یکی از دلایل اصلی محبوبیت تور اندونزی سواحل زیبای بالی است ما در این مطلب میخواهیم برخی از دیدنی ترین جاهای شرق بالی را معرفی کنیم.

به گزارش آلاماتو و به نقل از الی گشت؛ بالی به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری، فرصت گشت و گذار در جزیره ای بکر و زیبا را برای شما را فراهم می کند. جزیره بالی یکی از نشان های تجاری گردشگری جهان است . شرق این جزیره مکان های متفاوتی برای گردشگران دارد و بسیار نزدیک به طبیعت و فرهنگ گردشگری است. شهرهایی مثل تنگانان و بساکی نمونه های مناسبی برای گشت و گذار فرهنگی هستند. با ما همراه شوید تا شرق بالی را بیشتر بشناسید.

دهکده عامد

عامد مکانی برای گردشگرانی است که عاشق ساحل و موقعیتی آرام و ساکت هستند . مهمان نوازی مردم محلی این ناحیه، فضای آن را گرم تر کرده است. در این ناحیه برای شیرجه اسکوبا میتوانید به “جملوک” بروید که سه مرز عمودی با مرجان های نرم و سخت دارد. در جنوب عامد غواصان می توانند حیواناتی نظیر مار ماهی و نهنگ و مرجان های نرم پیرامون جزیره سلنگ را مشاهده کنند. بهترین زمان برای بازدید از عامد در فصل های خشک سال، بین آوریل و اکتبر است که در این ماه ها شرق بالی نسبت به جاههای دیگر بارندگی کمتری دارد. در این ناحیه رستوران های معروف و ارزانی وجود دارد و غذایی مثل میگوی کبابی به همراه آب هندوانه از غذاهای محبوب گردشگران این منطقه است.

شهر کندیداسا

کندیداسا از شهرهای رمانتیک بالی است که نام قبلی آن “کلیداسا” بوده است که به معنی ده بچه می باشد، اگر مشکل مالی نداشته باشید این نقطه بهترین محل برای گشت و گذار در شرق بالی است. در این شهر می توانید به جزایر دور از ساحل بروید که یکی از آن ها جزیره گوت است که در جنوب غربی کندیداسا قرار دارد و با ۳۰ تا ۴۵ دقیقه قایق سواری به آنجا می رسید، در این ناحیه هتل ها و اقامتگاه های مناسبی وجود دارد.

مقاله مرتبط: جاهای دیدنی بالی

دهکده تولامبن

واژه تولامبین از واژه باتولامبی گرفته شده که به معنای سنگ های فوران کوه آگونگ می باشد، این واژه با گذشت زمان به باتولامبه تغییر پیدا کرد و امروز هم بنام تولامبن شناخته می شود. در این محل مکان هایی برای شیرجه های تمرینی و شیرجه های تفریحی وجود دارد. دراین دهکده بیشتر مردم ماه مارس تا جولای و اکتابر تا نوامبر را برای شیرجه انتخاب می کنند. چون در این فواصل بادهای موسمی جنوب شرقی باعث آب و هوایی خشک در بالی می شود. اگر در وسط روز شیرجه بزنید می توانید به تفریحی که از آن انتظار دارید برسید. اگر دلیل اصلی شما برای سفر شیرجه است تولامبن بهترین انتخاب برای شما می باشد.

دهکده بیساکی

دهکده بیساکی از مقاصد مورد علاقه در بالی است و در جنوب غربی کوه آگونگ واقع شده است. مجتمع عبادتگاه های بیساکی در این محل قرار دارد که برای مردم بالی مادر عبادتگاه ها محسوب می شود و مهمترین عبادتگاه برای مردم اندونزی است. این دهکده ۱۲ کیلومتر مربع مساحت دارد و درارتفاع ۱۰۰۰ متری سطح دریا قرار دارد. اگر قصد کوهنوردی در کوه آگونگ را دارید میتوانید توقف کوتاهی در این دهکده داشته باشد.

شهر پدنگبای

پدنگبای محلی بندری بحساب می آید و شهر کوچکی است که در ساحل شرقی جزیره قرار دارد. در گذشته، نام رسمی این شهر خلیج پدانگ بود. گردشگران برای رسیدن به جزیره لمبوک، همیشه از این شهر عبور می کنند. می توانید قبل از رسیدن به لمبوک اقامت کوتاهی در پدنگبای داشته باشید . در قسمت شرقی ساحل پدنگبای شنا، تفریح مناسبی است و محل بینقصی را برای اکتشاف در دنیای زیر آب دارد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید