دعای ثروت ذوالقرنین با معنی

اگر به دنبال نحوه ختم دعای ثروت ذوالقرنین و فایل صوتی آن هستید، این پست را تا انتها دنبال کنید.

دعای ذوالقرنین

برای رسیدن به ثروت و نعمات فراوان در زندگی دعاها و ذکرهای بسیاری توصیه شده است که یکی از آنها دعای ثروت ذوالقرنین است. ذوالقرنین یکی از افرادی است که در قرآن از او به عنوان فردی ثروتمند یاد شده است. او ثروت خود را نعمت الهی می دانست و در راه خدمت به خداوند صرف می‌کرد. در این مطلب از آلامتو دعای ثروت ذوالقرنین با معنی، طریقه ختم و فایل صوتی آن را برای شما همراهان ارائه می کنیم.

همچنین بخوانید: دعای نادعلی

دعای ثروت ذوالقرنین با معنی

از امام باقر علیه السلام روایت شده است که ذوالقرنین در پایان عمر به همراه ششصد هزار اسب سوار به سفر حج رفت. برخی از یاران ایشان او را تا بیت الله همراهی کردند. آن هنگام که عبادت ایشان به پایان رسید، گفت: مردی که در نورانی بودن و زیبا بود مانند او وجود نداشت. گفتند ایشان ابراهیم خلیل الرحمان است. پس آن ششصد هزار اسب را زیر بستند. اما ذوالقرنین گفت: باید پیاده به محضر ایشان بریم. پس او و همراهانش پیاده در محل مسجد الحرام نزد حضرت ابراهیم علیه السلام حضور یافتند. آن حضرت این او سوال کردند: این نعمت‌ها و ثروت بسیار را چگونه کسب کرده ای؟ در پاسخ گفت در اثر مداومت در خواندن این دعا که یازده مرتبه تسبیح خداوند را در خود دارد، بدست آوردم:

سبْحَانَ‏ مَنْ‏ هُوَ بَاقٍ‏ لَا یَفْنَى‏ سُبْحَانَ مَنْ هُوَ عَالِمٌ لَا یَنْسَى سُبْحَانَ مَنْ هُوَ حَافِظٌ لَا یَسْقُطُ سُبْحَانَ مَنْ هُوَ بَصِیرٌ لَا یَرْتَابُ سُبْحَانَ مَنْ هُوَ قَیُّومٌ لَا یَنَامُ سُبْحَانَ مَنْ هُوَ مَلِکٌ لَا یُرَامُ سُبْحَانَ مَنْم هُوَ عَزِیزٌ لَا یُضَامُ سُبْحَانَ مَنْ هُوَ مُحْتَجِبٌ لَا یُرَى سُبْحَانَ مَنْ هُوَ وَاسِعٌ لَا یَتَکَلَّفُ سُبْحَانَ مَنْ هُوَ قَائِمٌ لَا یَلْهُو سُبْحَانَ مَنْ هُوَ دَائِمٌ لَا یَسْهُو

منزّه است آن باقى كه فانى نمیشود، منزّه است آن دانايى كه فراموشى ندارد، منزّه است آن حافظى كه ساقط نمیشود، منزّه است آن بيناى با بصیرتی كه شک نمی‏كند، منزّه است آن قيّومى كه هرگز نمی آرامد، منزّه است آن مالک و صاحب اختيارى كه تحت سلطه كسى قرار نمیگيرد، منزّه است آن عزيز قدرتمندى كه مغلوب نمیشود، منزّه است آن در پرده غيبى كه ديده نمی‏شود، منزّه است آن وسعت دهنده ‏اى كه به تكلّف نمی افتد، منزّه است آن استواری كه بیهوده انجام نمی دهد، منزّه است آن جاویدى كه به سهو و اشتباه دچار نمی‏شود

همچنین بخوانید: دعای یستشیر

طریقه ختم دعای ذوالقرنین


دعای ذوالقرنین صوتی


طریقه ختم دعای ذوالقرنین برای ثروت

برای رسیدن نعمات بسیار و رفاه و آسایش و برای رسیدن به مال حلال و قدرت می توانید با دعای ذوالقرنین آن را از خدا بخواهید. طریقه ختم دعای ذوالقرنین دشوار نیست و تنها توصیه شده است که مومن مداومت زیادی بری خواندن دعای ذوالقرنین داشته باشد.

