یک عکاس کانادایی توانسته است در طول ۱۵ سال عجیب ترین ایستگاه های اتوبوس را به تصویر بکشد.

کریستفر هرویگ عکاس کانادایی نزدیک به ۱۵ سال از وقت خودش را بر روی پروژه عجیب و غریب گذاشته است و از ایستگاه های متفاوتی عکس گرفته است.

او در ۱۴ کشور به دنبال ایستگاه های اتوبوس بوده و توانسته ۸۰۰۰ عکس را ثبت کند که اغلب آنها از کشورهای قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، اوکراین، ارمنستان، لیتوانی، استونی، بلاروس و آبخازیا انتخاب شده اند.

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

این ایستگاه در بخش ثبت نشده آبخازیا در غرب قفقاز و نزدیک دریای سیاه واقع شده است. طراح این ایستگاه هیجان انگیز «زوراب تسرتلی» است. او در در آکادمی هنر روسیه تحصیل کرده است.

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

این هنرمند در آبخازیا ایستگاه دیگری را نیز طراحی کرده است، از همین رو کریستوفر عکاس آقای تسرتلی را پیدا کرده و از او پرسیده چرا در کارهایی که او می سازد، هیچ کدام از المان های آشنا مانند سقف وجود ندارد؟ هنرمند خلاق هم در جواب گفته: «من هیچ اهمیتی به سقف یا دیگر چیزهایی که همه فکر می کنند باید وجود داشته باشد، نمی دهم! من یک هنرمندم!»

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

هرویگ این ایستگاه را در منطقه چارین در قزاقستان پیدا کرده است، جایی که تا کیلومترها خانه و جاده درست و سالمی نبوده است. او عنوان ایستگاهی در هیچ کجا! را برای این تصویر انتخاب کرده است.

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

به نظر می رسد قزاقستان از این ایستگاه ها در میانه هیچ کجا زیاد دارد. هِرویگ می گوید: «به نظر می رسد کسی به این ایستگاه های دور از دسترس رسیدگی می کند و حواسش به آن ها هست.»

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

آرمن سارداروو طرح های تازه ای نیز در بلاروس دارد که خلاقانه به نظر می رسند. این یکی در مسیر مدرسه است و بچه های مدرسه آن را نقاشی کرده اند.

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

این بخش از آبخازیا بیشترین طراحی های متفاوت را دارد و هرویگ این ایستگاه عجیب را نیز در همان منطقه پیدا کرده است.

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

یاراوان ارمنستان میزبان این ایستگاه است و هرویگ درباره آن می گوید: «هیجان انگیز ترین نکته درباره این ایستگاه ها این است که به نظر می آید آن ها اتفاقی ساخته شده اند، در صورتیکه هر کدام برای خودشان طراحی ویژه و منحصر به فردی دارند.»

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

ارمنستان ایستگاه های نادر و متفاوت زیادی دارد که در عین حالی که شاید جالب به نظر نرسند!

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

ایستگاه های استونیا بیشتر از چوب ساخته شده اند و به نظر ساده می آیند، اما در رنگ آمیزی و تزئین کردن آن ها تفاوت زیادی به چشم می خورد.

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

طراحی ایستگاه های اتوبوس از این دست برنامه هایی است که هنرمندان دوست دارند انجام بدهند، از آن جهت که به راحتی می توانند ایده های عجیب خودشان را در آن نشان دهند. قزاقزستان میزبان این ایستگاه است.

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

هرویگ که از سال ۲۰۰۲ برای این پروژه سفر کرده است، این ایستگاه را در استونی پیدا کرده است، چیزی مانند رتیل که هنرمند عکاس می گوید انتظار داشته آن را در نشنال جئوگرافیک ببیند!

عجیب ترین ایستگاه اتوبوس

در سال ۲۰۰۳ هرویگ به همراه همسرش به قزاقستان سفر و سه سال در این کشور زندگی می کند. در این مدت در پروژه های عکاسی مختلفی نیز حضور دارد. او در انتهای یکی از جاده های مهم آسیای مرکزی به این ایستگاه اتوبوس رسیده است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید