متن دعای خاک مورچه برای زیاد شدن مشتری

دعای خاک مورچه

در کتب دعاهای معتبری که موجود است، ادعیه متنوعی برای موارد مختلف ارائه شده است که خواندن و توکل بر آنها می‌تواند موجب سهولت در کارها شود. از جمله دعاهای ارائه شده برای بهبود رزق و روزی، افزایش فروش و برکت کسب و کار وجود دارد. یکی از این ادعیه، دعای خاک مورچه برای زیاد شدن مشتری و رزق و روزی است که در این پست از آلامتو به ارائه آن می‌پردازیم.

همچنین بخوانید: دعای رزق و روزی قوی و فوری

دعای خاک مورچه چیست

خداوند به بندگان خود می گوید باید از تو حرکتی وجود داشته باشد تا برکت را دریافت کنی. این حرکت می تواند خواندن دعا و توکل به خداوند در کنار اقدام شخصی و فعالیت باشد. پس انجام عبادت به همراه تلاش و کوشش است که می‌تواند به بهبود رزق و روزی کمک کند. دعای خاک مورچه از دعاهای مفید برای جذب مشتری است. از آنجاییکه برای خواندن این دعا به مقداری خاک لانه مورچه نیاز است، به این نام خوانده می شود.


متن دعای خاک مورچه با معنی

دعای خاک مورچه آیه 11 سوره جمعه است که به متن و معنی آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ إِذا رَأَوْا تِجارَةً أَوْ لَهْواً انْفَضُّوا إِلَيْها وَ تَرَکُوکَ قائِماً قُلْ ما عِنْدَ اللَّهِ خَيْرٌ مِنَ اللَّهْوِ وَ مِنَ التِّجارَةِ وَ اللَّهُ خَيْرُ الرَّازِقينَ

و این مردم (سست ایمان) چون تجارتی یا لهو و بازیچه‌ای ببینند بدان شتابند و تو را در نماز تنها گذارند؛ بگو که آنچه نزد خداست (یعنی ثواب آخرت و بهشت ابد) بسیار برای شما از لهو و لعب و تجارت (های دنیا) بهتر است و خدا بهترین روزی‌دهنده است. (در شأن نزول آیه جابر روایت کرد که قومی با رسول صلّی اللّه علیه و آله و سلّم نماز جمعه می‌خواندند، آواز طبل کاروان تجارت شنیدند، همه از پی تجارت و صدای لهو طبل رفتند جز هشت یا دوازده تن. رسول صلّی اللّه علیه و آله و سلّم فرمود: اگر این عده هم می‌رفتند عذاب خدا بر امت نازل می‌شد)

همچنین بخوانید: چهار قل

متن دعای خاک مورچه با معنی


دعای خاک مورچه صوتی


خواص دعای خاک مورچه برای زیاد شدن مشتری

همانطور که از نام این دعا پیداست، خواندن آن و انجام آنچه آمده است موجب افزایش مشتری و بهبود کسب و کار می گردد، طوریکه مشتری ها مانند مورچه به مغازه یا کسب شما روانه می شود. اما باید این دعا را با نیت خالص و اطمینان قلبی به تاثیر آن با اراده خداوند بخوانید تا مستجاب گردد.


دعای خاک مورچه برای ثروت و افزایش رزق و روزی

آیه زیر به عنوان دعای خاک مورچه برای ثروت و افزایش رزق و روزی توصیه شده است. اگر کسی آن را هفت مرتبه بر مشتی خاک برداشته شده از لانه مورچه بخواند و آن خاک را در چهار گوشه از محل کسب و کار یا مغازه خود بپاشد، مشتری ها مانند مورچه به آنجا خواهند آمد.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ اذا راوا تِجارَةً أَوْ لَهْواً انْفَضُّوا الیها وَ ترکوک قائِماً قُلْ ما عِنْدَ اللَّهِ خیرا مِنَ اللَّهْوِ وَ مِنَ التجارةوالله خیر الرازقین

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه برای شفای مریض

خواص دعای خاک مورچه برای ازدواج

دعای خاک مورچه در منابع مختلف برای بهبود رزق و روزی توصیه شده است و اشاره ای به تاثیر آن در ازدواج وجود ندارد. با این حال ادعیه دیگری به این منظور ارائه شده است که بسیار مجرب است، از جمله دعای روایت شده از امام علی علیه السلام که فرمودند اگر کسی قصد ازدواج دارد، باید ابتدا دو رکعت نماز بخواند و در هر رکعت سوره حمد و یس قرائت شود، وقتی که نماز به پایان رسید ان دعا خوانده شود:

“اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَهً(تً) وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سَرَّتْنِی وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا أَسْأَلُکَهُ وَ لَا آخُذُ إِلَّا مَا مَنَنْتَ وَ أَعْطَیْتَ وَ قَالَ مَنْ فَعَلَ ذَلِکَ أَعْطَاهُ اللَّهُ مَا سَأَلَ فَإِذَا زُفَّتْ [إِلَى‏] زَوْجِهَا وَ دَخَلَتْ عَلَیْه”


دعای خاک مورچه برای فروش خانه و ملک

در مورد تاثیر دعای خاک مورچه برای فروش خانه و ملک در منابع معتبر مطلبی ارائه نشده است. با این حال آیات دیگری برای فروش سریعتر خانه موجود است از جمله خواندن روزانه سه مرتبه آیه 40 سوره نمل برای یک هفته که بسیار مجرب است.

قال الذی عنده علم من الکتاب أنا ءاتیک به قبل ان یرتد إلیک طرفک

باید در پایان آیه عبارت زیر را قرائت کنید تا دعا برای فروش خانه مستجاب شود.

اللهم صلی على محمد وال محمد الطیبین الطاهرین وءاتنی بالزبائن من کل مکان یا عظیم الشأن یا عالی المکان یا مبدل الزمان

یا قابل القربان یا خالق الإنس والجان یا علی یا عظیم یا علام

همچنین بخوانید: دعای یستشیر

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به ارائه متن دعای خاک مورچه برای زیاد شدن مشتری و رزق و روزی اشاره کردیم. امیدواریم این دعا برای شما همراهان مفید بوده باشد.