دعای دفع مزاحم فوری از زندگی

اگر به دنبال بهترین دعا برای دفع مزاحم فوری از زندگی هستید و می خواهید کسی را از مکانی دور کنید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

دعا برای دور شدن شخص از مکانی و دفع مزاحم از زندگی

گاهی برخی از افراد و اطرافیان ما به طور خواسته یا ناخواسته موجب مزاحمت و اختلال در زندگی شده به طوری که روند معمول زندگی را دچار مشکل می کنند. در برخی کتب دعا برای مقابله با این موضوع چاره اندیشی شده است و دعا برای دور شدن شخص از مکان و دعای دفع مزاحم فوری از زندگی ارائه شده است که ما در این مطلب از آلامتو به تعدادی از مجربترین آنها اشاره می کنیم.

همچنین بخوانید: دعای زبان بند قوی

دعا برای دور شدن شخص از مکانی

دعا برای دور شدن شخص از مکانی از امام سجاد علیه السلام روایت شده است. به این ترتیب هر که می خواهد از شر مزاحم خلاصی یابد دعای زیر را بخواند:

“بِسمِ الله و بِالله و مِنَ اللهِ و اِلَی اللهِ و فی سَبیلِ اللهِ و عَلَی مِلَّهِ رَسولِ الله صَلَی الله عَلَیهِ و آله  اَللهُمَّ اِلَیکَ اَسلَمتُ نَفسی و اِلَیکَ وَجَّهتُ وَجهی و اِلَیکَ اَلجَأتُ ظَهری و اِلَیکَ فَوَّضتُ اَمری اَللهُمَّ احفَظنی بِحِفظِ الایمان مِن بَینِ یَدَیَّ و مِن خَلفی و عَن یَمینی و عَن شِمالی و مِن فَوقی و مِن تَحتی و مِن قَبلی وادفَع عَنّی بِحَولِکَ و قُوَّتِکَ فَاِنَّهُ لاحَولَ و لاقُوَّهَ اِلّا بِک”


دعا برای دور شدن شر مزاحم در زندگی

اگر از آزار و اذیت شخصی ناراحت هستید کافیست آیه 98 سوره مومنون که در ادامه آمده است را بخوانید. برقرار بودن امنیت و دوری از استرس یکی از دغدغه های عموم افراد است به همین خاطر است که برای مقابله با سایر افراد و حفظ جان و مال به دنبال راهکار هستند.

“وَ أَعُوذُ بِکَ رَبِّ أَنْ یحْضُرُونِ”


دعا برای راندن شخصی از جایی

امام صادق علیه السلام درباره دعا برای راندن شخصی از جایی دعای زیر را سفارش کردند و باید نام آن شخص در آخر دعا ذکر شود:

“اللهم انک لا يکفي منک احد و انت تکفي من کل احد من خلقک فاکفني شر”

بار خدايا، هيچکس شر تو را باز نمي گرداند


دعا برای رفتن شخصی از خانه

از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است که هر که دعای زیر را سه مرتبه پشت سر هم بخواند و در پایان چهار مرتبه سوره حشر را قرائت کند از شر آن مزاحم در امان خواهد ماند.

“اَعوذُ بِاللهِ السَّمیعِ العَلیم مِنَ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم”

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه

دعای دفع مزاحم فوری


دعای دفع مزاحم فوری

دعای دفع مزاحم فوری مجرب در کتب دعا آمده است که برای دور کردن افراد شرور و ظالم بسیار موثر است. به این منظور بعد از نماز ظهر نیت کرده و برای و 786 مرتبه ذکر “بسم الله الرحمن الرحیم” را تکرار کنید. سپس، ذکر زیر را 70 مرتبه بگویید:

“بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ عَنَتَ لَهُ الْوُجُوهُ ، وَخَشَعَتْ لَهُ الْأَصْوَاتُ ، وَ وَجَلَت مِنهُ الْقُلُوبُ ، اَسئَلُکَ أَنْ تُصَلِّيَ وتُسَلِّمَ سيدَنا مُحَمَّدٍ و آله ، وَأَنْ تَقضي حَاجَتِي في هَلاک (نام شخص مزاحم را بگویید) يا قاهِرُ يا مُقتَدِرَ يا مُنتَقِمُ يا اللهُ يا اللهَ”

می توانید این ختم را برای یک هفته یا چهارده روز متوالی ادامه دهد. این دعا بسیار مجرب است و نتیجه آن قابل اطمینان است.


دعا برای نیامدن شخصی به خانه

دعای برای نیامدن شخصی به خانه که حضور او موجب مزاحمت و ناراحتی را فراهم می کند و نمی توانید به طور مستقیم مانع از آمدنش شوید به شرح زیر ارائه شده است:

تذْرُوهُ الرِّيَاحُ وَكَانَ اللَّهُ عَلَى كُلِّ شَيْءٍ مُّقْتَدِرًا

 رَبَّنَا اكْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ

 يَوْمَئِذٍ يَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا

 انْفِرُواْ خِفَافًا وَثِقَالًا


دعا برای دفع زن مزاحم از زندگی

دعای برای دفع زن مزاحم از زندگی اگر او زن دوم باشد یا کسی باشد که به این قصد آمده به شرح زیر است:

“لا یحل لک النساء من بعد والا ان تبدل بهن من ازواج ولو اعجبک حسنهن الا زوجتک”

شخص باید نام خود و مادر خود را نیز در برگه بنویسید و آداب نوشتن دعا را رعایت کند.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

سوره کوثر برای دفع مزاحم از راه دور

اگر از مزاحمت های کسی به تنگ آمده اید و می خواد او را از زندگی خود دور کنید، سوره کوثر برای دفع مزاحم از راه دور را 9 مرتبه بخوانید و به جانب آن شخص بدمید.


سخن آخر

در این مقاله برخی از ادعیه که به روایت از ائمه معصوم و کتب دعا برای دفع مزاحم از زندگی را تهیه کردیم تا در شرایط ناراحتی از حضور افراد شرور و مزاحم در زندگی از آنها کمک بگیرید. اگر شما هم تجربه ای از این ادعیه، آیات و ذکرها دارید که توانسته باشد افراد مزاحم را دور کند، می توانید در بخش نظرات با سایر دنبال کنندگان سایت به اشتراک بگذارید.