متن دعای رقیه شرعیه برای ازدواج، رزق و روزی

دعای رقیه شرعیه

منظور از دعای رقیه شرعیه پناه بردن به خداوند به واسطه دعا و آیات قرآن است. کلمه «رُقیة» از ریشه «رَقَیَ» به معنای دعا، وِرد و افسون است که به منظور انجام کاری یا برای در امان ماندن از چیزی و یا رها شدن از بیماری و گرفتاری مثل سحر، جن، گزیدگی، صرع و … خوانده می‌شود.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

متن دعای رقیه شرعیه

اگر در وجود خود احساس نا آرامی و بی قرار دارید ممکن است تحت تاثیر طلسم، جادو یا جن قرار گرفته باشید. چنانچه شخصی بخواهد از جن زدگی، سحر، طلسم، قفل همزاد، ام الصبیان ، چشم زخم یا دلیل بیماری اش، آگاهی یابد، این رقیه شرعیه را تلاوت کند. و این رقیه شرعیه قرآن کریم به ترتیب زیر است :

خواندن سوره ی حمد 14 بار ، معوذات (سوره های فلق و ناس ) 7 بار، سوره‌ی کافرون 14 بار ، آیه الکرسی تا علی العظیم 21 بار و 10 آیه ی اول سوره ی صافات 21 مرتبه ، سپس آیات زیر تلاوت شود :

وَأَوْحَيْنَـا إِلَى مُوسَـى أَنْ أَلْقِ عَصَاكَ فَإِذَا هِيَ تَلْقَفُ مَا يَأْفِكُـونَ . فَوَقَعَ الْحَقُّ وَبَطَلَ مَا كَانُوا يَعْمَلُـونَ . فَغُلِبُوا هُنَالِكَ وَانقَلَبُوا صَاغِرِيـنَ . وَأُلْقِيَ السَّحَرَةُ سَاجِدِيـنَ . قَالُـوا آمَنَّا بِرَبِّ الْعَالَمِيـنَ .رَبِّ مُوسَى وَهَارُونَ . 7 بار

و این آیات :

قَالَ مُوسَى مَا جِئْتُمْ بِهِ السِّحْرُ إِنَّ اللَّهَ سَيُبْطِلُهُ, إِنَّ اللَّهَ لا يُصْلِحُ عَمَلَ الْمُفْسِدِيـنَ . وَيُحِقُّ اللَّهُ الْحَقَّ بِكَلِمَاتِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُجْرِمُـونَ . ٧ بار وهذي الايه . إِنَّمَا صَنَعُوا كَيْدُ سَاحِرٍ وَلا يُفْلِحُ السَّاحِرُ حَيْثُ أَتَى . ٧ بار وسورة ياسين کامل یک مرتبه .

شخصی که این آیات را بخواند، بعد از قرائت آنها در وجود خود نشانه‌ها و تغییراتی را احساس میکند این تغییرات ممکن است شامل بی حس شدن دست‌ها یا پاها، درد در شکم، کمر، سردرد ، طپش قلب و … باشد .

اگر شما این تغییرات را وجود خود تجربه کرده اید، لازم است بدانید که در جسم شما ضرری از ماورای الطبیعه وجود دارد و احتمالاً این شی را در خواب‌های خود ببینید.


دعای رقیه شرعیه صوتی


دعای رقیه شرعیه برای چی خوبه؟

به عبارت ساده، دعای رقیه شرعی به آیات و اذکاری گفته می‌شود که برای دفع طلسم و جادو به کار می‌رود.


دعای رقیه شرعیه برای رزق و روزی

در مورد دعای رقیه شرعیه برای رزق و روزی از پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم روایت شده است که رقیه با قرآن و اذکار و دعاها مجاز است به شرطی که آن ذکرها دارای الفاظ نامفهوم نباشد و فاقد کلمات شرک آمیز باشد. با این حال اگر از آیات قرآن کمک گرفته می‌شود بهتر است بر اعضای بدن از جمله گردن آویخته نشود.

همچنین بخوانید: دعای معراج برای حاجت

دعای رقیه شرعیه برای ازدواج


دعای رقیه شرعیه برای ازدواج

آیات شریفه برای دعای رقیه شرعیه باطل کردن سحر و طلسم ازدواج عبارتند از:

سوره الفاتحه

سوره البقره از آیه ۱ – ۵

سوره البقره الایه ۱۰٢ هفت مرتبه

سوره البقره از آیه ۱۶٣ – ۱۶۴

سوره البقره آیه الکرسی آیه ٢۵۵

سوره البقره آخر السوره از آیه ٢٨۵ – ٢٨۶

سوره ال عمران از آیه ۱٨ – ۱٩

سوره الاعراف از آیه ۵۴ – ۵۶

سوره الاعراف از آیه ۱۱٧ – ۱٢٢ هفت مرتبه ، و این فرموده خداوند تبارک و تعالی را سی مرتبه تکرار کند {وألقى السحره ساجدین}

سوره یونس از آیه ٨۱ – ٨٢ این فرموده خداوند تبارک و تعالی را هفتاد مرتبه تکرار {إن الله سیبطله}

سوره طه آیه ۶٩ هفت مرتبه

سوره المؤمنون از آیه ۱۱۵ – ۱۱٨

سوره الصافات از آیه ۱ – ۱۰

سوره الاحقاف از آیه ٢٩ – ٣٢ این فرموده خداوند تبارک و تعالی را هفت مرتبه تکرار کند {یاقومنا أجیبوا داعی الله}

سوره الرحمن از آیه ٣٣ – ٣۶

سوره الحشر از آیه ٢۱ – ٢۴

سوره الجن از آیه ۱ – ٩

سوره الاخلاص

سوره الفلق {نه مرتبه}

سوره الناس

همچنین بخوانید: دعای یستشیر برای حاجت روایی

دعای رقیه شرعیه برای چشم زخم

دعای رقیه شرعیه برای چشم زخم به دو طریق انجام می‌گیرد:

الف: پیش از وقوع، بدین معنی که مسلمان باید پایبندی  به نمازهای جماعت، اذکار صبح و شام و تلاوت قرآن کریم  و پایبندی به طاعت و عبادت الله سبحان  و تعالی و دوری از معصیت را دنبال کند.

این چنین شخصی در پناه حق قرار می‌گیرد و این شخص تحت تاثیر چشم زخم قرار نمی گیرد ان شاءالله.

ب- پس از وقوع: اگر شخص دچار چشم زخم گردد باید به شخص معالج قرآنی که حفظ قران و علم دین و جن زدگی داشته باشد  و شناخت درست از آن داشته باشیم مراجعه نماید. شخص آگاه با علمی که از قرآن دارد آیاتی از قرآن را تلاوت می‌کند و آن شخص گوش می‌دهد.


سخن آخر

در این مطلب از آلامتو متن دعای رقیه شرعیه برای ازدواج، رزق و روزی و چشم زخم را با هم خواندیم. هر چند که در برخی منابع از جمله آیت الله مکارم اعتبار آن تایید نشده است، اما خواندن آیات قرآن و توسل بر آن برای رفع مشکل عاری از ایراد است.