مجله آلامتو

کشف درمان جدید برای بیماری ایدز

درمان جدید برای مقابله با بیماری ایدز

سلول های بنیادی در چند سال اخیر توانسته اند کمک زیادی به درمان انواع ناتوانی ها و بیماری های بشری کنند. در این میان دانشمندان و محققان در دانشگاه ” UCLA ” در کالیفرنیای آمریکا به نتایج جدیدی در زمینه مقابله با بیماری ایدز به وسیله سلولهای بنیادی رسیده اند.

کشف درمان جدید برای بیماری ایدز

این دانشمندان موفق شده اند تا در محیط آزمایشگاهی با استفاده از علم مهندسی ژنتیک تغییراتی در سلولهای بنیادی ایجاد کرده و سلولهای مورد نظر را به ” موجوداتی مهاجم ” تبدیل کرده اند که در درون بدن موجود زنده سلولهای آلوده به ویروس ایدز را از بین می برند. در این تحقیقات و پس از تزریق سلولهای مورد نظر مشخص شده است که میزان سلولهای ” T ” که در بدن انسان با این ویروس مبارزه می کنند بیشتر شده و در عین حال تعداد سلولهای آلوده به ویروس ایدز در نمونه ها کاهش یافته است.

همچنین بخوانید: روش درمان قطعی ایدز

تا به امروز اکثر داروهایی که که در ارتباط با ” HIV ” به بازار عرضه شده است به دنبال کاهش دادن سرعت پخش بیماری در بدن بوده است اما درمان جدید به دنبال نابودی کامل این ویروس در بدن فرد مبتلا است. نتایج کامل تحقیقات این گروه به تاریخ 12 آوریل در مجله پزشکی ” PLoS Pathogens ” منتشر شده است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید