات متعدد انجام شده نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض صداهای طبیعی می‌تواند عملکرد ذهنی و فیزیکی بدن را بهبود ببخشد. پس سعی کنید از ساعت‌های زنگ دار مخصوص یا برنامه‌های مختلف اندرویدی برای بیدار شدن از خواب استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید