طریقه ختم زیارت عاشورا

چله زیارت عاشورا

چله زیارت عاشورا یکی از مجربترین چله ها است که بسیاری از افراد به قدرت آن برای مستجاب شدن حاجات اطمینان دارند. در این خصوص آیت الله حق شناس نیز گفته اند: چهل روز زیارت عاشورا را بخوانید و اگر خداوند حاجت شما را نداد، بیایید تا من ضامن شما باشم و حاجتتان را از خدا بگیرم.

اما حاجت گرفتن با چله زیارت عاشورا نیاز به مراقبت شدید از نفس و دوری از گناه دارد. در ادامه چله زیارت عاشورا برای ازدواج و حاجت و طریقه ختم زیارت عاشورا را برای شما همراهان ارائه می کنیم.

همچنین بخوانید: متن دعای توسل همراه ترجمه فارسی

چله زیارت عاشورا چگونه است

خواندن زیارت عاشورا برای چهل روز به عنوان چله زیارت عاشورا شناخته می شود و موجب برآورده شدن حاجات و رسیدن به خواسته ها و دفع دشمنان می شود. برای خواندن زیارت عاشورا چندین روش آورده شده است، از جمله:

زیارت عاشورا را کامل خواندن و در جایی که به عبارت لعن و سلام آن رسیدید، هر کدام را 100 مرتبه تکرار کنید.

روش دیگر خواندن زیارت عاشورا برای چله، خواندن آن بدون 100 مرتبه تکرار لعن و سلام است. هر چند با وجود خواندن 100 مرتبه لعن و 100 مرتبه سلام، ثواب آن بیشتر می شود. اما از آنجاییکه این زیارت مستحب است، تنها یک مرتبه تکرار آنها نیز کفایت می کند.


طریقه چله زیارت عاشورا برای ازدواج

چله زیارت عاشورا برای ازدواج بسیار مجرب است. تجربه نشان داده است افرادی که این چله را انتخاب می کنند پس از 35 روز نشانه های آن را می بینند. طریقه چله زیارت عاشورا برای ازدواج بسیار مهم است.

 • زمان خواندن این چله بسیار مهم است و حتی نباید یک دقیقه پیش از طلوع و پس از غروب خورشید باشد.
 • تاکید شده است که در طول چهل روز این چله بایست مراقبه صورت بگیرید. به این معنا که واجابت رعایت شده و محرمات ترک شود.
 • بهتر است در طول چله کسی از اهل منزل از خواندن زیارت عاشورا توسط شما با خبر نشود.
 • شک آوردن در این چله باعث باطل شدن چله می شود.
 • در این چله پافشاری بیش از حد درست نیست زیرا در صورتیکه خداوند آن را به صلاح شما ندارد، عملی نخواهد شد.

نحوه چله زیارت عاشورا برای حاجت

نحوه چله زیارت عاشورا برای حاجت در برخی روایات به این ترتیب است که در لعن تنها عبارت ” للهم العنهم جمیعا” صد مرتبه گفته شود و به جای صد مرتبه سلام نیز تنها ” السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین” گفته شود. در واقع وقتی در زیارت به لعن رسیدیم پس از خواندن عبارت آن، 99 مرتبه دیگر بگوییم: “اللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً”. در مورد سلام هم به همین ترتیب پس از عبارت سلام، 99 مرتبه ذکر ارائه شده خوانده شود.

همچنین بخوانید: دعای یستشیر برای ازدواج

طریقه چله زیارت عاشورا برای بچه دار شدن

طریقه چله زیارت عاشورا برای بچه دار شدن به همان روشی است که در مفاتیح الجنان آمده است، یعنی زیارت عاشورا را با صد لعن و صد سلام آن از ابتدا تا پایان بخوانید. پس از اتمام آن نیز دو رکعت نمازی برای بعد از زیارت سفارش شده است را به جا آورید. بانوان در دوران عادت ماهیانه باید شخص دیگری را نایب خود کنند تا به جای آنها بخواند.


چله زیارت عاشورا برای خانه دار شدن

چله زیارت عاشورا برای خانه دار شدن را باید به طور مستمر ادامه دهید تا چهل روز به پایان برسد و هر روز نیز صدقه ای برای سلامتی امام زمان (عج) در نظر گرفته شود.


نحوه چله زیارت عاشورا برای اموات

نحوه چله زیارت عاشورا برای اموات مانند دیگر چله ها می باشد و خواندن این زیارت توسط بازماندگان و هدیه آن به روح اموات ثواب بسیاری دارد.

همچنین بخوانید: متن سوره آیت الکرسی

چله زیارت عاشورا به روش امام هادی


چله زیارت عاشورا به روش امام هادی

در چله زیارت عاشورا به روش امام هادی دیگر نیازی به خواندن صد لعن و صد سلام نیست و برای مواقعی مناسب است که فرصت کافی برای خواندن آن نداریم.

ایشان فرمودند بعد از خواندن زیارت وقتی به لعن و سلام رسیدید، ذکر زیر را بگوید که مانند آن است که صد لعن و سلام را به طور کامل خوانده است:

«اللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ آخِرَ تابِعٍ عَلَی ذلِکِ، اللّهُمَّ الْعَنْ الْعِصابَهَ الَّتی جاهَدَتِ الْحُسَیْنَ وَ شایَعَتْ و بایَعَتْ و تابَعَتْ عَلَی قَتْلِهِ، اللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً؛

اللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً تِسْعاً وَ تِسْعینَ مَرَّهً»

 «السَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللهِ وَ عَلَی الْاَرْواحِ الَّتِی حَلَّتْ بِفِنائِکَ، عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللهِ اَبَداً مابَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَالنَّهارُ، وَلاجَعَلَهُ اللهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنیّ لِزِیارَتِکُمْ، السَّلامُ عَلَی اﻟْحُسَیْنِ وَ عَلَی عَلِیِّ بْنِ اﻟْحُسَیْنِ وَ عَلَی اَوْلادِ اﻟْحُسَیْنِ وَ عَلَی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ؛

السَّلامُ عَلَی اﻟْحُسَیْنِ وَ عَلَی عَلِیِّ بْنِ اﻟْحُسَیْنِ وَ عَلَی اَوْلادِ اﻟْحُسَیْنِ وَ عَلَی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ تِسْعاً وَ تِسْعینَ مَرَّهً


چله زیارت عاشورا حق شناس

در روش چله زیارت عاشورا حق شناس برای رسیدن به حاجات و خواسته‌ها باید چله را از روز چهارشنبه شروع کرد، البته اصراری بر آن نیست اما بهتر است چهارشنبه و در غیر از آن شنبه باشد.

باید وضو گرفت و رو به قبله نشست:

 • 100 مرتبه ذکر “الله اکبر” تکرار شود
 • با خواندن ذکر زیر به امام حسین (ع) سلام بدهی:

” اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ (اَبَداً) ما بَقیتُ وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ /  اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ”

 • سپس با خواندن دعای زیر قاتلان و ظلم کنندگان به اهل بین را لعن کن:

” اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ آخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلی ذلِکَ /اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتی (الَّذِینَ)جاهَدَتِ الْحُسَیْنَ وَ شایَعَتْ وَ بایَعَتْ وَ تابَعَتْ (تَایَعَتْ)عَلی قَتْلِهِ اَللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً”

 • حالا خواندن زیارت عاشورا را شروع کرده تا به صد سلام برسی (سلام و لعن ها خوانده نشود)
 • دو رکعت نماز زیارت آقا ابا عبدالله به جا می آوری
 • 100 ذکر الله اکبر دیگر می گویی
 • زیارت عاشورا را از ابتدا شروع به خواندن می کنی و پس از رسیدن به صد لعن، تمامی لعن ها را خوانده و بعد صد سلام و ادامه زیارت و سجده.
 • پس از اتمام زیارت عاشورا هم دو رکعت نماز زیارت امام حسین (ع) خوانده شود.
همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه از امام علی

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو چله زیارت عاشورا برای ازدواج و حاجت را ارائه کردیم. همانطور که مشاهده کردید این ختم دارای شرایطی است که باید رعایت شود تا حاجات شما مستجاب گردد. التماس دعا

اپلیکیشن چله زیارت عاشورا گروهی