اگر انسان درخواست هر نعمت مادی و معنوی را داشته باشد، اگر خداوند آن نعمات را به بنده داد، باید بیشتر شکر گزار آن نعمات باشد تا غفلت و ناسپاسی تبدیل به عذاب برای انسان شود.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

دعای ثروت از حضرت محمد (ص) مجرب

حضرت محمد (ص) در روایات خود به دعایی اشاره کرده اند که خواند و به همراه داشتن آن، موجب بدست آوردن مال حلال و ثروت فراوان شده و تمام حاجات خواننده آن را مستجاب می‌گرداند. این دعا به شرح زیر است:

بَسم اللّه الرّحْمنِ الرَّحَیمَ اَسْتَغْفِرُ اللَّه الَّذی لااِلهَ اِلاّ هُوَالْحَیُّ الْقَیُّومُ وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ اَسْتَغْفِراللّهَ مِنْ جَمِیع ما کَرِهَ اللّهُ اَللّهُمَّ اِنّی اَسْتَغْفِرُکَ ما قَدَّمْتُ وَ ما اَخْرْتُ وَ ما اَسْرَرْتُ وَ ما اَعْلَنْتُ مَنْ مَعْصِیِتَکَ وَ اَسْتَغْفِرُکَ مِنْ الذَّنُوبِ الَّتی لا یَغْفِرُها غَیْرُکَ وُ لَمْ یَطَّلعْ عَلَیْها سِواکَ وَلا بَسَعُها اِلاّ حِلْمُکَ وَلا یَتَجاوَزُ مِنْها اِلا عَفْوُکَ وَ اسْتَغْفِرُکَ مِنْ کُلَّ یَمینِ صَدَرَ مِنّی فَخالَفْتُ مِنْها وُ اَسْتَغْفِرُکَ یا عَالِمَ الْغَیبِ وَلاشَّهادَهِ مِنْ کُلَّ سَیَّئَتهٍ عَمِلْتُها فی بَیاض النَّهارِ

وَ سَوادِ اللَّیْلِ وَ مَلاَءٍ وَ خَلاَءٍ وَ سِرًّ وَ عَلانِیَهٍ وُ اَنْتَ ناظِرُ بِها اِلَهیَّ اِذَا اَرْتَکَبْتُها وَ اَنیّتُ بِها مِنَ العْصیانِ یا حَلیمُ یا کَریمُ وَ اَسْتَغْفِرُکَ لِکُلَّ سَیَّد الْمُرْسَلینَ وَ اِلیْنا مِنُ نَبِیَّکَ مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطَیَّبینَ الطَّاهِرینَ الْمَصْومینَ مَنْ الِ طه وَ یسَ بَرحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الَّراحِمینَ


ذکر مجرب برای جذب ثروت

استاد بهجب توصیه کردند ذکر برای جذب ثروت بهتر است ابتدا صلوات فرستاده و سپس ذکر زیر را به تعداد زیاد (هر تعداد که می‌توانید) بخوانید و دوباره در پایان صلوات بفرستید، انشاءالله که راه رسیدن به مال حلال و فراوان برای شما میسر خواهد شد:

ذکر اللّهُمَ اَغنِنِی بِحلالِکَ عَن حَرامِک و بِفَضِلکَ عَمَّن سِواک

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به ارائه دعای ثروت ذوالقرنین با معنی پرداختیم و فایل صوتی و طریقه ختم آن را برای شما همراهان ارائه کردیم. امیدواریم مورد توجه شما همراهان قرار گیرد. اگر شما با دیگر روش های ختم دعای ثروت ذوالقرنین آشنا هستید، می‌توانید آن را در بخش نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.