خواص سوره احزاب برای ازدواج

سوره احزاب

سوره احزاب سی و سومین سوره از قرآن کریم است که 73 آیه دارد. سوره احزاب از سوره های مدنی قرآن کریم و در جزء 21 و 22 واقع است. در این مطلب از آلامتو به خواص و طریقه ختم سوره احزاب برای ازدواج و افزایش خواستگار می‌پردازیم.

همچنین بخوانید: سوره تبارک

سوره احزاب برای چیست؟

سوره احزاب یکی از سوره‌های پرفضیلت است که به موضوعات مهمی . متنوعی اشاره کرده است. در اهمیت قرائت این سوره از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است: اگر کسی سوره احزاب را بخواند و همچنین خواندن آن را به خانواده و دوستان نیز بیاموزد، از عذاب قبر ایمن خواهد ماند.

همچنین امام صادق علیه السلام در مورد فضیلت این سوره فرمودند: هر که سوره احزاب را به دفعات زیاد قرائت کند، در روز قیامت همسایه پیامبر اکرم (ص) خواهد بود.

در کتاب دعوات به نقل از مرحوم راوندی آمده است: اگر شخصی بخواهد برای بیماری فرد مرده کاری انجام دهد، ابتدا باید آیت الکرسی را بخواند و سپس بگوید: اللهم اخرجه الی رضا منک و رضوان، اللهم اغفر له ذنبه جل ثناء وجهک.

پس از آن باید این آیه قرائت شود: ان ربکم الذی خلق السماوات والارض تا و رحمة الله قریب من المحسنین(405) و پس از آن سه آیه پایانی سوره بقره را بخواند و در نهایت سوره احزاب قرائت شود.

از مهمترین خواص سوره احزاب فراوان شدن خواستگار، برآورده شدن 100 حاجت، شفای بیمار، اولاد صالح، دفع دشمنان، شکستن طلسم، سفر و زیارت، معامله پر منفعت و … است.


خواص سوره احزاب برای ازدواج

خواص سوره احزاب برای ازدواج بسیار مجرب است. به این منظور باید طهارت و ضو داشت و رو به قبله نشست تا سوره احزاب را نوشت. بهتر است که این سوره روی پوست آهو نوشته شود و زمان نوشتن قمر در عقرب نباشد. در پایان متن تهیه شده را در ظرفی قرار داده و درب آن را ببندید و در منزل نگهدارید. فراموش نکنید که یکی از نکات مهم در استجابت دعا، حفظ احترام و اعتقاد قلبی و اعتماد به قدرت خدا در تاثیر دعا است.

با این وجود در برخی از منابع علت توصیه به نوشتن روی پوست آهو، نبود کاغذ ذکر شده است و نوشتن این سوره روی کاغذ را نیز بلامانع دانسته اند.

همچنین بخوانید: متن سوره آیت الکرسی

خواص سوره احزاب برای خواستگار

از امام صادق علیه اسلام روایت شده است که نوشتن و نگهداری سوره احزاب بر روی پوست و نگهداری آن در ظرف در بسته در منزل موجب بخت گشایی می‌شود. این سوره موجب رغبت خواستگاران به دخترانی در شرف ازدواجی می‌شود که در منزل هستند.


خواص سوره احزاب برای اموات

از جمله خواص سوره احزاب برای اموات بخشش گناهان و عفو میت است. از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است هر که سوره احزاب را بخواند و به خانواده خود بیاموزد، از عذاب قبر در امان خواهد بود. سوره احزاب یکی از سوره‌هایی است که به خواندن آن و اهداء ثوابش به اموات سفارش شده است. در واقع خواندن سوره های قرآنی برای اموات مانند هدیه‌ای برای ایشان است که موجب شادی آنها می‌شود.


خواص سوره احزاب برای حاجت گرفتن

عبدالله بن مغیره به روایت از حضرت موسی بن جعفر علیه السلام آورده است: اگر کسی در تعقیبات نماز صبح و مغرب و قبل از آنکه از جا برخیزد یا با دیگری صحبت بگوید، آیه 56 سوره احزاب را بخواند و سپس بگوید: «اللهم صل علی محمدالنبی و ذریته»، خداوند صد حاجت او را برآورده می‌کند که هفتاد حاجت در دنیا و سی حاجت برای آخرت است.


طریقه ختم سوره احزاب برای ازدواج

در مورد طریقه ختم سوره احزاب برای ازدواج در منابع معتبر مطلبی ارائه نشده است. با این حال در بسیاری از منابع قابل اعتبار از حضرت رسول اکرم (ص) و امام صادق علیه السلام روایت شده است که نوشتن این سوره و نگهداری آن در منزل موجب باز شدن بخت و افزایش خواستگاران برای فرد می‌شود.

همچنین بخوانید: دعای سریع الاجابه

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به خواص سوره احزاب برای ازدواج و افزایش خواستگار گفتیم و همچنین به خواص خواندن این سوره برای اموات اشاره کردیم. امیدواریم این مطلب مورد پسند شما همراهان واقع شده باشد.