مجله آلامتو

خواص شکلات تلخ برای مغز

آیا خوردن شکلات شما را باهوش تر می کند؟
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

Hotcacao

مطالعه مقدماتی نشان می دهد که دو فنجان کاکائو داغ در روز، به مدت 30 روز، به بیماران مسن تر با مشکل جریان خون مغز کمک می کند تا سی درصد در افزایش حافظه و توانایی مغزی بهبود یابند.

این مطالعه، که این هفته در مجله نورولوژی منتشر شده است ، توسط دکتر فرزانه  سرند (Farzaneh Sorond) ، متخصص مغز و اعصاب در Brigham و بیمارستان زنان و استادیار مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد نوشته شده است. این مطالعه بر روی 60 نفر با سن متوسط ​​72 سال انجام گرفته است.

نواحی مغز که در حال فعالیت هستند نیاز به سوخت بیشتری دارند برای افرادی که جریان خون مغز آن ها دچار اختلال شده است، کاکائو می تواند از طریق ارائه سوخت بیشتر سودمند باشد.

دکتر Sorond نسبت به خود درمانی با شکلات هشدار داد ، وی افزوده است که افراد مبتلا به دیابت، فشار خون بالا و اختلالات عروقی نباید مقدار زیادی شکر، چربی و کالری اضافه به بدن خود وارد کنند.

همچنین بخوانید: اقداماتی برای کنترل فشار خون بالا

در رابطه با زیاده روی در مصرف کاکائو دیگر پزشکان نیز موافق هستند، از جمله متخصص قلب و عروق دکتر پیتر مک کالو(Peter McCullough) که  می گوید چربی و قند در شکلات می تواند تاثیر منفی بر سلامت بگذارد پس با وجود مفید بودن کاکائو هرگز در خوردن آن زیاده روی نکنید.

از سوی دیگر قهوه هم خیلی عالی است قهوه در واقع خطر خودکشی را کاهش می دهد. و در حال حاضر یک مطالعه کاملا علمی می گوید: شکلات و قهوه ممکن است به رفع زوال عقل کمک کند.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

2 دیدگاه

  1. خرید گل در

    سلام دوست عزیز

    واسه من خوب جواب داده شاید تاثیرش رو شما جوره دیگه بوده

  2. جواب بالا: خیلی زیاد!خیلی باهوش !خیلی نبوغ پیدا میشه که خوب نیست!زیاد نخورید!

نظر خود را بیان کنید