متن و خواص سوره ضحی

سوره ضحی یکی از مجربترین سوره ها برای حاجت روایی، محبت و بازگشت معشوق است. در ادامه متن و ترجمع این سوره در کنار مهمترین خواص آن می پردازیم.

سوره ضحی

سوره ضحی نود و سومین سوره از قرآن کریم می باشد که دارای 11 آیه می باشد. ضحی از سوره های مکی محسوب می شود و در جزء 30 قرآن واقع است. از لحاظ ترتیب نزول سوره والضحی در رتبه 11 قرار دارد.

در خصوص فضیلت خواندن سوره ضحی آمده است که هر کس این سوره را بخواند، از مومنانی خواهد بود که پروردگارش از او راضی است و پیامبر اکرم (ص) او را شفاعت خواهد کرد و برایش به تعداد هر طفل یتیم وسائل 10 حسنه ثبت خواهد شد.

همچنین از دیگر فضایل سوره ضحی به روایت از پیامبر اکرم (ص) آمده است: هر که در شب بیست و سوم از ماه رجب دو رکعت نماز به جا آورد و در هر رکعت از آن پس از سوره حمد، 5 مرتبه سوره والضحی را قرائت کند، پروردگار به اندازه حروف این سوره و به تعداد کافران در بهشت به او درجه خواهد داد.

همچنین ثوابی معادل 70 حج، ثواب افرادی که در هزار تشییع جنازه حضور داشتند و افرادی که هزار مریض را عیادت کردند و ثواب افرادی که هزار حاجت مسلمنان را مستجاب کرده به او عطا می شود.

همچنین بخوانید: دعای نادعلی

متن سوره ضحی با معنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

به نام خداوند رحمتگر مهربان

////////////

وَالضُّحَى ﴿۱﴾

سوگند به روشنايى روز (۱)

////////////

وَاللَّيْلِ إِذَا سَجَى ﴿۲﴾

سوگند به شب چون آرام گيرد (۲)

////////////

مَا وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَمَا قَلَى ﴿۳﴾

[كه] پروردگارت تو را وانگذاشته و دشمن نداشته است (۳)

////////////

وَلَلْآخِرَةُ خَيْرٌ لَكَ مِنَ الْأُولَى ﴿۴﴾

و قطعا آخرت براى تو از دنيا نيكوتر خواهد بود (۴)

////////////

وَلَسَوْفَ يُعْطِيكَ رَبُّكَ فَتَرْضَى ﴿۵﴾

و بزودى پروردگارت تو را عطا خواهد داد تا خرسند گردى (۵)

////////////

أَلَمْ يَجِدْكَ يَتِيمًا فَآوَى ﴿۶﴾

مگر نه تو را يتيم يافت پس پناه داد (۶)

////////////

وَوَجَدَكَ ضَالًّا فَهَدَى ﴿۷﴾

و تو را سرگشته يافت پس هدايت كرد (۷)

////////////

وَوَجَدَكَ عَائِلًا فَأَغْنَى ﴿۸﴾

و تو را تنگدست‏ يافت و بى ‏نياز گردانيد (۸)

////////////

فَأَمَّا الْيَتِيمَ فَلَا تَقْهَرْ ﴿۹﴾

و اما [تو نيز به پاس نعمت ما] يتيم را ميازار (۹)

////////////

وَأَمَّا السَّائِلَ فَلَا تَنْهَرْ ﴿۱۰﴾

و گدا را مران (۱۰)

////////////

وَأَمَّا بِنِعْمَةِ رَبِّكَ فَحَدِّثْ ﴿۱۱﴾

و از نعمت پروردگار خويش [با مردم] سخن گوى (۱۱)

همچنین بخوانید: سوره تبارک برای میت صوتی

خواص سوره ضحی برای حاجت گرفتن


سوره ضحی صوتی


خواص سوره ضحی برای حاجت گرفتن

مجربترین ختم سوره ضحی، قرائت 40 مرتبه این سوره در روز یا شب های مبارک از جمله جمعه است. به این منظور شخص با طهارت رو به قبله بنشیند و 40 مرتبه این سوره را بخواند بدون اینکه با کسی صحبت کند.


خواص سوره ضحی برای ازدواج

قرائت مستمر سوره ضحی برای ازدواج و باز شدن بخت موثر است. از طرفی اگر می خواهید نزد خانواده همسر خود محبوب شوید، ابتدا باید وضو بگیرید و سپس به نیت محبوب شدن نزد آنها 11 مرتبه سوره ضحی را قرائت کنید.


خواص سوره ضحی برای بازگشت معشوق

از پیامبر خدا روایت شده است که هر که سوره ضحی را با نیت بازگشت معشوق و به نام او بخواند، تا کمتر از سه روز شخص مورد نظر بازمی گردد.


خواص سوره ضحی برای ثروت و روزی

اگر می خواهید از خواص سوره ضحی برای ثروت و روزی بهره مند شوید، این سوره را در حالیکه با طهارت به سمت قبله نشسته اید، 40 مرتبه پشت سر هم بخوانید بدون اینکه بین آن صحبت کنید. بهتر است در ایامی مثل روز و شب جمعه باشد تا حاجت شما برای رزق و روزی مستجاب گردد.

همچنین بخوانید: دعای یستشیر

خواص سوره ضحی برای جلب محبت

یکی از سوره هایی که برای افزایش محبت بین زوج مکرراً سفارش شده است، قرائت سوره والضحی است. به جهت کسب خواص سوره ضحی برای جلب محبت باید سوره ضحی را 15 مرتبه روی نارنج نوشته و به نام شخص مورد نظر بخوانند و سپس آن را در آتش بیندازند، از روز بعد آن شخص نسبت به وی شیدا و بیقرار خواهد شد.


سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع متن و خواص سوره ضحی برای ازدواج، جلب محبت، روزی و ثروت و حاجت را پسندیده باشید. اگر شما هم تجربه ای از ختم این سوره و خواص آن دارید، در بخش نظرات با سایر همراهان سایت به اشتراک بگذارید.