نماز روز جمعه ماه رجب [بین نماز ظهر و عصر] چگونه است؟ نماز چهار رکعتی روز جمعه ماه رجب

نماز روز جمعه ماه رجب

هفتمین ماه قمری ماه رجب نام دارد که نخستن ماه از ماه‌ های حرام می‌ باشد. برای این ماه مبارک اعمال مستجب بسیاری معرفی شده است. ‌نمازهای ذکر شده در ماه رجب، نمازهایی هستند که در زمان های خاصی از روز و شب در ماه رجب خوانده می‌ شوند. ثواب و فضیلت اعمال ماه رجب، تیم آلامتو را بر آن داشت تا نماز روز جمعه ماه رجب [بین نماز ظهر و عصر] یا همان نماز چهار رکعتی روز جمعه ماه رجب را برای شما عزیزان تهیه و تنظیم نموده و حاصل را در اختیار شما سروران گرامی قرار دهد. امید است با مطالعه و انجام این اعمال در ثواب آن که نثار روح پاک شهدای اسلام است؛ سهیم باشید.

همچنین بخوانید: نماز ماه رجب چگونه است و چند رکعت دارد؟

نماز چهار رکعتی روز جمعه ماه رجب چگونه است؟

از رسول اکرم (ص) روایت شده است: هر کسی در روز جمعه ماه رجب، چهار رکعت ما بین نماز ظهر و عصر نماز بگذارد و در هر رکعت یک مرتبه “سوره حمد” و هفت مرتبه “آیة الکرسی” و پنج مرتبه “سوره توحید” و پس از نماز “ده بار” بگوید: “استغفرالله الذی لا اله الّا هو و اساله التّوبة.” معنی: آمرزش می‌خواهم از خدایی که معبودی جز او نیست و از او درخواست توبه دارم.

پروردگار عالم از روزی که نماز را گزارده تا زمانی که بمیرد؛ هر روز هزاران حسنه نوشته و به ازای هر آیه ای که تلاوت شده شهری از یاقوت در بهشت و به ازای هر حرفی که خوانده است قصری از گوهر در بهشت عطا فرماید. خدای حق تعالی برای وی حورالعین به همسری گزیده و از وی بسیار خشنود گردد بطوریکه خشم و غضبی بر وی روا ندارد و همچنین در زمره عابدان قرار گرفته و تا پایان عمر سعادتمند و مورد مغفرت قرار خواهد گرفت.