چگونه طرز تفکرمان را تغییر دهیم؟

9 روش برای تغییر طرز فکرتان که به شما کمک می کند زندگی رویایی خود را بنا کنید
happy-woman

رضایت از زندگی

آیا شما هم مانند بسیاری از افراد دیگر، رویا یا هدف بزرگی را برای زندگی خود انتخاب نموده اید؟ اما نمی دانید که چگونه می خواهید به این هدف دست پیدا کنید و یا اصلا چگونه باید در راه رسیدن به اهدافتان قدم بگذارید؟ احتمالا همه چیز به طرز تفکر شما باز می گردد.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack؛ یکی از موضوعات رایجی که باعث ارائه تئوری های بسیار زیادی در مورد چگونگی داشتن یک زندگی رویایی شده همین طرز فکر ، اعتقادات و شیوه ای است که از طریق ان بسیاری از چیزها را نادیده گرفته و به برخی دیگر بیش از حد اهمیت می دهید. من از استیف پورپورا ، بنیانگذار Powerful U پرسیدم که از نظر وی چه موضوعی در زمینه رشد و پیشرفت شخصی از بالاترین درجه اهمیت برخوردار است و او فوراً به من پاسخ داد ، «طرز تفکر».

طرز تفکر به معنای ذهنیتی است که شما در مورد هر یک از شرایط خاصی که با آنها مواجه می شوید دارید. وقتی یک ذهنیت باز و مثبت داشته باشید ، در هر شرایطی قادر به دیدن امکانات و ویژگی های مثبت موجود هستید لکن وقتی با یک ذهنیت بسته یا منفی وارد یک محیط جدید می شوید، قطعا بر منفی ترین جنبه های موجود در ان حوزه تمرکز خواهید کرد. موقعیت مثبت قلمرو امکانات شما را وسیع تر می کند در حالی که تفکر منفی، مانع از مشاهده امکانات موجود می شود.

روانشناس خوشبختی، شاون آخور در گفتگو با مجله TED ، دراین خصوص صحبت کرد و بیان داشت که

این لزوماً واقعیت موجود نیست که ساختار ذهنی ما را شکل می دهد ، بلکه لنزی است که از طریق آن مغز شما دنیای واقعی اطراف خود را مشاهده می کند. لذا نود درصد از شادی موجود در درونتان، توسط جهان بیرونی شکل نمی گیرد بلکه شکل گیری آن به روشی بستگی دارد که مغز شما از طریق آن دنیای اطراف خود را پردازش می کند. بنابراین اگر فرمول طرز تفکر خود را برای مشاهده خوشبختی و موفقیت تغییر دهیم ، می توانیم راهی را بیابیم که از طریق آن می توانیم بر واقعیت تأثیر بگذاریم.

نکته اصلی این است که: طرز تفکر همه چیز را تغییر خواهد داد.

داستانی که به خودمان می گوییم درست همان داستانی است که ذهن ما به آن اعتقاد دارد. درک ما واقعیت اطرافمان را ایجاد می کند و در نتیجه اعتقادات ما نتایج مثبت و یا منفی ای را به همراه خواهند داشت. بنابراین ، سریع ترین راه برای بنا نهادن زندگی رویاهایی تان تغییر ذهنیتتان است. سوال بعدی ای که مطرح می شود این است که چگونه باید طرز تفکر خود را تغییر دهیم؟ و چگونه باید باورهای اساسی و الگوهای تفکری خود را از نو بنا کنیم؟

در اینجا 9 روش اساسی برای تغییر ذهنیت تشریح شده که به شما کمک می کند تا زندگی رویایی خود را بنا کنید:

  1. به خودتان ایمان داشته باشید

از “من خوب نیستم” تا “من عالی هستم” راه چندانی نیست.

مهم ترین چیزی که در زندگی، مردم را به عقب می راند اعتقادی است که نسبت به خودشان دارند و آیا می دانید یکی از رایج ترین اعتقادات مردم چیست؟ وجود این احساس که من به اندازه کافی خوب نیستم و شایستگی و لیاقت لازم برای انجام یک کار را ندارم.

استف ، که در بالا به وی اشاره شد، درباره بزرگ ترین تغییر ذهنیت خود صحبت نموده و می گوید که این تغییر درک تمام دروغ هایی بود که در طول زندگی به خودش در مورد لیاقت نداشتن و عدم شایستگی اش گفته بود.

او می گوید وقتی که تنها 8 سال داشت ، مورد آزار جنسی قرار گرفت. او به یاد می آورد که جلوی آینه ایستاده و به خودش می گفت چقدر کثیف ، زشت و افتضاح هستی. او خودش را برای آنچه اتفاق افتاده بود سرزنش می كرد و تا وقتی كه سنش بیشتر شد ، در مورد این اتفاق که مورد سواستفاده قرار گرفته با هیچ کس صحبت نکرد. او مدت زمان طولانی ای را صرف گفتن دروغ به خودش کرد و به دروغ های بدی که به خودش می گفت اعتقاد داشت. اما درست زمانی که توانست حقیقت را بیان کند و توانست دروغ هایی را که به خودش می گفت زیر سؤال ببرد زندگی اش تغییر کرد.

اگر به هر دلیلی احساس می کنید به اندازه کافی مناسب نیستید ، این را بدانید که شما با تمام شایستگی های لازم متولد شده اید. شما بسیار جذاب و منحصر به فرد هستید و از شایستگی لازم برای عشق ، خوشبختی و موفقیت برخوردار می باشید. این ها ویژگی هایی هستند که در درونتان وجود دارند و فقط کافی است که شما و بسیاری از مردم دیگر به این باور برسید که از شایستگی لازم برای داشتن چیزهای خوب برخوردار هستید.

شما منحصر به فرد هستید و همین ویژگی شما را به یک ابر قدرت تبدیل می کند ممکن است شما هنوز هم نتوانسته باشید به این باور برسید که از شایستگی لازم برخوردار هستید ، اما قطعا بخشی از وجودتان، در اعماق خود ، می داند که این جمله واقعیت دارد.

همین حالا این تغییرات را در درون خود ایجاد کنید و به دنبال درک و ساکت نمودن منتقد درونی خود باشید. واقعا تا به حال با خود فکر کرده اید که دلایلتان برای این احساس که به اندازه کافی خوب نیستید چیست؟ آیا منتقد درونی شما صدای درونتان است یا صدای والدین یا مربیانی که با انها سر و کار دارید؟ چه داستان هایی را به خودتان گفته اید که واقعیت ندارند؟ ساکت کردن این صدا ممکن است به کارهای عمیقی از جمله روان درمانی ، مربیگری یا مشاوره نیاز داشته باشد اما انجام همه انها ارزشش را دارد. کتاب ماریسا پیرز ، به آینه خود نگاه کنید و زندگی خود را تغییر دهید را مطالعه نمایید.

  1. خودتان را توانمند کنید

از “من انتخابی ندارم” تا “من همیشه یک انتخاب دارم” راه چندانی نیست.

تاکنون چند بار شده که احساس کرده باشید که به دام افتاده اید یا انتخاب دیگری ندارید؟ شما ممکن است نتوانید کنترل شرایط را به دست بگیرید و شاید زندگیتان همانند زندگی بسیاری از افراد دیگر با چالش ها و دشواری های بسیاری همراه باشد ، اما همیشه باید بر دو نکته بسیار مهم کنترل داشته باشید: یکی انتخاب و دیگری طرز نگرشتان. تفسیر مورد علاقه من در مورد این تغییر، تفسیری است که توسط Victor Frankl ارائه شده است. فرانکل یکی از روانشناسان و روان پزشکان مشهور اتریشی بود که از هولوکاست جان سالم به در برد. وی در کتاب خود ، چنین می نویسد که

زندگی می تواند همه چیز را از توان ما خارج کند ، اما یک چیز را نمی تواند از ما بگیرد و آن چیز آزادی انتخاب انسان و نگرش فرد در شرایط خاص است که از او یک انسان می سازد. اگر فرانکل حتی با وجود اینکه با ان شرایط سخت و غیر قابل تحمل رو به رو شد توانست تصمیم خود را بگیرد پس مطمئناً همه ما می توانیم انتخاب های خودمان را داشته باشیم.

همین حالا همه چیز را تغییر دهید

انتخاب کنید. وقتی خود را در شرایطی پیدا می کنید که احساس می کنید چاره دیگری ندارید، سعی کنید تمام گزینه های موجود برای خود را مشخص کنید و ببینید که چه انتخاب هایی دارید؟ شما می توانید وقت خود را با شکایت کردن هدر داده و یا وارد عمل شوید. یا شرایط را تغییر دهید و یا ان را همان طور که هست بپذیرید.

انتخاب کنید که یک قدم به جلو بردارید یا همانجایی که هستید در جا بزنید. یا با خودتان صحبت کنید یا اینکه ساکت بمانید. یا به جلو نگاه کنید یا به عقب باز گردید. یا عشق ورزیدن را انتخاب کنید یا در خشم و ترس زندگی کنید. بنابراین ، همه این انتخاب ها فقط به خودتان بستگی دارد.

آنچه را که می توانید کنترل کنید مشخص نمایید. استرس ، نا امیدی ، ترس و عصبانیت زیاد وقتی احساس می شوند که همه چیز از کنترل ما خارج شده باشد. وقتی احساس می کنید که هیچ کنترلی بر روی شرایط خود ندارید، یک قدم عقب بردارید و آنچه را که می توانید کنترل کنید مشخص نمایید. این کار می تواند تغییر زیادی را در انرژی یا نگرش شما ایجاد کند.

  1. به آنچه که امکان پذیر است ایمان داشته باشید

از “غیرممکن” تا “ممکن” راه چندانی وجود ندارد.

چه فکر کنید می توانید کاری را انجام دهید یا اینکه فکر کنید نمی توانید همیشه حق با شماست. – هنری فورد

اگر از صمیم قلب باور داشته باشید که می توانید به چیزی دست پیدا کنید ، این اتفاق نخواهد افتاد. بنابراین ، اگر می خواهید زندگی رویایی خود را تجربه کنید ، ابتدا باید باور کنید که چنین زندگی ای امکان پذیر است.

سال ها همه اعم از مردم عادی تا دانشمندان به این یقین رسیده بودند که دویدن یک مایل در 4 دقیقه از نظر جسمی برای انسان غیر ممکن است. آنها می گفتند که بدن انسان کشش این کار را ندارد و احتمال دارد که قلب از حرکت بایستد. در دهه 1940 ، یک نفر توانست این مسافت را در 4:01 بدود ، رکوردی که به مدت نه سال باقی ماند. اما پس از آن ، در ماه می 1954 ، راجر بنیستر توانست این فوبیای 4 دقیقه ای را بشکند و در 3: 59.4 ، یک مایل را بدود.

این کار وی تنها با تلاش سخت ، تمرین و اشتیاق به وقوع نپیوست بلکه این اتفاق افتاد زیرا راجر از خودش مطمئن بود و می دانست که می تواند این کار را انجام دهد. او بارها و بارها چنین چیزی را تجسم کرده بود و بالاخره توانست آن را به حقیقت برساند.

بنابراین هر چه با انگیزه تر و با اعتماد به نفس تر باشید شایستگی بیشتری خواهید داشت. کمتر از شش هفته بعد ، جان لندی استرالیایی توانست این مسافت را در 3:58 بدود و هر سال پس از آن ، تعداد بیشتری از افراد توانستند این کار را انجام دهند. تا کنون بیش از 1400 نفر توانسته اند یک مایل را در 4 دقیقه طی کنند.

هنگامی که بنیستر تونست انچه را که مردم باور داشتند در هم بشکند ، دیگران هم توانستند به این باور برسند که می توانند این کار را انجام دهند. وقتی فکر کنید که نمی توانید کاری را انجام دهیئد ، قطعا نمی توانید و وقتی باور کنید که می توانید کاری را انجام دهید ، قطعا ان کار را انجام خواهید داد. همین موضوع برای هر یک از ما نیز صادق است.

هر هدفی که در زندگیتان داشته باشید یا همان نحوه نگرش یا هدفتان برای زندگی رویایی ، اگر اعتقاد داشته باشید که می توانید انجامش دهید قطعا از عهده اش برخواهید آمد. اگر به خودتان و هدفتان ایمان داشته باشید ، به خوبی می توانید از عهده انجامش برایید! اما اگر مدام شک و تردید در ذهنتان جریان داشته باشد ، احتمال رسیدن به رویاهایتان بسیار کم خواهد بود.

همین حالا تغییرات لازم را انجام دهید

طرز بیان خود را تغییر دهید. طرز تفکر خود را تغییر دهید. چرا که در غیر این صورت هرگز نمی توانید به اهدافتان دست پیدا کنید. همواره از خودتان سوال کنید که چگونه می توانید یک کار را انجام دهید و چگونه می توانید به هدفتان دست پیدا کنید؟ وقتی خودتان مشکل موجود بر سر راه رسیدن به اهدافتان را پیدا کنید ، می توانید بهترین راه حل را هم کشف نمایید.

به نقل از ادیسون مشهور ، “من 10،000 روشی را اموختم که نمی توانستند یک لامپ را روش کنند.”

او هر شکست را گامی می دانست که او را به هدف نهایی اش نزدیک می کرد. مدام نتیجه را در ذهنتان تجسم کنید. ذهن ما آنچه را که نشانش می دهیم باور می کند بنابراین مدام موفقیت را در ذهنتان تجسم نمایید؛ اگر بتوانید تصور کنید که این اتفاق رخ می دهد ، درست مثل بنیستر ، ذهن شما ایمان خواهد داشت که می توانید ان کار را انجام دهید.

زندگی رؤیایی خود را تصور کنید جوری که انگار واقعی است و حقیقت دارد. همه چیزهایی را که می بینید، می شنوید و یا احساس می کنید با خود تصور کنید و مدام آنها را مرور نمایید. تنها کافی است اندکی ایمان داشته باشید و در هر شرایطی در صورت عدم موفقیت، منطق و ایمان خود را از دست ندهید.

شاد بودن Happy-Man

  1. به اتفاق افتادن چیزهای خوب ایمان داشته باشید

از “جستجوی بدی ها” تا “جستجوی خوبی ها فاصله ای نیست”

بعضی اوقات وقتی اوضاع از هم پاشیده شده و متشنج است ، ممکن است چیزهای خوب اتفاق بیافتد. – تونی رابینز

اعتقاد به خیر و خوبی ها به دو شکل ایجاد می شود. اعتقاد به جهان و اعتقاد داشتن به مردم.

بیایید بحث خود را با جهان شروع کنیم. مطالعات همواره ثابت کرده اند که ما آنچه را که به دنبال آن هستیم بالاخره خواهیم یافت. افراد تمایل دارند (غالباً به طور ناخودآگاه) به دنبال چیزهایی باشند که معتقدند می توانند از پسشان برایند و ان هدفی را دنبال خواهند کرد که بدانند می توانند به ان دست یابند. چرا که دست یافتن به اهداف کوچک می تواند باعث تقویت روحیه شان شود.

بنابراین اگر در جهان به دنبال چیزهای خوب باشید ، قطعا به انها دست پیدا خواهید کرد و اگر به دنبال چیزهای اشتباه باشید ، یا معتقدید دنیا جایی برای اهداف شما ندارد ، قطعا می توانید حدس بزنید که چه اتفاقی خواهد افتاد؟ شما هرگز به اهدافتان دست نخواهید یافت. درعوض ، اگر اعتقاد داشتید که همه چیز به نفع شماست و همه چیز دست به دست هم داده تا به هدفتان برسید چه؟ حتی اگر از اهدافتان بسیار دور باشید و به نظرتان بسیار دست نیافتنی بیایند باز هم تحقق خواهند یافت.

حال ، بیایید به مردم نگاه کنیم. یكی از اصول اساسی ای كه من در تمام كارهای هدایتی خود به كار می برم ، این است كه به افراد تیمم یاد می دهم که “نیات مثبتی داشته باشند.”

ما غالباً فرضیات و قضاوت هایی را در مورد دیگران در ذهنمان داریم كه بر اساس رفتار آنها ایجاد شده و هیچگونه درکی در مورد انگیزه اساسی ای که سبب اینگونه رفتار می شود نداریم. لکن داشتن نیت مثبت ، ما را ملزم می کند که قبل از قضاوت در مورد دیگران ، ابتدا از قصد انها اگاه شویم.

داشتن چنین نیتی ممکن است باعث شود که شما از آنها سوالی بپرسید و یا بخواهید چیزها را از دیدگاه آنها تصور نمایید. همه ما انسان ها در زندگی خود با چیزهایی که هیچگونه تصوری از آنها نداریم ، سر و کار داریم و بعضی اوقات یک حمله یا پرخاش علیه شما ، صرفاً از جانب کسی است که ذات خشنی دارد و یا فقط روز بدی را سپری کرده است. ت

ا به حال چند بار در ذهنتان با کسی که حرف بدی به شما زده و شاید اصلا قصد آزار رساندن به شما را نداشته دعوا کرده اید و در دلتان به او بد و بیراه گفته اید- لکن فقط کافی بود برای اینکه به این سو تفاهم پی ببرید از او چند سوال می کردید. چرا این اتفاق برای من افتاده است؟ را با هدف از رخ دادن این اتفاق برای من چه بوده و یا این اتفاق می خواست چه چیزی را به من یاد دهد؟ جایگزین کنید.

همواره در ذهن خود نیات مثبتی داشته باشید. دفعه بعد اگر کسی کاری را انجام داد که شما را ناراحت کرد یا شما از دستش عصبانی شدید ، یک قدم به عقب برداشته و فرض کنید که او از این کارش قصد خوبی داشته است. سعی کنید به خودتان بقبولانید که او هم در تلاش است تا به چیزی که می خواهد دست یابد.

قضاوت کردن در مورد دیگران را کنار بگذارید و به دنبال درک این موضوع باشید که چرا انها چنین رفتاری را از خودشان بروز داده اند. آنچه را که می خواهید تغییر دهید. وقت آن رسیده است که به دنبال چیزهایی باشید که زندگی رویاییتان را برای شما به ارمغان خواهند آورد. به دنبال خوبی ها باشید و مثبت فکر کنید.

  1. در لحظه زندگی کنید

از “زندگی برای رسیدن به یک مقصد” است تا “زندگی یک سفر است” راه چندانی نیست.

اینکه همه می گویند ، زندگی یک سفر است و نه یک مقصد حرف بسیار درستی است، بنابراین بیایید از این سفر لذت ببریم.

اگر همیشه سعی کنید به جای خاصی برسید حالا فرقی نمی کند که کجا باشد ، جایی را که اکنون در آن هستید از دست خواهید داد. اما این درست هر لحظه از زندگیتان است که می تواند هدایایی نظیر شادی و آرامش را برایتان به ارمغان بیاورد.

وقتی در زمان حال زندگی کنید ، می توانید فرصت ها را مشاهده نمایید ، از مزایای غیر منتظره استفاده کنید ، با جریان زندگی بالا و پایین بروید و به ندای درونیتان که می گوید خوشبختی حق شماست گوش فرا بدهید.

از طرف دیگر ، وقتی به یک نتیجه خاص نمی رسید یا روشی برایتان جواب نمی دهد ، دیگر نا امید نمی شوید و از همه چیز همان طور که هستند لذت خواهید برد. و آنها را همان طور که هستند خواهید پذیرفت! اگر می توانید در لحظه زندگی کنید ، مدام در حال یادگیری خواهید بود و به رشد و پیشرفت خواهید رسید و آرزو نمی کنید چیزها شکل متفاوتی داشته باشند و در این شرایط خوشبختی به سراغتان خواهد آمد.

مردم غالباً در دام پس چه موقع فلان اتفاق می افتد گرفتار می شوند. آنها می گویند: وقتی با شخصی آشنا می شوم ، ایا باید خوشحال باشم و یا از اینکه این اتفاق افتاده راضی باشم یا اینکه منتظر اتفاقات بهتر باشم ؟ وقتی پول بیشتری دارم ، باید چگونه فکر کنم؟ امروز شاد باش. شما می توانید همین امروز از آنچه که دارید راضی باشید فرقی نمی کند که فردا چه اتفاقی بیفتد.

شما می توانید همین امروز طرز فکر خودتان را تغییر دهید. همین امروز، حضور خود در حال حاضر را پر رنگ کنید ، به خصوص وقتی اضطراب و استرس به سراغتان می آید سعی کنید آرامشتان را حفظ نمایید.

ذهن ما غالباً نگران گذشته یا در حال پیش بینی آینده است. اما داشت یک زندگی آرام به آرامش یافتن ذهن شما کمک می کند ، باعث می شود بتوانید افکار خود را متمرکز کنید و آرامش بیشتری کسب نمایید.

با تمرین ذهن آگاهی یا مدیتیشن سعی کنید ذهنتان را ارام نگاه دارید. از تله پس کی فلان اتفاق می افتد رها شوید. وقتی دارید به خودتان می گویید ، “چه موقع فلان اتفاق می افتد” ، همان لحظه ساکت شوید و به آنچه اکنون می توانید انجام دهید فکر کنید.

آیا منتظر هستید کسی کاری برایتان انجام دهد یا یکی از ارزوهایتان براورده شود؟ آیا الان می توانی به ان دست پیدا کنی؟ تصمیم بگیرید از جایی که اکنون هستید و آنچه امروز دارید خوشحال باشید. همیشه می توانید در هر لحظه شادی را به زندگی خودتان بیاورید و به خاطرش سپاسگزار باشید.

Happy People

  1. طرز تفکر اگر فلان اتفاق بیفتد چه خواهد شد را تغییر دهید

از “بدترین چیزی که می تواند رخ دهد” تا “بهترین چیزی که می تواند رخ دهد” فاصله چندانی نیست.

ما بخش زیادی از زندگی خود را در یک ترس اجتناب ناپذیر می گذرانیم. به راستی تا کنون چه مقدار از ان چیزهایی که از اتفاق افتادنشان می ترسیدید رخ داده اند؟ چقدر بیهوده انرژی تان را بر سر این تفکرات هدر دادید؟ ، چه می شود اگر پیش بینی هایتان اشتباه از آب در بیایند؟ طرز تفکر اگر فلان اتفاق بیفتد چه می شود درست مانند برنامه ای است که در پس زمینه تلفن شما اجرا می شود. و باتری شما را تخلیه می کند و از آنجا که نگرانی های شما هرگز نتیجه را تغییر نخواهد داد ، پس چرا باید اصلا نگران باشید؟

من می بینم که بسیاری از مردم با فکر کردن در مورد نتایج احتمالی عملکردشان فلج شده اند. اما افرادی را هم دیده ام که به جای این افکار بر روی عملکرد و پتانسیل کاریشان تمرکز نموده اند. این بدان معنا نیست که شما خطرات یا چالش های احتمالی را نادیده بگیرید ؛ فقط به این معنی است که اجازه ندهید اینگونه افکار جلوی پیشرفتتان را بگیرند! این را به یاد داشته باش.

اگر زمان سختی را پشت سر می گذارید و احساس می کنید در یک باتلاق گیر کرده اید ، یا چیزی شما را به چالش می کشید. اگر پایان خوبی نداشته باشد باز هم پایان خواهد یافت.

  1. با خودتان روراست باشید

از “من باید در فلان کار موفقیت شوم” تا “من باید خودم باشم تا موفق شوم” راه چندانی نیست.

آیا می دانید پشیمانی اصلی یک فرد رو به موت چیست؟ آرزوی داشتن چیزهای مختلف. پس شجاعت این را داشته باشید تا یک زندگی صادقانه داشته باشید ، نه زندگی ای که دیگران از شما انتظار دارند.

در طول زندگی ، به ما آموزش داده می شود که برای اینکه در جای خود قرار بگیریم و موفق باشیم چگونه فردی باشیم. اما آنچه دیگران از ما انتظار دارند فقط انتظار انها از ماست ، همیشه این طور نیست که ما به بهترین شکل ممکن پیشرفت کنیم. بنابراین بهتر است با تلاش کردن، استعدادهای خود را شناخته و در جای درست قرار بگیریم. شما نمی توانید خود را با دیگران مقایسه کنید.

ما مدام فکر می کنیم که در برابر یکدیگر قرار داریم و در حال رقابت با هم هستیم ، با این حال این طور نیست و بهتر است هر کدام از ما راه خود را انتخاب کند و مسیر خود را در پیش بگیرد. صادقانه بگویم ، تنها کسی که واقعاً باید با او رقابت کنید ، خودتان هستید.

موفقیت واقعی و پایدار از اصالت ، هم دلی و تبدیل شدن به بهترین نسخه از خودتان حاصل می شود.

  1. هر جا که آگاهی باشد، انرژی هم همانجا خواهد بود

از “آب دادن به علف های هرز” تا “آبیاری گل ها” فاصله چندانی نیست.

همه شما احتمالاً درباره قانون جذب و چگونگی تفکر در باره بهترین زندگی ای که می توانید داشته باشید چیزهایی را شنیده اید.

مقدار زیادی از این دانش و خرد زمانی حاصل می شود که شما انرژی خود را صرف این نوع طرز تفکر نمایید. سال ها پیش من برای گروهی از مربیان و مشاوران یک جلسه تمرینی برگزار کردم. در یکی از مقاطع احساس خود کوچک بینی کردم و به خودم شک کردم. زیرا داشتم برای گروهی از بهترین مربیان، جلسه می گذاشتم. در حین استراحت ناهار ، در مورد تردیدهایم با یکی از مربی ها صحبت کردم. او یک مربی با تجربه بود و در گذشته مربی من هم بود. او چیزی به من گفت که هرگز ان را فراموش نمی کنم.

تریسی ، سعی کن خودت را مانند شلنگ آب پاش یک باغ ببینی. وقتی در مقابل دیگران باشی و مدام نگران باشی که انها در موردت چه فکری می کنند نمی توانی به انها توجه کنی و انها نیز به تو توجهی نخواهند کرد. و لذا مانند شلنگ اب پاشی خواهی بود که به علف های هرز اب می دهد. اما وقتی تلاش می کنی و انرژی ات را برایشان صرف می نمایی، انها نیز قدردانت خواهند بود و به انچه می گویی گوش می دهند و انگاه انگار به گل ها و شکوفه ها اب می دهی.

  1. قدردان بودن برای همه چیز

از “آنچه از دست رفته” تا “آنچه برایش سپاسگذار هستید” فاصله چندانی نیست.

سپاسگزاری یکی از ساده ترین و در عین حال قدرتمندترین کارهایی است که می توانید برای داشتن یک زندگی رویایی انجام دهید.

مطالعاتی که به اثبات مزایای ابراز قدردانی می پردازند روز به روز در حال بیشتر شدن هستند. اعم از چگونگی بهبود روابط ، سلامت جسمی و عاطفی و استقامت ذهنی ، این کار میزان انرژی و احساس خوشبختی شما را هم افزایش خواهد داد.

آیا می دانستید که داشتن احساس ترس و قدردانی در یک لحظه از نظر جسمی غیرممکن است؟

دفعه بعد که احساس کردید در زندگی تان کمبود دارید ، دفعه دیگری که به آنچه دیگران دارند حسادت کردید یا از آنچه که دارید راضی نبودید ، سعی کنید برای چیزهایی که دارید سپاسگذار باشید. همه کس نمی توانند همه چیز را به طور یک جا داشته باشند پس سعی کنید برای چیزهایی که در اختیارتان قرار گرفته شکرگذار باشید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید