طریقه ختم ذکر یا علی برای حاجت

در این پست از آلامتو به طریقه ختم ذکر یا علی برای حاجت، بچه دار شدن و ثروت می‌پردازیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

معجزه ذکر یا علی

راه‌های بسیاری برای رسیدن به حاجات وجود دارد از جمله ذکرها، ادعیه و نماز. از علمای مذهبی روایت شده است که خداوند فضائل بسیاری به امام علی (ع) عطا کرده است و هر که این فضائل را یاد کند خداوند از گناهان او می‌گذرد و او را می‌آمرزد. ختم ذکر یا علی برای حاجت، ازدواج، ثروت و بچه دار شدن یکی از مجربترین این ذکرهاست. تکرار این ذکر و توسل به آن به گشایش مشکلات، دفع بلایا و سلامتی کمک بسیار می‌کند. ‌


طریقه ختم ذکر یا علی

ختم ذکر یا علی به چند طریقه انجام می‌شود. از امام جعفر صادق علیه السلام روایت شده است که هر کسی ذکر “یا علی” را تکرار کند، خداوند ثواب ختم قرآن را برای او در نظر می‌گیرد. همچنین امام باقر علیه السلام در کتاب بحارالانوار فرموده‌اند گفتن این ذکر ثوابی معادل 3600 ختم قرآن را دارد. پس در کتب دینی سفارش شده است هر زمان فرصت دارید تسبیح برداشته و ذکر مبارک “یا علی” را بگویید. ذکر نام مبارک یا علی اگر بر آن مداومت شود، تا پیش از چهار روز به نتیجه رسیده و مومن حاجت روا می‌شود.

از جمله روش های ختم ذکر یا علی می‌توان به ذکر یا علی 12000 بار، ختم یا علی برای ادای قرض، ختم یا علی به مدت ده شب اشاره کرد.


ذکر یا علی 12000 بار

برای ختم ذکر یا علی 12000 بار باید ابتدا نیت را خالص کرده و لباس پاکیزه پوشید. دو رکعت نماز حاجت خوانده و 100 مرتبه ذکر صلوات را تکرار کند، و روزی 1000 مرتبه ذکر “یا علی” را برای مدت 11 روز بدون وقفه بخواند و دیگر ادامه ندهید تا روی که به حاجت خود برسد. سپس هزار مرتبه دیگر ذکر “یا علی” را گفته تا در مجموع 12000 هزار مرتبه شود. خواندن نماز و فرستادن صلوات پس از این ختم نیز از شرایط ضروری است.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته

ذکر یا علی برای حاجت


ذکر یا علی برای حاجت

یکی از ختم‌های مجرب ذکر یا علی برای حاجت، ختم ده روزه است. برای بهره بردن از این ختم برای مدت ده شب و در ساعت معین دو رکعت نماز حاجت به جا آورده و پس از نماز بدون اینکه سخن گفته باشد، 110 مرتبه ذکر صلوات را گفته و پس از آن 1570 مرتبه ذکر “یا علی” را گفته و سپس حاجت خود را بطلبد و سه مرتبه صلوات بفرستد.


ذکر یا علی برای ازدواج

از امام علی علیه السلام روایت شده است که اگر کسی قصد ازدواج دارد دو رکعت نماز به جا آورده، و در مکانی خلوت 1000 مرتبه ذکر “یا علی” را بگویید زیرا که اسامی اعظم خداوند است و به ذکر آن موجب اجابت حاجت می‌شود.


ذکر یا علی برای ثروت

نام منزه “علی” به رموز حروف ابجد معادل 110 می‌باشد، در توسل به ذکر یا علی برای ثروت و جلوگیری از فقر، سفارش شده است این ذکر را به تعداد 110 مرتبه تکرار کنید.

همچنین بخوانید: ذکر روز دوشنبه

ذکر یا علی برای بچه دار شدن

ذکر یا علی برای بچه دار شدن نیز سفارش شده است. مردم نجف هر زمان که حاجتی داشتند، از جمله حاجت برای بچه دار شدن، 12 نخود جدا کرده و به هر 1000 مرتبه ذکر یا علی گفته تا در مجموع 12000 مرتبه شود. پس از اینکه ان شاء الله حاجت روا شد، آش تهیه کرده و این 12 نخود را در آن می‌ریزند.


ذکر یا علی صوتی


سخن آخر

در این پست به فضیلت و معجزه ذکر یا علی اشاره کردیم. با این حال برای ختم این ذکر باید شرایطی را رعایت کرد از جمله طهارت لباس، شرایط مکان از لحاظ پاک و خلوت بودن، پیوسته ادا کردن ذکر، شرایط اعتقادی، دوری از گناه و خلوص نیت.