دعا برای ازدواج موفق

دعا برای ازدواج

امروزه ممکن است بسیاری از جوانان به دلیل ناتوانی در مسائل مالی حاضر به پذیرش مسئولیت زندگی نباشند. وجود مسائل و مشکلات مالی،ترس از ناتوانی دربرآوردن خواسته های طرف مقابل و مهیا کردن یک زندگی راحت و با آسایش سبب می شود که جوانان تن به ازدواج و پذیرش این مسئولیت بزرگ ندهند.اما در مقابل ممکن است که جوانان نیاز به توجه یک فرد خاص در زندگی خود داشته باشند،بنابراین به دنبال ادعیه و احادیثی برای بهتر شدن زندگی خود و برای یک ازدواج موفق هستند.همچنین دعابرای ازدواج نزد خداوند از کار های مستحبی است که جوانان می توانند برای یافتن همسری شایسته و هدایت زندگی خود انجام دهند. این در این مقاله درباره دعا برای ازدواج سریع و موفق و خوشبخت شدن توضیح خواهیم داد.


دعا برای ازدواج سریع و موفق

دختران و پسران جوانی که قصد دارند سریع ازدواج کنند و به دنبال دعا  برای ازدواج هستند می توانند احادیث و ادعیه امامان و پیامبر(ص) را دنبال کنند. برای مثال: امیرالمومنین می فرمایند:

هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد و در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثنای پروردگار گذارد. به علاوه، این دعا را نیز در قنوت نماز و بعد از هر نماز، در سجده و یا هر وقت دیگر زیاد بخوانید:

«اللهم اَغنِنی بِحلالِکَ عَن حَرامِک و بِطاعَتِکَ عَن مَعصیتِک»؛ « خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداری ات از نافرمانیت». به توصیه بزرگان این دعا بهتر است 114 مرتبه و در یک مکان مقدس مانند مسجد خوانده شود.

دعای دیگری که می توان برای تسریع در ازدواج خواند آیه شریفه:«رَبِ ِانّی لِما اَنزَلتَ اِلیَّ مِن خَیرٍ فَقیر» ؛ «خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم». (قصص، آیه 24). در این آیه شریفه خداوند می فرماید: زمانی که حضرت موسی گرسنه و تنها بود این آیه دعا را خوانده است و سپس به لطف خداوند حضرت شعیب حضرت موسی را برای دامادی خود برگزیده است.


دعا برای ازدواج با معشوق

برخی از عالمان فرموده اند که ذکر سه دوره تسبیح دعای امن یجیب هر روز بعد از نماز مغرب و عشاء و  استغفار از درگاه پروردگار متعال به نیت ازدواج با معشوق سبب می شود که خداوند متعال خواسته فرد را مستجاب نماید. این دعا بسیار تاثیرگذار در ازدواج با معشوق است. کسانی که به دنبال دعا برای ازدواج هستند می توانند هر روز این دعا را بخوانند و به حاجت قلبی خود برسند. همچنین خواندن دعای زیر برای روزی 100 مرتبه نیز در ازدواج با معشوق بسیار موثر است:

« بسم الله الرحمن الرحیم. آلّا تَعلواعَلَیَّ وَأتونی مُسلِمینَ. لَولااَن رَبَطنا عَلیَ قَلبِهالِتَکوُنَ مِنَ المومِنین »

همچنین بخوانید: متن دعای هفت حصار یا هفت هیکل برای ازدواج و کارگشایی

دعا برای ازدواج سریع


دعا برای ازدواج دختر مجرد

در روایات و احادیث معصومین ذکر شده است که دعا برای گشایش بخت و دعا برای ازدواج مستحب است. همچنین اگر دختران مجرد خواستار گشایش بخت خود و تسریع در ازدواج باشند می توانند از دعاهای مرسوم و مراجعه به سخنان و احادیث امامان بهره ببرند. البته باید گفت که برای بهبود ورود خیر و برکت به زندگی و ازدواج تنها یک دعای واحد وجود ندارد و دختران و پسران مجرد می توانند از آیات و ادعیه متعددی بهره مند شوند. سوره احزاب یکی از موثرترین دعاها برای ازدواج جوانان و گشایش بخت دختر مجرد است. سخنانی از معصومین و پیامبر درباره سوره احزاب وجود دارد برای مثال:

پیامبر(ص) درباره سوره احزاب فرموده اند: 

هر کس بتواند سوره احزاب را بخواند و به خانواده خود هم آموزش بدهد از عذاب قبر در امان خواهد بود. (مجمع البیان، ج 8، ص115)

امام صادق(ع) درباره سوره احزاب می فرمایند: 

اگر کسی این دعا را زیاد در روز بخواند در قیامت در کنار پیامبر (ص) خواهد بود. (ثواب الاعمال، ص 110)

همچنین امام رضا (ع) درباره رفع حاجت با سوره احزاب می فرمایند: 

علاوه بر تاثیر زیاد این دعا برای ازدواج خواندن این دعا برای براورده شدن حاجات نیز موثر است به طوری که هر کس در نماز صبح و مغرب پیش از آنکه برخیزد یا با کسی سخن بگوید آیه 56 سوره احزاب ان الله و ملائکه را قرائت کند و بعد بگوید: اللهم صل علی محمد النبی و ذریته خداوند هفتاد حاجت او را در دنیا و سی حاجت را در اخرت براورده خواهد کرد.

همچنین امام صادق(ع) توصیه فرموده اند:

اگر دختری موفق به ازدواج نشده است این سوره را با رعایت آداب بر پوست آهو بنویسد و درون یک قوطی سربسته در خانه دختر پنهان نمایند. با کمک خدا بخت دختر باز خواهد شد و میتواند از این دعا برای گشایش بخت خود استفاده کند و نه برای یک دختر بلکه این دعا برای گشایش بخت تمام دختران آن خانه موثر خواهد بود و این یکی از معتبرترین خواص این دعا برای ازدواج است. (تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۲، ص۸-البرهان)

همچنین بخوانید: متن دعای چهل کلید حضرت زهرا برای ازدواج و بخت گشایی همراه با معنی

دعا برای ازدواج


دعا برای ازدواج پسران

توصیه شده است که برای ازدواج پسران سوره آل عمران را روی دو سنجاق بخوانید و سنجاق ها را به یکدیگر ببندید. همچنین توصیه شده است این سنجاق ها را در زمان اذان مغرب باز کرده و در زمان اذان صبح به یکدیگر متصل نمایید. سوره آل عمران یکی از سوره هایی است که خواندن آن برای بازگشایی بخت پسران بسیار توصیه می شود. همچنین خواندن آیه :«رَبِ ِانّی لِما اَنزَلتَ اِلیَّ مِن خَیرٍ فَقیر» در بخت گشایی و ازدواج پسران بسیار مناسب است و کسانی که به دنبال دعا برای ازدواج هستند می توانند این آیه را هر روز بخوانند.


صلوات برای ازدواج سریع

ادعیه و صلوات های بسیاری جهت گشایش بخت و تسریع در ازدواج توصیه شده است. اما در صورتی که جوانی قصد ازدواج دارد و موفق نشده است می تواند از صلوات زیر بهره مند شود:

«ربنا هَب لَنامِن أَزواجِنا و ذُرِیّاتِنا قُرّةَ أَعیُنٍ وَاجْعَلْنالِلْمتّقین»