دعا برای آرام شدن کودک عصبی

اگر به دنبال مجربترین دعا برای آرامش کودک لجباز و بیش فعال هستید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

دعا برای آرامش کودک لجباز و آرام شدن کودک عصبی

ناآرامی کودک هم برای خود او می تواند ناخوشایند باشد و همینطور والدین را دچار ناراحتی و مشکلات بعدی آن کند. در کنار روش های درمانی و مشاوره می توان به دعا برای آرامش کودک لجباز و دعا برای آرام شدن کودک عصبی این تکیه کرد زیرا همانطور که به مومنان تاکید شده است، یاد خداوند باعث آرامش دل ها خواهد شد. ما نیز در این پست از آلامتو برخی از مجربترین دعا برای آرامش کودک بیش فعال، لجباز و عصبی را گردآوری و ارائه می کنیم.

همچنین بخوانید: دعای نور کامل با معنی

دعا برای آرامش کودک لجباز

  • برای سر به راه کردن فرزند لجباز می‌توانید دعا برای آرامش کودک لجباز که در ادامه ارئه شده است را به مدت ۱۰ روز و هر روز ۱۰ مرتبه بخوانید. بهتر است خواندن دعای زیر را از روز چهارشنبه آغاز کنید:

«یَا مُفَتِّحَ‏ الْأَبْوَابِ‏ یَا مُسَبِّبَ‏ الْأَسْبَابِ‏ یَا مُقَلِّبَ‏ الْقُلُوبِ‏ وَ الْأَبْصَارِّ وَ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا دَلِیلَ‏ الْمُتَحَیِّرِینَ‏ یَا غِیَاثَ‏ الْمُسْتَغِیثِینَ‏ یَا مَالِکَ‏ یَوْمِ‏ الدِّینِ‏ إِیَّاکَ‏ نَعْبُدُ وَ إِیَّاکَ‏ نَسْتَعِینُ‏ بِرَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمین».

  • همچنین دعای زیر را برای آرامش کودک لجباز و خوب شدن اخلاق بخوانید و همچنین به خوراک کودک بدهید، انشاءالله نتیجه می دهد:

«ربَّنا وَ اجْعَلْنا مُسْلِمَیْنِ لَکَ وَ مِنْ ذُرِّیَّتِنا أُمَّهً مُسْلِمَهً لَکَ وَ أَرِنا مَناسِکَنا وَ تُبْ عَلَیْنا إِنَّکَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحیم»

  • برای آرامش کودک لجباز و حرف شنوی او دعای زیرا را صبح و شب 3 مرتبه تکرار کنید:

«یا اللهُ یا اللهُ یا اللهُ یا رَبِّ یا رَبِّ یا رَبِّ یا حَیُّ یا قَیّوم یا ذَالجَلالِ وَ الاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقَنی رَزقاً واسِعاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمین»

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه

دعا برای آرامش کودک لجباز


دعا برای آرام شدن کودک عصبی

در مورد دعا برای آرام شدن کودک عصبی در کتاب مکارم الاخلاق دعایی به شرح زیر آمده است:

  • در هنگام عصبانیت خود یا دیگری بر محمد و آل محمد صلوات فرستاده و این دعا را بعد از صلوات قرائت کنید تا عصبانیت برطرف گردد.

«اللهم صل علی محمدٍ و آل محمدٍ. اللهم اغفِر ذَنبِی وَ اذهِب غَیظَ قَلبِی وَ اَجِرنِی مِنَ الشَّیطانِ الرَّجِیم و لا حَولَ و لا قُوَهَ اِلّا بِالله العلی العَظِیم».

به طور کلی یاد خداوند به هر شکل باعث آرامش قلب است.

  • همچنین زمان برخورد با کودک عصبی گفتن ذکر « ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّهَ إلّا باللهِ العَلِیِّ العَظیم » در ایجاد ارامش نقش موثری دارد.
  • دعای دیگر برای آرام شدن کودک عصبی به نقل از علامه طباطبایی صاحب تفسیر المیزان آمده است که چندین مرتبه آیه 28 از سوره رعد را بخوانید که در ایجاد آرامش موثر است:

«الذّینَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِکرِ اللهِ اَلا بذِکرِ الله تَطمَئِنُ القلوب»

همچنین بخوانید: دعای زبان بند قوی

دعا برای آرامش بچه بیش فعال


دعا برای آرامش بچه بیش فعال

اگر کودک شما دائما ناآرام است و احساس بی قراری دارد می توانید دعا برای آرامش بچه بیش فعال را بخوانید و همچنین آن را بر کاغذی نوشته و همراه کودک کنید. این دعای قرآنی در آرامش کودک بیش فعال موثر خواهید بود:

انک لعلی خلق عظیم ( سوره مبارکه قلم آیه ۴)

افغیر دین الله یبغون وله اسلم من فی السّموات و الارض طوعاً و کرهاً و الیه یرجعون (سوره مبارکه آل عمران /۸۳


دعای مجرب برای آرامش بچه بیش فعال

اگر فرزند شما دچار بیش فعالی است آیات 7 الی 9 سورة سجده را بر ظرف بلور نوشته و آن را با آب بشوید. سپس آب را دو قسمت کنند، یک بخش از آن را با غذایی که برای فرزند تهیه می کنند بریزند، و قسمت دیگر را در شیشه جمع کرده و به کودم بنوشانند و در صبح صورتش را با آن بشویند و هفت روز این عمل را تکرار کنند، آثار آرمش  در او مشاهده خواهد شد ان شأ الله


دعا برای آرام شدن کودک بیش فعال

بسم الله الرحمن الرحیم، اللهم أسألك أن تمنح الباركة والسكينة للأطفال النشيطين والنشطات. يا رب، أرجوك أن تهديهم في نموهم العقلي والجسدي المناسب وتساعدهم على التعبير عن طاقتهم بشكل بنّاء وصحي.

ارزقهم الفرح والتركيز والصبر، وساعدهم في تحسين قدراتهم الاجتماعية. يا رب، برحمتك ورفقتك، قوِّهم لمواجهة التحديات وامنحهم مزيدًا من الفهم والتعاطف.

أرجوك أن تمنح والديهم الصبر والامتنان والوعي الأكبر، وكن واعظًا لهم في إيجاد طرق مناسبة لإدارة طاقة وعواطف أطفالهم.

أرجوك أن تكون مع الأطفال النشيطين في حياتهم بالمحبة والرحمة، وأن تمنحهم المزيد من الثقة والاحترام. تعاون مع المعلمين والمربين ليتمكنوا من إظهار مهاراتهم ومواهبهم المذهلة في مجالات مختلفة.

أرجوك أن تكون في طريق نمو وتطور هؤلاء الأطفال بقيادتهم وتوجيههم. منحهم المزيد من الحافز والإبداع، وكن معهم في سعيهم لتحقيق أهدافهم.

أنا أؤمن بك وأعلم أنك ستجيب دعائي بالطريقة التي تعلمها أنت الأفضل. أنت الذي تكون دومًا حاميًا وملجأ لي، وأنا متأكد من قدرتك على حل مشاكلي. أرسل هذا الدعاء بنية نمو سليم وسكينة للأطفال النشيطين.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

سخن آخر

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع دعا برای آرامش کودک لجباز و دعا برای آرامش کودک عصبی مورد پسند شما همراهان واقع شده است.