خواص و معجزات ذکر یا وهاب

در این مطلب از آلامتو به خواص و معجزات ذکر یا وهاب برای رسیدن به حاجت، ازدواج و ثروت و برخی از خواص دیگر آن اشاره می کنیم.

معجزات ذکر یا وهاب

ذکر یا وهاب یکی از ذکرهای مجرب است که از مهمترین خواص آن می توان به گشایش رزق و روزی و افزایش ثروت اشاره کرد. در کلمه نیز “وهاب” به معنای شخص بخشنده ای است که بدون انتظار به شخص محتاج کمک می کند. از معجزات این ذکر “شیخ برسی (ره)” فرمودند اگر کسی در حالت سجده 14 مرتبه این نام خداوند را تکرار کند، خداوند او را از خلق بی نیاز می کند و اگر کسی در پایان شب دست های خود را به سمت آسمان بلند و 100 مرتبه این ذکر را تکرار کند، خداوند فقر را از او دور می کند و حاجتش مستجاب می شود. در برخی رسایل آمده است که هر که این ذکر را زیاد کند، از احدی درخواست نمی کند مگر آنکه به او عطا شود و از پروردگار حاجتی نمی خواهد مگر آنکه به وی رسد.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته

ذکر یا وهاب به چه معناست

“وهاب” یکی از اسماء خداوند است که از ریشه (وهب) آمده است و به معنی کسی است که زیادی اموال خود را به دیگران بخشش می کند. این صفت به خداوند نسبت داده شده است زیرا خداوند “وهاب” است و نعمتای بسیاری را به بندگان خود می بخشد. این کلمه در قرآن کریم سه مرتبه به آن اشاره شده است:

  • رَبَّنا لا تُزِغْ قُلُوبَنا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنا وَ هَبْ لَنا مِنْ لَدُنْكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ. (سوره آل عمران آیه 8)
  • قالَ رَبِّ اغْفِرْ لي‌ وَ هَبْ لي‌ مُلْكاً لا يَنْبَغي‌ لِأَحَدٍ مِنْ بَعْدي إِنَّكَ أَنْتَ الْوَهَّابُ. (سوره ص آیه 35)
  • أَمْ عِنْدَهُمْ خَزائِنُ رَحْمَةِ رَبِّكَ الْعَزيزِ الْوَهَّابِ. (سوره ص آیه 9)

خواص ذکر یا وهاب برای حاجت

اگر کسی بعد از به جا آوردن نماز دست ها را بلند کرده و هفت مرتبه ذکر “یا وهاب” را بگوید، دعای او مستجاب خواهد شد.

همچنین در برخی منابع آمده است برای رسیدن به هر حاجتی روزانه 1484 مرتبه ذکر “یا وهاب” را تکرار کنید، انشاءالله حاجت شما مستجاب می شود.


ذکر یا وهاب برای ازدواج

در مورد خواص ذکر یا وهاب برای ازدواج توصیه شده است در طول 40 روز، هر روز 175 مرتبه ذکر یا وهاب بگوید به مقصود خود خواهد رسید.

همچنین بخوانید: صلوات حضرت زهرا

خواص ذکر یا وهاب برای ثروت و روزی


خواص ذکر یا وهاب برای ثروت و روزی

برای اینکه از خواص ذکر یا وهاب برای ثروت و روزی بهره مند شود، در روز پنجشنبه یا جمعه روزه بگیرد و 100 مرتبه ذکر صلوات بگوید و سپس دو رکعت نماز به جا آورد و در هر رکعت پس از سوره حمد، 15 مرتبه “آیة الکرسی” و 25 مرتبه سوره توحید را بخواند و پس از نماز 41 مرتبه ذکر “یا وهاب” بگوید تا به زودی روزی و ثروت او بسیار شود و قرض هایش ادا. بهتر است پیش از همه این ها غسل بجا آورد.

همچنین اگر کسی ذکر ” یا وهّاب یا ذاالطّول” را روزانه 1035 مرتبه تکرار کند، از جایی که فکرش را نمی کند به او روزی می رسد.


ذکر یا وهاب بعد از نماز عصر

تکرار 100 مرتبه ذکر یا وهاب بعد از نماز عصر درجلب روزی موثر است. همچنین آمده است که تکرار 7 مرتبه ذکر “الوهاب” پس از نماز صبح نیز برای کسب روزی موثر است.


ذکر یا وهاب در شب دوشنبه

برای رسیدن به حاجت و توانگری باید در شب دوشنبه به صحن مسجد یا فضای باز زیر آسمان رفته و دست به سوی آسمان بلند کند و 100 مرتبه ذکر “یا وهاب” را تکرار کند تا به خواسته خود برسد.

برای بهره مند شدن از خواص ذکر یا وهاب برای ثروت و روزی در شب دوشنبه دو رکعت نماز حاجت خوانده و پس از آن در حال سجده 70 مرتبه الوهاب بگوید، به خواست خداوند از ثروت غنی خواهد شد.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به خواص و معجزات ذکر یا وهاب برای حاجت روایی، ازدواج و ثروت اشاره کردیم و خواص ذکر یا وهاب در شب دوشنبه، ذکر یا وهاب بعد از نماز عصر و … را شرح دادیم. امیدواریم این مطلب از آلامتو مورد توجه شما واقع شده باشد. اگر تجربه ای از برآورده شدن حاجات با ذکر یا وهاب دارید، می توانید آن را در بخش نظرات با دیگر دنبال کنندگان سایت به اشتراک بگذارید.