روش طبیعی درمان شوره سر

چگونه با استفاده از مواد طبیعی بر شوره سر غلبه کنید؟

dandruff

آیا از شوره سرتان عذاب میبرید و به دنبال یک راهکار مناسب هستید؟ در این مقاله با ما همراه شوید تا روش طبیعی درمان شوره سر را یاد بگیرید:

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ اولین قدم برای درمان شوره سر، آن است که یک نفس عمیق بکشید. شوره سر، مسئله ای است که فقط به زیبایی مربوط می شود و برخلاف باورهای غلط، باعث کچلی شما یا انتقال آن به دیگران نخواهد شد. علاوه بر روال معمول مراقبت از موی شما که باید شامل شامپو کردن موها بطور منظم باشد، مبارزه با شوره سر به ترکیبی از تکنیک های کاملا طبیعی شامل پیشگیری تا درمانهای پس از بروز شوره، مانند اسکراب و استفاده از روغن ها نیاز دارد.

قدم اول

حدود ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی خالص و طبیعی را روی پوست سرتان ماساژ دهید، سپس موهایتان را با مخلوطی از یک فنجان آب و ۱ قاشق چایخوری آب لیمو آبکشی کنید. این درمان روزانه به کاهش شوره سر کمک می کند.

قدم دوم

قبل از شامپو کردن موهایتان، کمی نمک طعام معمولی را روی پوست سرتان مالش دهید. این درمان طبیعی و ساینده، به جدا کردن شوره ها از پوست سرتان کمک می کند قبل از آنکه شامپویتان کارش را انجام دهد.

قدم سوم

یک شامپوی ضدشوره کاملا طبیعی پیدا کنید. اگرچه این محصولات متفاوت هستند اما مواد تشکیل دهنده متداول آنها عبارتند از روغن درخت چای و عصاره رزماری که بعنوان جایگزین های ملایم برای عوامل ضدشوره شیمیایی مانند کتوکونازول و قطران زغال سنگ عمل می کنند. مگر در مواردی که کارخانه سازنده خلاف آن را توصیه می کند، موهایتان را دوبار کف مالی کنید و آب بکشید و اجازه دهید شامپو قبل از آبکشی در حدود ۵ دقیقه روی پوست سرتان بماند.

قدم چهارم

بعد از شامپو کردن و آبکشی موهایتان، برای یک پاکسازی عمیق که برای درمان و جلوگیری از شوره سر مفید است، موهایتان را با ترکیبی از یک بخش سرکه سیب و یک بخش آب سرد، آبکشی نمایید. سرکه سیب، به شوره های باقی مانده نفوذ کرده و باکتریهای مسبب شوره سر را نابود می کند.

مقاله مرتبط: روش های درمان ریزش مو

قدم پنجم

چند قطره روغن جوجوبا را در صبح به موهایتان بمالید. زیاده روی نکنید ،فقط کافی است پوست سرتان را بپوشاند. ماساژ دادن پوست سرتان با این روغن طبیعی، پوست شما را مرطوب کرده و به بازگردادندن تعادل طبیعی PH پوست سرتان کمک می کند.

قدم ششم

یک بار در هفته به موهایتان روغن نارگیل بزنید. یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را گرم کنید و روی مو و پوست سرتان بمالید. موهایتان را با یک حوله گرم و مرطوب بپیچید و اجازه دهید روغن ،حداقل به مدت یک ساعت روی سرتان بماند. سپس آبکشی نمایید. برای تاثیر حداکثر، روغن نارگیل ضدقارچ را در تمام شب روی سرتان بگذارید. اگر این درمان، موهای شما را بیش از حد چرب یا روغنی کرد ،آن را با مخلوطی از سرکه سیب و آب سرد بشویید.

قدم هفتم

اگر هیچ یک از کارهای بالا موثر واقع نشدند، جوش شیرین را جایگزین شاموی معمولی تان کنید. این درمان ممکن است موهای شما را در ابتدا خشک کند اما پس از چند هفته، چربیهای طبیعی موی شما، این خشکی را جبران می کنند و موهای شما را نرم کرده و پوسته ها را از بین می برد.

نکاتی که باید بدانید

عوامل ضدقارچ ممکن است به کاهش شوره سر شما کمک کنند. روغنهای ضدقارچ مانند روغن نارگیل و درخت چای را با شامپوی فعلی تان مخلوط کنید. اگر شامپوی شما در حال حاضر حاوی این مواد نمی باشد. حدود ۱۰ قطره روغن در هر ۸ اونس شامپو، کافی است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید