افسردگی

رویکردی جدید درمورد دلیل افسردگی ، می‌تواند به درمان‌های پایدار کمک کند . همیشه گمان بر این بوده که افسردگی دلیل نگاه بدبینانه نسبت به آینده است . اما پژوهشی جدید نشان می‌دهد می‌تواند برعکس باشد . در حقیقت ، بدبین بودن نسبت به آینده می‌تواند باعث افسردگی شود . پرفسور مارتین سلیگمان و آن ماری رُپکه ، این تحقیق را براساس ” دورنمای آینده ” انجام دادند . دورنمای آینده به این برمی‌گردد که ما درمورد آینده چه فکری می‌کنیم .

نتایج این تحقیق در British Journal of Clinical Psychology منتشر شده است . محققان دریافتند تفکر نسبت به آینده ، به سه طریق موجب افسردگی می‌شود :

  • تولید ضعیف نسبت به آینده احتمالی
  • ارزیابی ضعیف نسبت به آینده احتمالی
  • باورهای منفی نسبت به آینده

البته افسردگی هم به نگاه منفی‌تر نسبت به آینده بازخورد داده می‌شود ، و ایجاد یک چرخه معیوب می‌کند . خوشبختانه ، این گونه فکر کردن را می‌توان با گویش درمانی – مانند رفتار درمانی شناختی _ کنترل کرد .

محققان این مطالعه می‌نویسند :

برای تائید این‌که چشم‌انداز معیوب موجب افسردگی است ، مطالعات آزمایشگاهی لازم است تا به ما کمک کند شیوه تقویت و بهبود چشم انداز را پیدا کنیم . امیدواریم دانشمندان بالینی روی این موضوع تحقیق کرده و فرایند ارزیابی نشده و حیاتی را که اساسی‌تر از افسردگی است ، معلوم کنند . دانستن این‌که دورنما و چشم انداز چگونه آسیب روانی را شکل می‌دهند ، می‌تواند برای محققان جهت پیداکردن درمان‌های موثرتر مفید بوده و به افراد افسرده برای روشن‌تر دیدن آینده کمک کند .

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید