خواص ختم سوره بقره

برای آشنایی با خواص سوره بقره برای باطل کردن سحر و جادو، حاجت روایی و ازدواج این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

خواص سوره بقره

سوره بقره دومین سوره از قرآن کریم است که در جزء اول تا سوم واقع است و بلندترین سوره قرآن محسوب می شود. این سوره دارای 286 آیه است و از سوره های مدنی می باشد. سوره مبارکه بقره از لحاظ مرتبه نزول در ردیف 87 است.

محتوای این سوره به توحید و خداشناسی از طریق تفکر در اسرار آفرینش است. همچنین به معاد و زندگی بعد از مرگ نیز پرداخته است و به داستان حضرت ابراهیم و حیات دوباره پرندگان اشاره شده است.

دیگر بحث های ارائه شده در این سوره شامل احکام مختلف اسلامی مثل نماز، روزه، جهاد، حج و … است. همچنین به موضوعاتی از جمله اتفاق برای خدا، قصاص و خوراکی های حرام و شراب و قمار و احکام گرایش به آنها پرداخته است.

در ادامه این مطلب به خواص ختم سوره بقره برای باطل کردن سحر و جادو، حاجت روایی و ازدواج می پردازیم.

همچنین بخوانید: سوره یاسین صوتی تندخوانی

عجایب سوره بقره و معجزات چله آن

در مورد عجایب سوره بقره و معجزات چله آن اخبار متعددی آمده است. از جمله معجزات خواندن سوره بقره عبارتست از:

درمان ترس- از امام صادق (ع) روایت شده است: اگر مومن با اخلاص سوره بقره را نوشته و با آب باران بشوید و به شخصی که ترسیده است بخوراند، ترس از او دور می شود.

زیاد شدن برکت- پیامبر اکرم (ص) به مسلمانان سفارش کرده اند این سوره را بیاموزند و قرائت کنند که موجب جاری شدن برکت به زندگی می شود.

دور کردن شیطان از منزل- رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمودند: هر که سوره بقره را در خانه تلاوت کند، آن خانه تا سه روز از گزند شیطان محفوظ می ماند.

محفوظ ماندن در روز قیامت- امام صادق علیه السلام فرمودند: هر که سوره های بقره و سوره آل عمران را بخواند در روز قیامت این سوره ها همچون دو عبا یا دو سایبان بر او سایه می افکند.


ختم سوره بقره صوتی


خواص سوره بقره برای حاجت

به منظور کسب خواص سوره بقره برای حاجت توصیه می شود که پس از نماز صبح در حالیکه هنوز حالت خود را تغییر نداده اید و کلامی نگفته اید، ایه 137 از سوره بقره یعنی ” فَإِنْ آمَنُواْ بِمِثْلِ مَا آمَنتُم بِهِ فَقَدِ اهْتَدَواْ وَّإِن تَوَلَّوْاْ فَإِنَّمَا هُمْ فِی شِقَاقٍ فَسَیَکْفِیکَهُمُ اللّهُ وَهُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ” را هفت مرتبه قرائت کند. خداوند در همان روز حاجت مهم او را برآورده خواهد کرد و چنانچه این فرد این آیه را به طور مکرر تکرار کند و پس از نمازهای واجب خود بخواند، محتاج کسی نمی گردد و حاجاتش مستجاب خواهند شد.


خواص سوره بقره برای ازدواج

برای بهره مندی از خواص سوره بقره برای ازدواج در هنگام قنوت آیه 201 این سوره یعنی ” رَبَّنا آتِنا فِی الدُّنْیا حَسَنَةً وَ فِی الْآخِرَةِ حَسَنَةً وَ قِنا عَذابَ النَّارِ” را به نیت دعای بخت گشایی بخوانید.

همچنین بخوانید: چهار قل برای ازدواج

خواص سوره بقره برای ازدواج


خواص سوره بقره برای باطل سحر و دفع جادو

آیه 102 سوره بقره برای باطل سحر و دفع جادو سفارش شده است. در منابع روایی آمده است که ابی بن کعب به روایت از پیامبر اکرم (ص) آورده است: ” ای ابی! پیش مومنان برو و سوره بقره را به آنها بیاموز. زیرا آموختن آن برکت زیادی دارد و ترک آن موجب افسوس و حسر خواهد شد، و هیچ یاوه گویی توانایی مقابله با این سوره را ندارد. ابی بن کعب می گوید: “ای رسول خدا، وقتی گفتید یاوه گویان به چه کسی اشاره داشتید؟” آن حضرت فرمودند: “ساحران و جادوگران”.


خواص سوره بقره برای زیبایی

خواندن قرآن و نگاه کردن به خط آن موجب نورانی شدن چهره می شود، با این حال هیچ منبعی به طور مشخص به خواص سوره بقره برای زیبایی اشاره نکرده است. اما آنطور که در برخی روایات آمده است، قرائت برخی سوره ها از جمله سوره نور موجب زیبا شدن چهره خواهد شد.


خواص سوره بقره برای محبت

خواص سوره بقره برای محبت بسیار مجرب است. به این منظور خواندن آیه 74 سوره بقره سفارش شده است: ” ثُمَّ قَسَتْ قُلُوبُکُمْ مِنْ بَعْدِ ذَلِکَ فَهِیَ کَالْحِجَارَهِ أَوْ أَشَدُّ قَسْوَهً وَإِنَّ مِنَ الْحِجَارَهِ لَمَا یَتَفَجَّرُ مِنْهُ الْأَنْهَارُ وَإِنَّ مِنْهَا لَمَا یَشَّقَّقُ فَیَخْرُجُ مِنْهُ الْمَاءُ وَإِنَّ مِنْهَا لَمَا یَهْبِطُ مِنْ خَشْیَهِ اللَّهِ وَمَا اللَّهُ بِغَافِلٍ عَمَّا تَعْمَلُونَ”


خواص سوره بقره برای بچه دار شدن

در مورد خواص سوره بقره برای بچه دار شدن توصیه شده است که به همین نیت این سوره را به صورت روزانه بخوانید، یعنی هر روز این سوره را یک مرتبه کامل بخوانید. انشاءالله که به زودی نتیجه آن را می‌بینید.

همچنین در برخی منابع غیر معتبر آمده است که نوشتن این سوره با گلاب و به همراه داشتن آن توسط زنی که قصد بچه دار شد دارد، به او فرزندی نیکو می‌دهد.


خواص سوره بقره برای اموات

در مورد خواص سوره بقره برای اموات از امام صادق علیه السلام روایت شده است که هر زمان که مسلمانی سه آیه آخر سوره بقره یعنی آیة الکرسی را می خواند، ثواب آن برای اهل قبور می رود و هر حرف آن مَلکی می شود که تا روز قیامت برای او ذکر خدا گویند و قبرهای آنها را وسیع کنید و در هر قبر از شرق تا غرب چهل شمع از نور وارد کند.

همچنین بخوانید: سوره تبارک برای میت

خواص سوره بقره برای بیماری


خواص سوره بقره برای بیماری

در مورد خواص سوره بقره برای بیماری و به خصوص تب از امام صادق علیه السلام روایت شده است: اگر شخص با ایمانی سوره مبارکه بقره را بر کاغذی نوشته و بر کسی که تب دارد ببندد، تب او بهبود می یابد.

همچنین امام صادق علیه السلام فرمودند که اگر این سوره را هفت مرتبه بر شخص دچار صرع یا جنون بخوانند یا بنویسند و بر گردن او بیاویزند، بهبود یابد.

از امام علی علیه السلام نیز روایت شده است خواندن آیة الکرسی با اعتقاد کامل موجب تسکین آزردگی چشم می شود. پس از هر نماز دست را روی چشم گذاشته و پس از خواندن آیة الکرسی بگوید: ” اللهم احفظ حدقتي بحق حدقتي”


ختم سوره بقره برای حاجت روایی و ازدواج

پیامبر اکرم (ص) فرمودند: “تهی ترین منزل از خیر، منزلی است که در آن سوره مبارکه بقره قرائت نشود، این سوره محل اجماع قرآن است”. ایشان با این حدیث مومنان را توصیه به قرائت این سوره کرده و ختم سوره بقره برای حاجت روایی و ازدواج، دفع شیطان و زیاد شدن روزی و برکت یادآوری کردند.

همچنین بخوانید: دعای معراج برای حاجت صوتی

ختم چهل روزه سوره بقره


ختم چهل روزه سوره بقره

در مورد ختم چهل روزه سوره بقره نقل شده است که برای از بین بردن سحر و جادو از قویترین ختم های قرآنی می باشد. به این ترتیب که ختم را از روز شنبه شروع می کنید و این ختم حفاظی قوی برای مومن ایجاد می کنید که طوریکه هیچ طلسم و جادویی بر او اثر نمی کند.

یکی از چله های مجرب سوره بقره، چله آیة الکرسی (آیات 255 تا 257) این سوره است که مومن را به مراد دل خود می رساند.


سخن آخر

امیدواریم مطالب ارائه شده در این متن در خصوص خواص ختم سوره بقره و چله سوره بقره مورد توجه شما همراهان قرار گرفته باشد. اگر شما هم با دیگر چله های سوره بقره که موجب حاجت روایی می شود آشنا هستید، می توانید آن را در بخش نظرات با سایر دنبال کنندگان سایت به اشتراک بگذارید.