مجله آلامتو

«تور: دنیای تاریکی» در سه روز آخر هفته موفق به فروشی 38 میلیون دلاری شد  و این مقام را از آن خود کرد.

به این ترتیب فروش 10 روز اول این فیلم ماجراجویانه و فانتزی به 147 میلیون دلار رسید. این در حالی است که فروش «تور: دنیای تاریکی» در بقیه کشورهای جهان بیشتر از این رقم بوده است.

 

دومین قسمت «تور» را آلن تیلور کارگردانی کرده و کریس همسورث بازیگر استرالیایی تبار سینما، دوباره در آن در نقش ابر قهرمان چکش به دست قصه‌های مصور شرکت مارول بازی کرده است.

فیلم با هزینه تولید 170 میلیون دلاری تهیه شده و قصه مبارزه تور و دوستانش با یک نیروی ویرانگر را به تصویر می‌کشد که قصد نابودی کره زمین را دارد.

دومین فیلم جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی «تعطیلات ساق‌دوش» است. این کمدی درام خانوادگی با فروشی 30 میلیون دلاری این تمام را کسب کرد.

در این فیلم جدید جدول گیشه نمایش بازیگرانی مثل موریس چسنات و مونیکا کابسون بازی کرده‌اند. قصه فیلم درباره دیدار دوباره چند هم کلاس صمیمی پس از پانزده سال بی خبری از یکدیگر است. مالکوم دی‌لی کارگردان فیلم است.

 

«آخرین وگاس» سومین فیلم جدول گیشه با یک فروش 9 میلیون دلاری است. فروش کلی فیلم طی 3 هفته نمایش به 47 میلیون دلار رسیده است. رابرت دنیرو، مایکل داگلاس و مورگان فریمن بازیگران این کمدی ماجراجویانه هستند.

انیمیشن کامپیوتری «پرنده‌های آزاد» با فروشی 8 میلیون دلاری، ردیف چهارم جدول گیشه نمایش را به خود اختصاص داد.

این کمدی ماجراجویانه طی 3 هفته نمایش عمومی، به فروشی 42 میلیون دلاری دست پیدا کرده است. اوئن ویلسن و وودی هارلسن به جای دو کاراکتر اصلی قصه فیلم صحبت کرده‌اند.

پنجمین فیلم جدول گیشه نمایش کمدی مستندگونه «پدربزرگ بد» است. فروش 7 میلیون دلاری فیلم در تعطیلات آخر هفته، فروش کلی 4 هفته‌ای آن را به 90 میلیون دلار رساند.

«بی‌وزنی» با بازی جرج کلونی و ساندرا بولاک پس از هفت هفته نمایش عمومی، هنوز در فهرست 10 فیلم اول جدول قرار دارد. فروش 6 میلیون دلاری فیلم، آن را در ردیف ششم جدول گیشه نشاند.

فروش کلی این درام دلهره‌آور علمی تخیلی در آمریکای شمالی، طی این مدت به 241 میلیون دلار رسیده است.

 

«بازی اندر» با بازی هریسون فورد هم با فروش 6 میلیون دلاری خود، در ردیف هفتم جدول نشست. این اکشن علمی تخیلی بعد از سه هفته نمایش عمومی، به فروش کلی54 میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید