Dry Skin,مراقبت از پوست های خشک

پوست هم با تغییر فصل و تغییر هورمون ها و عوامل دیگر دستخوش تغییرات می شود . البته ژنتیک هم در بروز برخی بیماری های پوستی مانند اگزما و آکنه نقش قابل توجهی دارد (ممکن است والدین خود را به خاطر مشکلات پوستی سرزنش کنید).

اما سبک زندگی ما و اینکه چگونه از پوست خود مراقبت نماییم از جمله عواملی است که در کیفیت پوست ما موثر است. استفاده بیش از حد از برخی محصولات آرایشی و بهداشتی میتواند سلامت پوست شما را تهدید کند. برای مثال مصرف بی رویه رتینوئید با درصد بالا، پوست طبیعی شما را به پوست حساس و آسیب پذیر تبدیل خواهد کرد.

به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ محصولات بهداشتی زیادی برای مراقبت از پوست وجود دارد و یافتن بهترین محصول همیشه کار آسانی نیست. برای اینکه بهترین این محصولات را انتخاب کنید لازم است ابتدا نوع پوست خود را بشناسید.

انواع رایج پوست شامل پوستهای حساس، خشک،طبیعی،چرب و ترکیبی میباشد. در این سری مطالب توصیه های دکتر الیزابت هال، متخصص پوست و دانشیار بالینی دانشکده پزشکی NYU  را در مورد انواع پوست خواهید دید.

بهترین روش برای تعیین نوع پوست کدام است؟

به گفته دکتر هال: هیچ تستی برای این کار وجود ندارد. اگر برای مدت طولانی پوست شما خشک باشد این احتمال وجود دارد که در آینده نوع پوست شما تغییر کند مثلاً چرب شود. اگر پوست شما نسبت به بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی واکنش منفی نشان میدهد به این معنی است که پوست شما حساس میباشد.

راهنمایی های ما به شما کمک میکند تا نوع پوست خود را تشخیص دهید. البته لازم به ذکر است که هر کدام از نقاط مختلف بدن شما می تواند نوع پوستی متفاوت با سایر نقاط داشته باشد.

همچنین بخوانید: راهنمای مراقبت از پوست چرب

توصیه مهم برای انواع پوست:

همه افراد جدای از اینکه چه نوع پوستی دارند باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند. برای هر نوع پوست از چرب ترین آن تا خشک ترین نوع پوست می توان کرم ضد آفتاب مناسب با spf خوب انتخاب نمود تا از پیری و چروکیدگی پوست جلوگیری شود.

با این کار پوست شما در سنین سالمندی از شما ممنون خواهد بود!


پوست  خشک

از نشانه های پوست خشک، پوست ترک خورده و خشن، خارش و حساس به مواد آرایشی و بهداشتی میباشد. این نوع پوست چرب نیست و پوست نواحی بازوها و پاها بسیار خشک است و دارندگان این پوست مانند یک بچه از بیماری پوستی (اگزما) رنج میبرند.

شست و شوی پوست خشک

همانند پوست حساس از مواد ساینده و خشن پوست و برس های پاک کننده صورت استفاده نکنید. همچنین بهتر است پاک کننده های غیر صابونی تهیه نمایید.

مرطوب کننده برای پوست خشک

کسانی که پوست خشکی دارند نیاز به مرطوب کننده خواهند داشت. بهتر است مرطوب کننده غلیظ تر و قوی تری استفاده نمایید. انتخاب مرطوب کننده از اساسی ترین کارهایی است که باید برای پوست خود انجام دهید. این کار از سلول های پوست شما محافظت کرده و موانع هیدراته پوست را بازیابی میکند. یک انتخاب میتواند لوسیون مرطوب کننده با SPF 30 هنگام خواب باشد.

توصیه تکمیلی پوست خشک

اگر از پوست خود مراقبت نکنید ممکن است سلامت آن به خطر بیافتد. در محیط های نامناسب حتماً از لوسیون ها و کرم های مناسب استفاده نمایید. دقت کنید که افراط در استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی موجب حساس شدن پوست شما میشود.

 


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید