متن و خواص سوره تین

سوره تین از کوچکترین سوره های قرآن است که فضائل بسیاری دارد. در اینجا به ختم سوره تین برای حاجت، ازدواج و بازگشت معشوق می پردازیم.

سوره تین

سوره تین نود و پنجمین سوره از قرآن کریم است که دارای 8 آیه می باشد. این سوره از سوره های مکی قرآن است و در جزء سی ام قرار دارد.

  • این سوره به بندگان خدای متعال عظمت خسران نافرمانی خدا را یادآوری می کند و اولین کسی که خدا را نافرمانی کرد یعنی حضرت آدم ابوالابشر را یادآوری می کند و سرنوشت او خروج از بهشت ​​بوده است. او بانو حوا است تا در زمین ساکن شود.
  • این سوره در مورد دوری از پیروی از بدن بدون کنترل های قانونی صحبت می کند که روحی که بدن را اداره می کند به آن پایبند است وگرنه سرنوشت در دست حرامزاده ها خواهد بود.
  • تأکید بر وجود شواهدی بر وجود خداوند متعال و خلقت او از جهان هستی و با وجود آن، بسیارند غافلان و لذا مستحق عذاب هستند.
همچنین بخوانید: خواص سوره ناس برای حاجت، ازدواج و ثروت

فضیلت سوره تین

  • در خصوص فضیلت قرائت سوره تین از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است: هر که سوره تین را بخواند، پروردگار دو خصلت عافیت و یقین را به او عطا کرده و پس از مرگ نیز به تعداد افرادی که این سوره را قرائت کردند، ثواب یک روز روزه را به او عطا می کند.
  • همچنین به روایت از رسول اکرم (ص) آمده است: هر کس سیزدهم شعبان دو رکعت نماز بخواند و پس از سوره حمد، سوره تین را قرائت کند، مثل این است که دویست بنده از فرزندان اسماعیل نبی را از اسارت آزاد کرده و خدا گناهاش را عفو می کند، مثل روزی که تازه متولد شد و امان نامه جهنم به او داده خواهد شد.
  • امام صادق (ع) نیز در فضیلت این سوره فرمودند: هر که سوره تین را در نمازهای واجب و مستحب بخواند، به قدری از نعمت های بهشتی به او داده می شود که راضی گردد.

متن سوره تین با معنی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

به نام خداوند رحمتگر مهربان

وَالتِّينِ وَالزَّيْتُونِ ﴿۱﴾

سوگند به انجير و زيتون (۱)

وَطُورِ سِينِينَ ﴿۲﴾

و طور سينا (۲)

وَهَذَا الْبَلَدِ الْأَمِينِ ﴿۳﴾

و اين شهر امن [و امان] (۳)

لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ فِي أَحْسَنِ تَقْوِيمٍ ﴿۴﴾

[كه] براستى انسان را در نيكوترين اعتدال آفريديم (۴)

ثُمَّ رَدَدْنَاهُ أَسْفَلَ سَافِلِينَ ﴿۵﴾

سپس او را به پست‏ ترين [مراتب] پستى بازگردانيديم (۵)

إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ فَلَهُمْ أَجْرٌ غَيْرُ مَمْنُونٍ ﴿۶﴾

مگر كسانى را كه گرويده و كارهاى شايسته كرده‏ اند كه پاداشى بى‏ منت‏ خواهند داشت (۶)

فَمَا يُكَذِّبُكَ بَعْدُ بِالدِّينِ ﴿۷﴾

پس چه چيز تو را بعد [از اين] به تكذيب جزا وامى دارد (۷)

أَلَيْسَ اللَّهُ بِأَحْكَمِ الْحَاكِمِينَ ﴿۸﴾

آيا خدا نيكوترين داوران نيست (۸)

همچنین بخوانید: خواص سوره شمس برای حاجت، ازدواج و زیبایی زنان

ختم سوره تین برای حاجت


سوره تین صوتی


ختم سوره تین برای حاجت

ختم سوره تین برای حاجت به این ترتیب سفارش شده است که نیت کرده و برای چهل روز، روزی یک مرتبه سوره تین و یک مرتبه سوره کوثر را به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور مهدی موعود (عج) قرائت کرده و در معانی آنها تامل کنید تا انشاء الله حاجت روا شوید.


خواص سوره تین برای ازدواج

خواص سوره تین برای ازدواج مجرب است. تجربیات متعددی از تاثیر مداومت بر قرائت سوره تین و تامل در معنای آن در سهولت ازدواج موجود است. در مورد خواندن سوره تین برای ازدواج آمده است که بعد از مدت کوتاهی از جایی که انتظارش را ندارد خیر به او رسد و شوهری خوب و افراد خوبی مثل خانواده اش به او عنایت شود و صاحب فرزندان صالح شود.

همچنین بخوانید: سوره آیت الکرسی

خواص سوره تین برای محبت

برای کسب خواص سوره تین برای محبت و جلب یک شخص سه شب پشت سر هم در هنگام خواب سوره تین را قرائت کرده و پس از هر بار خواندن آن اینطور نیت کنید (نام شخص مورد نظر و نام مادر)

پس از آن که سه مرتبه گفته شد، 200 مرتبه این دو اسم را تکرار کرده و پس از آن بدون اینکه با کسی صحبت کند، بخوابد: ” یا طِرخَمیشا یا سِتَئیثا”

قاعده:

  • این ختم را در شب های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه انجام دهید.
  • برای خواندن وضو داشته باشید و خوشبو کن.
  •  بهتر است در بیست روز اول ماه قمری باشد.

خواص سوره تین برای بازگشت معشوق

درباره خواص سوره تین برای بازگشت معشوق که رفته است در برخی منابع آمده است که سوره مبارکه تین را هفت مرتبه ( طبق برخی روایات هفت هزار مرتبه) قرائت کنید.


خواص سوره تین در بارداری

به زنان درباره خواص سوره تین در بارداری سفارش شده است که اگر می خواهید فرزندی از همه لحاظ، تمام و کمال داشته باشید در ماه چهارم بارداری هر روز سوره تین را بر یک انجیر خوانده و آن را میل کنید.

همچنین برای بهره مند شدن از خواص سوره تین در بارداری آن را در روزهای پنجشنبه و جمعه در نمازهای خود سوره تین را بخوانید.

همچنین بخوانید: خواص سوره عنکبوت برای حاجت و رزق، ازدواج و نابودی دشمن

سخن آخر

امیدواریم این مطلب درباره خواص سوره تین برای حاجت روایی، ازدواج، بارداری و جلب محبت برای شما مفید واقع شود. اگر شما هر تجربه ای در ختم سوره تین برای حاجت، بازگشت معشوق و … دارید، می توانید آن را در بخش نظرات با سایر همراهان سایت به اشتراک بگذارید.