آثار و خواص ختم ذکر لا حول ولا قوة الا بالله

برای آشنایی بیشتر با آثار و خواص ختم ذکر لا حول و لا قوة الا بالله برای حاجت روایی ادامه مطلب را از دست ندهید.

آثار و خواص ختم ذکر لا حول ولا قوة الا بالله

ذکرها و ادعیه بسیاری از طرف ائمه و علمای دین برای حاجت روایی سفارش شده اند. ذکر لا حول و لا قوة الا بالله یکی از آنهاست. درباره اهمیت این دعا همین بس که امام حسین (ع) در آخرین ثانیه‌های عمر آن را بر لب جاری کردند. قطعاً در تکرار این ذکر در آن لحظات فضیلتی وجود داشته است و پیامی در آن نهفته است. در ادامه به آثار و خواص ختم ذکر لاحول و لاقوة الا بالله برای حاجت، ازدواج و چشم زخم می‌پردازیم.


طریقه ختم ذکر لا حول ولا قوة الا بالله

طریقه ختم ذکر لا حول و لا قوة الا بالله یکی از ساده‌ترین ختم ها برای رسیدن به خواسته هایی از جمله بچه دار شدن، ازدواج، ثروتمند شدن و هر مشکل و گرفتاری دیگر است. برای این ختم 1000 مرتبه تکرار ذکر لا حول و لا قوة الا بالله را با اطمینان قلبی و خلوص نیت، سفارش شده است.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته

معنی ذکر لا حول ولا قوة الا بالله

معنای ذکر لا حول و لا قوة الا بالله به این شرح است که هر قدرت و حرکتی که در جهان اتفاق می‌افتد، جز به اراده و خواست پروردگار ممکن نیست و همه نیروها از جانب خداوند است. به بیان دیگر، هیچ تغییر و تحولی در جهان و موجودات آن، هیچ قدرت و نیرویی پدیدار نگردد، مگر اینکه از جانب او باشد و هیچ موجودی قدرتی از خود ندارد.


آثار و خواص ذکر لا حول ولا قوة الا بالله

اهمیت ذکر “لا حول و لا قوة الا بالله” را می‌توان در نزول آن در شب معراج به پیامبر اکرم (ص) دانست. ائمه اطهار، علما و بزرگان دین آثار و خواص ذکر لاحول و لاقوة الا بالله را فراوان می‌دانند، از جمله:

رفع غم و اندوه: از پیامبر اکرم (ص) نقل شده است که ذکر ” لاحَوْلَ وَلا قُوَّةَ الّا بِاللَّهِ” گنجی از بهشت است که درمان نود و نه بیماری است که یکی از آنها اندوه می‌باشد.

به تاخیر انداختن مرگ: از امام صادق (ع) روایت شده است که گفتن 1000 مرتبه ذکر ” لاحَوْلَ وَلا قُوَّةَ الّا بِاللَّهِ” بلا را دور کرده و عمر طولانی به مومن می‌دهد.

درمان درد: امام صادق (ع) فرموده اند هر زمان که دچار درد می‌شوید، دست خود را بر محل درد گذاشته و سه مرتبه ذکر زیر را تکرار کنید تا انشاالله درد شما بهبود یابد:

بسم الله و بالله و محمد رسول الله صلى الله علیه و آله و لا حول و لا قوة الا بالله اللهم امسح عنى ما اجد

به نام مقدس ‍ خدا و مقام رسول خدا حضرت محمد (ص) استعانت و کمک مى جویم چون غیر از قدرت خدا هیچ قدرتى را موثر نمى دانم ، خدایا دردى را که در وجودم احساس مى کنم برطرف فرما.

همچنین بخوانید: صلوات حضرت زهرا

ذکر لا حول ولا قوة الا بالله برای حاجت


ذکر لا حول ولا قوة الا بالله برای حاجت

درباره خواص ذکر لاحول و لا قوة الا الله برای حاجت روایتی از امام صادق (ع) وجود دارد که می‌فرمایند: هر که حاجت یا خواسته‌ای در دل خود دارد با مداوت بر تکرار ذکر ” ذکر ماشاء الله، لاحول و لا قوه الا بالله” باعث مستجات شدن دعا و رسیدن به حاجت می‌شود.


ذکر لا حول ولا قوة الا بالله برای ازدواج

سید بن طاووس به تاثیر ذکر لا حول و لا قوة الا بالله برای ازدواج در سند معتبری از امام رضا علیه السلام نقل کرده است که تکرار این ذکر به تعداد 100 مرتبه پس از نماز صبح موجب گشایش بخت و رفع مشکلات موجود در ازدواج است.


ذکر لا حول ولا قوة الا بالله برای چشم زخم

درباره اثر ذکر لاحَوْلَ وَلا قُوَّةَ الّا بِاللَّهِ برای چشم زخم، از امام صادق علیه السلام روایت شده است که هر که پس از خواندن نماز صبح و مغرب هفت مرتبه بگویید “بسم الله الرحمن الرحیم لاحَوْلَ وَلا قُوَّةَ الّا بِاللَّهِ”، چشم نظر و بلا از او دور می‌شود.


ذکر لا حول ولا قوة الا بالله برای ثروت

امام صادق علیه السلام درباره تاثیر ذکر لا حول و لا قوة الا الله برای ثروت از جد بزرگوارشان پیامبر اکرم (ص) روایت کرده اند: هر که فقر و تنگدستی بر او فشار آورد باید این ذکر را مرتباً تکرار کند.

همچنین بخوانید: قوی ترین دعای گشایش کار

سخن آخر

بر لب جاری کردن اذکار و تامل در معانی آن آثار شگفت انگیزی در زندگی خواهد داشت. ذکر لا حول ولا قوة الا بالله نیز با یادآوری قدرت پروردگار انسان را از غفلت دور کرده و معارف الهی را آموزش می‌دهد. در این مطلب به آثار و خواص ختم ذکر لا حول و لا قوة الا بالله اشاره کردیم. امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد.