ذکر نخودکی برای حاجت، ازدواج و ثروت

ذکر نخودکی

یکی از بهترین راه ها برای حاجت روایی و برطرف کردن مشکلات متوسل شدن به اذکار، ادعیه و نمازهای مستحبی است. در این مطلب ذکر نخودکی برای حاجت، ازدواج، ثروت و ذکر نخودکی 71 مرتبه را گردآوری کردیم. شما همراهان برای حاجت روایی سریع می‌توانید به این ذکرها توسل کرده و بر خواندن آنها مداومت کنید.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته

ذکر نخودکی برای ثروت

ذکر نخودکی برای ثروت یکی از ختم هایی است که برای رسیدن مال از طرف ایشان توصیه شده و از آن به کیمیا یاد شده است. ختم این دعا به ترتیب زیر است:

یک بار آیه الکرسی را تا «هو العلی العظیم» می‌خوانی

اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِی السَّمَوَتِ وَمَا فِی الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِی یَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ یُحِیطُونَ بِشَیْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ کُرْسِیُّهُ السَّمَوَتِ وَالأَرْضَ وَلاَ یَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِیُّ الْعَظِیمُ

و سپس تسبیحات حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را می‌گویی؛

و سپس سه مرتبه سوره توحید «قل هو الله احد» را می‌خوانی؛

و سپس سه مرتبه ذکر صلوات می‌گویی: اللهم صل علی محمد و آل محمد؛

و بعد سه مرتبه آیه مبارکه:

وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَمَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا (سوره طلاق آیه 2 و 3)

هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه برونشو ( و نجات از مشکلات) برایش فراهم می‌کند و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد، و هرکس بر خداوند توکل کند خدا او را بس است (وکفایت امرش را می‌کند)، خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند، و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است.


ذکر نخودکی 71 مرتبه مجرب برای حاجت روایی

از مرحوم نخودکی (ره) روایت شده است: برای مستجاب شدن حاجات برای مدت یک هفته و پیش از طلوع صبح، 71 مرتبه این ذکر را تکرار کن و بگو:

“یا محمد یا علی یا فاطمه یا صاحب الزمان ادرکنی و لا تُهلِکنی”

منبع این ذکر نامه ایشان به یکی از عالمان بزرگ و سادات دزفول می‌باشد.

همچنین بخوانید: ذکر یونسیه برای گشایش کار

ذکر نخودکی 71 مرتبه مجرب برای حاجت روایی


ذکر نخودکی برای ازدواج

اگر قصد تسهیل در ازدواج دارید، ذکر نخودکی برای ازدواج به این نیت را نذر کنید. این ختم را به مدت هفت چهارشنبه ادامه دهید و هر روز یک مرتبه سوره مبارکه یاسین را قرائت کنید و تا ۶ چهارشنبه آن را تکرار کنید. ختم چهارشنبه هفتم که همان آخرین ختم است را نگع دارید و زمانی آن را اجرا کنید که به مستجاب الدعا شده باشید.


ذکر برای مستجاب شدن حاجت نخودکی

  • چهارشنبه: ۱۰۰ مرتبه یا ابا صالح المهدی ادرکنی
  • پنج شنبه: ۱۰۰مرتبه یا فاطمه الزهرا ادرکنی
  • جمعه: ۱۰۰مرتبه یا جواد الائمه
  • شنبه: ۱۰۰مرتبه آیه شریفه ام یجیب
  • یک شنبه: ۱۰۰مرتبه صلوات
  • دوشنبه: ۱۰۰مرتبه یا ابوالفضل العباس ادرکنی
  • سه شنبه:۱۰۰مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه
  • چهارشنبه: ۱۰۰مرتبه یا زین العابدین ادرکنی

ذکر صلوات برای حاجت روایی نخودکی

از مرحوم نخودکی رحمه الله علیه نقل شده است: برای مستجاب شدن حاجات 12000 مرتبه ذکر صلوات را تکرار کنید. به این ترتیب که هر شب 1000 ذکر صلوات بفرستد تا تمام شود و سفارش شده است که تسبیح را روی زمین قرار ندهد و بلکه روی دیوار و به سمت قبله آویزان کند.

همچنین بخوانید: تسبیحات حضرت زهرا

ساده ترین راه برای حاجت روایی از نخودکی

آنطور که از مرحوم رحمه الله علیه نقل شده است: برای اصلاح امور دنیوی و اخروی هیچ چیز مانند به جا آوردن نماز در اول وقت نیست، در هر شرایطی مهم است که نماز در اول وقت خوانده شود.


آداب و شرایط برای استجابت دعا

آنطور که منابع دینی ما آمده است رعایت برخی اوقات و زمان ها برای خواندن دعا در استجابت آن موثر است. آنطور که در اصول کافی جلد 2 به روایت از امام صادق علیه السلام آمده است، به مومنان توصیه شده است که در چهار وقت برای رسیدن به حاجات دعا کنند: هنگام وزیدن باد، هنگام گردیدن سایه‌ها، هنگام بارش باران، زمانیکه اول قطره خون از یک مومن، در لحظه شهادت جاری می‌شود، و آگاه باشید که در این هنگام درهای آسمان به روی مومنان گشاده می‌شوند.

همچنین در حدیثی دیگر آورده‌اند، دعا در چهار زمان مستجاب می‌گردد: “در نماز وتر، پس از نماز صبح، بعد از نماز ظهر و پس از نماز شام”.


آداب دعا نخودکی برای حاجت

حضرت آیت الله شیخ حسنعلی نخودکی درباره آداب دعا برای حاجت روایی آدابی را ذکر کرده اند، از جمله:

کسی که دست به دعا می شود باید اطمینان قلبی به قدرت خداوند و حاصل شدن حاجت خود داشته باشد و دعا را از اعماق دل برآرد. ایشان گفتند: بدان که دعا کردن نیز آدابی دارد که با رعایت کردن این آداب به استجابت نزدیک‌تر خواهد شد. از جمله رعایت طهارت بدن از حدث، خبث است و به کار بردن بوی خوش و مشرف شدن به مسجد و سایر اماکن متبرکه به استجابت دعا کمک می‌کند.

همچنین صدقه دادن به نیازمندان و توجه کردن به خانه خداوند از دیگر آداب برای دعا کردن است. شخصی که دست به دعا می‌شود باید به قدرت خدا برای برآورده کردن حاجات ایمان داشته باشد.

روزه گرفتن یکی دیگر از آداب برای حاجت‌روایی است که درون انسان را از حرام خالی می‌کند. توبه از گناهان کند و در دعا اصرار ورزد و حاجت خود را از دل بگذراند و با خشوع و گریه، نیاز خود را به درگاه پروردگار ببرد. دعا برای مقدم شدن حاجت برادران دینی نیز یکی دیگر از آداب برای مستجاب شدن دعاست.

خواندن دعا با اسماء اعظم الهی نیز و مدح و ثنای پروردگار در آغاز و انجام دعا و درود و صلوات بر پیامبر از دیگر شرایط استجابت دعاست.

همچنین بخوانید: تسبیحات اربعه

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو ذکر نخودکی برای حاجت، ازدواج، ذکر نخودکی 71 مرتبه را در این پست از آلامتو ارائه کردیم تا انشاءالله با توسل بر آن مستجاب الدعا شوید.