حاجت گرفتن تضمینی از حضرت عباس

حاجت گرفتن تضمینی از حضرت عباس

در این مطلب از سایت آلامتو به طریقه حاجت گرفتن تضمینی از حضرت عباس در هفت شب می پردازیم. برای حاجت روا شدن و رسیدن به خواسته ها، به مدت هفت شب ذکر مجرب منسوب به حضرت عباس را بخوانید، انشاءالله مستجاب گردد.

همچنین بحوانید: دعای نادعلی برای حاجت فوری

طریقه حاجت گرفتن در هفت شب از حضرت عباس (ع)

اگر می خواهید حاجت خود را با توسل به حضرت ابوالفضل علیه السلام بگیرید، شب چهارشنبه دو رکعت نماز به جا آورده و پس از نماز 133 مرتبه بگویید:

“یا کاشف الکرب عن وجه الحسین علیه السلام اکشف کربی بحق اخیک الحسین علیه السلام”

و هفت شب چهارشنبه صد مرتبه تکرار کنید:

ای ماه بنی‌هاشم خورشید لقا عباس

ای نور دل حیدر شمع شهدا عباس

از محنت و درد و غم ما رو به تو آوردیم

دست من بی ‌کس گیر از بهر ایزد عباس


دیگر روش های حاجت گرفتن از حضرت عباس

طریقه اول:

عباس در حروف ابجد با رقم 133 معادل است، تجربه نشان داده است که کسی چنانچه کسی به جهت برآورده شدن حاجت و برطرف شدن مشکل و گرفتاری، پس از به جا آوردن نماز روز جمعه، 133 مرتبه با امید به برآورده شدن بگوید:

« یا کاشف‌ َالکرب‌عن‌ وَجه‌ الحسین،‌ ِاکشف‌ لی‌ کربی‌ بحق‌ اخیک‌ الحسین‌ (ع‌)»

حاجت او برآورده شده و گرفتاریش برطرف می شود.

دیگر روش های توسل به حضرت عباس برای حاجت گرفتن تضمینی به شرح زیر است:

طریقه دوم:

مومن باید چهار شب چهارشنبه ای را انتخاب کند که دو شب چهارشنبه آن در نیمه دوم کاه قمری است و دو چهارشنبه دیگر، در نیمه ابتدایی ماه قمری بعد است که به 14 روز اول ماه بعد برسد. انتخاب عدد چهار به این دلیل است که نام مبارک آن حضرت یعنی “عباس” چهار حرف دارد.

سپس در هر یک از این شب های چهارشنبه به تعداد 133 مرتبه سوره “قدر” را بخواند، به طوریکه آخرین کلمه آیه آن که به “مطلع الفجر” ختم می شود، دقیقاً در لحظه پایانی نیمه شب و آغاز بامداد قرائت شود.

به این منظور می توانید آخرین مرتبه ای که سوره قدر را می خواند، عبارت “مطلع الفجر” را نخواند تا هنگامیکه لحظه پایانی نیمه شب و ابتدای بامداد برسد.  چهارمین شب چهارشنبه تقریبا مقارن با چهاردهمین شب ماه قمری است که به قمر بنی هاشم نسبت داده شده است.

طریقه سوم:

اگر حاجتی دارید در میان نماز مغرب و عشاء دو رکعت نماز حاجت بخوانید و ختم منسوب به حضرت عباس را از همان شب شروع کنید و تا چهل و یک شب بی وقفه ادامه دهید، اما خواندن شب آخر را نگه دارید تا زمانیکه حاجت روا شدید و پس از آن نیز ذکر زیر را بخوانید:

( یا من یجیب المضطرّ إذا دعاه و یكشف السوء یا ربّ یا ربّ یا ربّ یا عبّاس بن علی بن ابی طالب الامان الامان الامان، ادركنی ادركنی ادركنی.)

ذكر هر یك از كلمات ( الامان) و ( ادركنی) را تكرار كند نا نفس قطع شود، ان شاءالله تعالی به مقصود می‌رسد.

همچنین بحوانید: دعای معجزه اسا برای رواشدن حاجت در همان ساعت تضمینی

طریقه چهارم:

یکی دیگر از روش های حاجت گرفتن از حضرت عباس به این ترتیب است که چهار شب جمعه، ده مرتبه سوره مبارکه یس را بخوانید. به این ترتیب: اولین شب جمعه سه مرتبه، دومین شب جمعه سه مرتبه، سومین شب جمعه سه مرتبه و آخرین شب جمعه یک مرتبه سوره “یس” را به نیابت از حضرت عباس علیه السلام و برای هدیه به محضر مادر گرامی ایشان بانو ام البنین بخوانید، انشاءالله حاجت روا شوید.

طریقه پنجم:

یکی از ختم‌های مجرب مربوط به چهارده معصوم (ع) و حضرت عباس (ع) به این ترتیب است: به نیت قربت مطلقه دو رکعت نماز حاجت به جا آورید و 1400 مرتبه ذکر صلوات برای هدیه به چهارده معصوم بفرستید و 100 مرتبه نیز به محضر حضرت عباس علیه السلام بفرستید و حاجت خود را بطلبید، انشاءالله که مستجاب گردد.

طریقه ششم:

یکی دیگر از روش های حاجت گرفتن تضمینی از حضرت عباس توسل به ایشان از طریق زیارت آن حضرت است. آنطور که در روایات متعدد آمده است خواندن دو رکعت نماز و سپس زیارت نامه حضرت عباس علیه السلام که در مفاتیح موجود است، یکی از راه‌های تقرب به خدا و بخشش گناهان و مستجاب شدن حاجات اهل ایمان است.

طریقه هفتم:

آنطور که تجربه نشان داده اسا، نذر برای بانو ام البنین (ع) و سیر کردن مستمندان به نام حضرت عباس علیه السلام، برای حاجت گرفتن تضمینی است.

همچنین بحوانید: سوره حشر برای حاجت

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو مجربترین طریقه حاجت گرفتن تضمینی از حضرت عباس در هفت شب را برای شما همراهان سایت آلامتو ارائه دادیم. همچنین برخی دیگر از روش های توسل به آن حضرت را گردآوری کردیم که امیدواریم مورد توجه شما همراهان قرار گرفته باشد.