متن دعای روز جمعه امام زمان

دعای روز جمعه امام زمان و زیارت امام زمان صوتی که از پرفضیلت‌ترین آداب این روز است را در ادامه این پست ارائه می‌کنیم.

دعای روز جمعه امام زمان

در اعتقادات اسلامی برخی از روزها و ساعت‌ها برای دعا کردن از فضیلت بیشتری برخوردار هستند. یکی از این روزهای خاص، روز جمعه است، این روز برای دعا کردن دارای فضیلت بسیاری می‌باشد. از مشهورترین این ادعیه در کتاب مفاتیح الجنان دعای روز جمعه است. در کنار خواندن سایر دعاها مانند دعای ندبه، دعای فرج و دیگر ادعیه، خواندن زیارت امام زمان در این روز توصیه زیادی شده است. روز جمعه به عنوان روز ظهور امام زمان (عج) نیز معرفی شده است.

ما در این پست از آلامتو متن دعای روز جمعه امام زمان و زیارت امام زمان صوتی با صدای استاد مهدی سماواتی برای شما همراهان ارائه کردیم. تا انتهای متن با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: دعای معراج

متن دعای روز جمعه امام زمان (با ترجمه)

السَّلامُ عَلَيْكَ يَا حُجَّةَ اللّٰهِ فِى أَرْضِهِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ اللّٰهِ فِى خَلْقِهِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا نُورَ اللّٰهِ الَّذِى يَهْتَدِى بِهِ الْمُهْتَدُونَ، وَيُفَرَّجُ بِهِ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ، السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْمُهَذَّبُ الْخائِفُ، السَّلامُ عَلَيْكَ أَيُّهَا الْوَلِىُّ النَّاصِحُ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا سَفِينَةَ النَّجاةِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا عَيْنَ الْحَيَاةِ، السَّلامُ عَلَيْكَ، صَلَّى اللّٰهُ عَلَيْكَ وَعَلَىٰ آلِ بَيْتِكَ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ، السَّلامُ عَلَيْكَ، عَجَّلَ اللّٰهُ لَكَ مَا وَعَدَكَ مِنَ النَّصْرِ وَظُهُورِ الْأَمْرِ، السَّلامُ عَلَيْكَ يَا مَوْلاىَ، أَنَا مَوْلاكَ عَارِفٌ بِأُولَاكَ وَأُخْرَاكَ، أَتَقَرَّبُ إِلَى اللّٰهِ تَعَالَىٰ بِكَ وَبِآلِ بَيْتِكَ، وَأَنْتَظِرُ ظُهُورَكَ وَظُهُورَ الْحَقِّ عَلَىٰ يَدَيْكَ؛

سلام بر تو ای حجّت خدا در زمینش، سلام بر تو ای دیده خدا در میان مخلوقاتش، سلام بر تو ای نور خدا که ره‌جویان به آن نور ره می‌یابند و به آن نور از مؤمنان اندوه و غم زدوده می‌شود، سلام بر تو ای پاک‌نهاد و ای هراسان از آشوب دوران، سلام بر تو ای همراه خیرخواه، سلام بر تو ای کشتی نجات، سلام بر تو ای چشمه حیات، سلام بر تو، درود خدا بر تو و بر خاندان پاکیزه و پاکت، سلام بر تو، خدا در تحقق وعده‌ای که به تو داده از نصرت و ظهور امرت شتاب کند، سلام بر تو ای مولای من، من دل‌بسته به تو و آگاه به مقام و موقعیت دنیا و آخرت توأم و به دوستی تو و خاندانت به‌سوی خدا تقرّب می‌جویم و ظهور تو و ظهور حق را به دست تو انتظار می‌کشم؛

وَأَسْأَلُ اللّٰهَ أَنْ يُصَلِّىَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ يَجْعَلَنِى مِنَ الْمُنْتَظِرِينَ لَكَ وَالتَّابِعِينَ وَالنَّاصِرِينَ لَكَ عَلَىٰ أَعْدائِكَ، وَالْمُسْتَشْهَدِينَ بَيْنَ يَدَيْكَ فِى جُمْلَةِ أَوْلِيَائِكَ . يَا مَوْلاىَ يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ، صَلَواتُ اللّٰهِ عَلَيْكَ وَعَلَىٰ آلِ بَيْتِكَ، هٰذَا يَوْمُ الْجُمُعَةِ وَهُوَ يَوْمُكَ الْمُتَوَقَّعُ فِيهِ ظُهُورُكَ، وَالْفَرَجُ فِيهِ لِلْمُؤْمِنِينَ عَلَىٰ يَدَيْكَ، وَقَتْلُ الْكافِرِينَ بِسَيْفِكَ، وَأَنَا يَا مَوْلاىَ فِيهِ ضَيْفُكَ وَجَارُكَ، وَأَنْتَ يَا مَوْلاىَ كَرِيمٌ مِنْ أَوْلادِ الْكِرَامِ، وَمَأْمُورٌ بِالضِّيافَةِ وَالْإِجَارَةِ، فَأَضِفْنِى وَأَجِرْنِى صَلَوَاتُ اللّٰهِ عَلَيْكَ وَعَلَىٰ أَهْلِ بَيْتِكَ الطَّاهِرِينَ.

و از خدا درخواست می‌کنم بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستد و مرا از منتظران و پیروان و یاوران تو در برابر دشمنانت و از شهیدان پیش رویت، در شمار شیفتگانت قرار دهد، ای سرور من، ای صاحب زمان، درودهای خدا بر تو و بر خاندانت، امروز روز جمعه و روز توست، روزی که ظهورت و گشایش کار اهل ایمان به دستت در آن روز و کشتن کافران به سلاحت امید می‌رود و من ای آقای من در این روز میهمان و پناهنده به توأم و تو ای مولای من بزرگواری از فرزندان بزرگواران و از سوی خدا به پذیرایی و پناه‌دهی مأموری، پس مرا پذیرا باش و پناه ده، درودهای خدا بر تو و خاندان پاکیزه‌ات.

سید ابن طاووس در کتاب خود آورده است: من پس ‌از خواندن این زیارت به این شعر تمثل می‌جویم و خطاب به آن حضرت، می‌گویم:

نَزِيلُكَ حَيْثُ مَا اتَّجَهَتْ رِكَابِي‌

وَضَيْفُكَ حَيْثُ كُنْتُ مِنَ الْبِلادِ

بر تو نازل مى‌شوم هرکجا که راحله‌ام روى آورد و مرا وارد نماید

و میهمان تو هستم در هرکجا که باشم از شهرها

همچنین بخوانید: دعای معجزه اسا برای رواشدن حاجت در همان ساعت

زیارت امام زمان


زیارت امام زمان صوتی

در ادامه فایل صوتی زیارت امام زمان با صدای مهدی سماواتی را مشاهده می‌کنید:


سخن آخر

در این پست از آلامتو متن دعای روز جمعه امام زمان و زیارت امام زمان صوتی را برای شما همراهان ارائه کردیم. این دعا در کنار سایر دعاها از جمله دعای ندبه و دعای فرج مخصوص این روز است. امیدواریم از ثواب و فضیلت خواندن این دعا بهره مند گردید و موجبات حاجت روایی شما را فراهم آورد.