خواص ختم سوره همزه

همزه از سوره های جزء سی قرآن است که برای رفع چشم زخم توصیه می‌شود. در این مطلب از آلامتو به خواص ختم سوره همزه برای حاجت روایی، چشم زخم و ثروت می‌پردازیم.

سوره همزه

سوره همزه سی و دومین سوره از قرآن کریم است که 9 آیه دارد. این سوره از سوره‌های مکی است که در جزء سی از قرآن واقع است. این سوره 33 کلمه و 134 حرف دارد.

در مورد شأن نزول این سوره در برخی منابع آمده است که سوره همزه در مورد ولید بن مغیره نازل شده است، او کسی بوده است که به رسول اکرم (ص) تهمت می‌زد. برخی دیگر از مفسران نیز علت نزول این سوره را درباره افرادی دیگری مثل ابی بن خلف، حمیل بن عامر، اخنس بن شریق و عاص بن وائل می‌دانند که سعی داشتند پیامبر را مورد ترور شخصیتی قرار دادند.

در مورد خواص قرائت این سوره آمده است که هر این سوره را تلاوت کند به تعداد نفراتی که پیامبر اکرم صلی اللله علیه و اله و سلم و یارانش را مورد تهمت و تمسخر قرار می‌دادند، حسنه عطا خواهد شد.

همچنین در جایی دیگر امام صادق علیه السلام درباره خواص ختم سوره همزه فرمودند: هر کس این سوره را در نمازهای واجب خود بخواند مرگ های بد از او دور خواهند شد.

همچنین بخوانید: خواص سوره یاسین برای حاجت، ازدواج و بارداری

متن سوره همزه با معنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

به نام خداوند رحمتگر مهربان

وَيْلٌ لِكُلِّ هُمَزَةٍ لُمَزَةٍ ﴿۱﴾

واى بر هر بدگوى عيبجويى (۱)

الَّذِي جَمَعَ مَالًا وَعَدَّدَهُ ﴿۲﴾

كه مالى گرد آورد و برشمردش (۲)

يَحْسَبُ أَنَّ مَالَهُ أَخْلَدَهُ ﴿۳﴾

پندارد كه مالش او را جاويد كرده (۳)

كَلَّا لَيُنْبَذَنَّ فِي الْحُطَمَةِ ﴿۴﴾

ولى نه قطعا در آتش خردكننده فرو افكنده خواهد شد (۴)

وَمَا أَدْرَاكَ مَا الْحُطَمَةُ ﴿۵﴾

و تو چه دانى كه آن آتش خردكننده چيست (۵)

نَارُ اللَّهِ الْمُوقَدَةُ ﴿۶﴾

آتش افروخته خدا[يى] است (۶)

الَّتِي تَطَّلِعُ عَلَى الْأَفْئِدَةِ ﴿۷﴾

[آتشى] كه به دلها مى ‏رسد (۷)

إِنَّهَا عَلَيْهِمْ مُؤْصَدَةٌ ﴿۸﴾

و [آتشى كه] در ستونهايى دراز آنان را در ميان فرامى‏ گيرد (۸)

فِي عَمَدٍ مُمَدَّدَةٍ ﴿۹﴾

در ستونهاي كشيده و طولاني! (۹)

همچنین بخوانید: خواص سوره کهف برای حاجت، ازدواج و رزق و روزی

سوره همزه صوتی


سوره همزه صوتی


طریقه ختم سوره همزه

مهمترین طریقه ختم سوره همزه بیست و یک مرتبه قرائت پشت سر هم این سوره است که موجب بستن و دفع زبان بدگویان می‌شود. به همراه داشتن نوشته سوره همزه نیز همین خاصیت را خواهد داشت.

ختم سوره همزه باعث می شود که مرگ بد از مومن دور شود. همچنین ختم سوره همزه بر چشم دردناک اگر همواره خوانده شود، درد را برطرف می‌کند.


خواص سوره همزه برای حاجت

در مورد خواص سوره همزه برای حاجت روایت شده است که هر که در نمازهای روزانه سوره همزه را قرائت کند ثوابی به اندازه دنیا به او عطا می‌شود و حاجت او مستجاب می‌شود.


خواص سوره همزه برای ثروت

امام صادق (ع) در مورد خواص سوره همزه برای ثروت به مومنان سفارش کرده و آن را موجب از بین رفتن فقر و جلب روزی و ثروت می‌دانند.


خواص سوره همزه برای چشم زخم

در مورد خواص سوره همزه برای چشم زخم از امام صادق علیه السلام روایت شده است که هر گاه سوره همزه را برای مقابله با چشم زخم و فرد حسود بخوانند، اثر بد آن نظر به قدرت خدا از بین رود. همچنین اگر فرد نظر خورده خوانده شود به خواست خدا موجب رفع نظر بد می‌شود.

همچنین بخوانید: خواص ختم سوره انشراح برای حاجت و رزق

سخن آخر

در این مطلب به خواص سوره همزه برای رفع چشم زخم و دور کردن چشم حسود، برای رفع درد چشم و وسعت روزی اشاره کردیم. همچنین به دلیل و شان نزول این سوره پرداختیم. امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد.