خواص ذکر اللهم اغننی بحلالک

ذکر اللهم اغننی بحلالک

ذکر اللهم اغننی بحلالک یکی از مشهورترین اذکار برای رفع قرص و زیاد شدن رزق و روزی است. درباره معجزات دیده شده از خواندن این آیه و توکل بر آن رویات متعددی آمده است. در این مطلب از آلامتو به معجزه ذکر اللهم اغننی بحلالک پرداخته و طریقه ختم این ذکر برای ازدواج، حاجت و … اشاره می کنیم.

همچنین بخوانید: ذکر ایام هفته با معنی، فواید و برکات

معجزه ذکر اللهم اغننی بحلالک

در مورد معجزه ذکر اللهم اغننی بحلالک حکایتی وجود دارد که درباره اعتبار آن منبع موثقی وجود ندارد اما حکایت در جای خود شنیدنی است.

درباره تاثیر این ذکر در پرداخت قرض، نقل شده است: شخصی بدهکار بوده و همۀ راه‌ها را به روی خود بسته یافت. او به دعای «اللَّهُمَ‏ أَغْنِنِي‏ بِحَلَالِكَ‏ عَنْ‏ حَرَامِكَ‏ وَ بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ» متوسّل شد.

وی روایت کرده است که: شبی مشغول مطالعه بودم، دیدم یک بچه موش آمد و از آزارش کلافه شدم و کلاهم را روی بچه موش گذاشتم. بچه موش سر و صدا کرد و مادرش آمد. یک مقداری اطراف کلاه گشت تا کلاه را از روی بچه موش بردارم، ولی من اعتنایی نکردم. موش رفت و برگشت و یک سکه آورد. این را که دیدم کلاه را بر نداشتم. مرتب اطراف من می‌گشت و می‌رفت با سکه های دیگری می‌آمد تا اینکه هفده سکه آورد. در نهایت وقتی دید هنوز بچه موش را رها نمی‌کنم، رفت و کیسۀ خالی‌ سکه‌ها را آورد و در مقابلم گذاشت. کلاهم را برداشتم، بچه موش و مادرش رفتند، و به این ترتیب قرض من ادا شد.


خواص ذکر اللهم اغننی بحلالک

برخی منابع توصیه کردند که برای رسیدن به حاجات 114 مرتبه دعای “اللهم اَغْنِنِى بحَلالِکَ عَنْ حَرامِکْ و بِطاعَتِکَ عَنْ مَعْصیَتِکْ و بِفَضْلِکَ عَمَّنْ سِواکَ” را در یک مکان مقدس مثل مسجد یا زیارتگاه بخواند.


ذکر اللهم اغننی بحلالک برای افزایش رزق و روزی

مداومت بر گفتن ذکر “اللهم اَغْنِنِى بحَلالِکَ عَنْ حَرامِکْ و بِفَضْلِکَ عَمَّنْ سِواکَ” برای افزایش روزی و رزق توصیه شده است. به طوریکه هنگامیکه امام علی علیه السلام به نزد رسول خدا رفتند و از ادای دین خود شکایت کردند، ایشان فرمودند این ذکر را بگو که حتی اگر قرض تو به اندازه کوه صبیر باشد، ادا خواهد شد.

همچنین بخوانید: تسبیحات حضرت زهرا به ترتیب و فواید آن

معجزه ذکر اللهم اغننی بحلالک


ذکر اللهم اغننی بحلالک برای ازدواج

یکی از دعاهای توصیه شده برای ازدواج ذکر اللهم اَغْنِنِى بحَلالِکَ عَنْ حَرامِکْ و بِطاعَتِکَ عَنْ مَعْصیَتِکْ و بِفَضْلِکَ عَمَّنْ سِواکَ است. برای مستجاب شدن این دعا کافی است که آن را با حسن اعتماد و نیتی پاک به درگاه خداوند بخوانید. از امام علی علیه السلام نیز روایت شده است اگر کسی قصد ازدواج دارد، دو رکعت نماز به جا آورد و در هر رکعت از آن بعد از قرائت حمد، سوره مبارکه یاسین را بخواند و پس از اتمام نماز به ستایش خداوند بپردازد. همچنین این دعا را در قنوت نمازهای خود یا پس از هر نماز روزانه در هنگام سجده بخواند.


طریقه ختم ذکر اللهم اغننی بحلالک

همانطور که در متن اشاره شده است چندین طریقه ختم ذکر اللهم اغننی بحلالک وجود دارد از جمله 110 مرتبه تکرار این ذکر پس از نماز صبح و 114 مرتبه تکرار آن در امکان مقدسه به منظور برآورده شدن حاجات. همچنین توصیه شده است اگر دچار قرض و بدهی هستید این ذکر را به طور مکرر تکرار کنید.

همچنین بخوانید: تسبیحات اربعه در نماز

110 مرتبه اللهم اغننی بحلالک


اللهم اغننی بحلالک کدام سوره است

االهم اغننی بحلالک مربوط به سوره های قرآن نمی باشد و ذکری است که طبق روایات ائمه معصوم ما از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله آموختند. ذکر کامل و معنای آن به این ترتیب است:

«اللّهمّ اغننا بحلالك عن حرامك، و بطاعتك عن معصيتك، و بفضلك عمّن سواك …» يعنى خدايا ما را با حلالت از حرام، با طاعتت از نافرمانى و با فضل و بخشش از ديگران بى‌نياز كن.


110 مرتبه اللهم اغننی بحلالک

برای غنی شدن در مال و افزایش روزی پس از نماز صبح 110 مرتبه اللهم اغننی بحلالک را بدون وقفه و صحبت با دیگران، تکرار کرده و در ابتدا و انتهای آن صلوات بفرستید. انشاءالله مستجاب می‌شود.

همچنین بخوانید: صلوات ضراب اصفهانی

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع معجزه ذکر اللهم اغننی بحلالک ، خواص ذکر اللهم اغننی بحلالک ، ذکر اللهم اغننی بحلالک برای افزایش رزق و روزی، ذکر اللهم اغننی بحلالک برای ازدواج، طریقه ختم ذکر اللهم اغننی بحلالک و … برای شما همراهان مفید بوده باشد. اگر شما هم دیگر طریقه ختم این ذکر آشنا هستید و تجربه حاجت روایی از این ذکر را دارید می توانید آن را در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.