معوذتین برای رفع چشم زخم

معوذتین

مُعَوِّذَتَیْن به معنای دونگهدارنده است. معوذتین به سوره های فلق و ناس گفته می شود که با “قُلْ اَعوذُ” آغاز می گردند. در بسیاری از روایات آمده است که معوذتین برای شفای پیامبر از تب شدید بر ایشان نازل شده و تضمین کننده پناه بر خدا از شر برخی از اشرار می باشد. در روایتی از عقبة بن عامر که از پیامبر اکرم (ص) نقل نموده اند: هر دو سوره ناس و فلق توسط دو فرشته میکائیل و جبرئیل بر پیامبر نازل شده و پیامبر فرموده اند: ” امشب دو سوره ناس و فلق بر من نازل شد که مانند آن را ندیده ام”. به روایت علی بن ابراهیم قمی پیامبر همواره حسنین را بر سوره های تاس و فلق تعویذ (به معنای پناه بردن به خدا) می نمودند. در این مطلب از آلامتو به بررسی معوذتین خواص آن برای رفع چشم زخم، ابطال سحر و ازدواج خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید؛ امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید: فضیلت و خواص سوره جن

معوذتین چیست؟

معوذتین به دو سوره ناس و فلق گفته می شود که از دسته سوره های مدنی بوده و در یک شب با هم بر پیامبر نازل شده اند. معوذتین برای تعویذ بر خدا از شر اشرار مانند جن، حیوان، آدم بخیل و حسود، وسوسه های شیطانی و هر مخلوقی که شر به همراه دارد بر پیامبر نازل شده است.


معوذتين كدام سوره هاست؟

برخی از سور قرآن دارای چند نام می باشند که دو سوره ناس و فلق با نام معوذه نیز شناخته می شوند. لذا به سوره های فلق و ناس با هم موذتین گفته می شود. این دو سوره از خواص عجیبی برخوردار هستند که یکی از آنها پناه بردن به پروردگار می باشد و موجب می گردد انسان از شر بلایا محفوظ و ایمن بماند. دلیل نامگذاری دو سوره ناس و فلق به معوذتین آن است که به حضرت محمد (ص) در سوره فلق دستور داده می شود که از اشرار به خداوند پناه ببر.

همچنین بخوانید: سوره طلاق برای جلب محبت، جدایی و آشتی

خواص معوذتین برای رفع چشم زخم

معوذتین برای دفع چشم زخم نیز بسیار موثر بوده چنانکه از حضرت آیت الله بهجت (ره) پرسیدند: برای دفع چشم زخم چه بخوانیم؟ فرمودند: بسیار معوذتین بخوانید و یا آن را نوشته و به همراه داشته باشید.


خواص معوذتین برای ابطال سحر

خواندن معوذتین برای ابطال سحر و جادو نیز بسیار مورد تاکید است خصوصا آنکه سوره کافرون و اخلاص نیز به آن اضافه گردد. همانطور که می دانید به مجموع چهار سوره ناس، فلق، اخلاص و کافرون چهار قل گفته می شود.


خواص معوذتین برای ازدواج

معوذتین برای بخت گشایی و ازدواج نیز دارای فضیلت است. سوره های ناس و فلق که معوذتین نام دارند بسیار مجرب و سریع الاجابه بوده و قرائت آن برای ازدواج آسان و بخت گشایی پسران و دختران مورد سفارش است. چنان که روایت شده است صبح و شب به خواندن معوذتین بپردازید شب هنگام خواب خواندن معوذتین فراموش نگردد و قلم زدن و به همراه داشتن آن نیز بسیار پرفضیلت خواهد بود.

همچنین بخوانید: دعای سیفی صغیر برای حاجت و دفع سحر

معوذتین برای ازدواج


همراه داشتن معوذتین چه مزیتی دارد؟

همراه داشتن معوذتین برای دفع حسادت و چشم زخم بسیار مجرب خواهد بود. در روایتی آمده است که امام رضا (ع) عطری را طلب نمودند هنگامی که عطر حاضر شد فرمودند معوذتین را نوشته و کنار عطر بگذارید تا همواره به همراه داشته باشم چرا که چشم زخم حق است و برای دفع آن معوذتین لازم است.