video-games

آیا کودکانی که بازیهای ویدیویی خشن انجام می دهند در معرض خطر افسردگی قرار دارند؟

در حالیکه توجه بسیاری بر روی رابطه بین بازیهای خشن ویدیویی و رفتارهای خشونت آمیز در کودکان معطوف شده است، مطالعات جدید نشان می دهد که رابطه معنا داری بین انجام بازیهای خشن ویدیویی و احتمال ابتلای بیشتر به افسردگی در کودکان وجود دارد. جزئیات بیشتر این مطالعه مهم در مجله Cyberpsychology behavior and social networkingوجود دارد.

دکتر سوسان تورتولرو از مرکز علوم سلامت دانشگاه تگزاس، دکتر سانتا مونیکا از دانشگاه آلاباما، مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها، و بیمارستان بچه های بوستون، گزارش دادند که علائم و نشانه های افسردگی در میان کودکان پایه سوم از سه شهر مختلف امریکا که روزانه بیشتر از 2 ساعت بازیهای خشن رایانه ای انجام می دهند در مقایسه با کودکانی که میانگین انجام بازیهای رایانه ای در آنها روزانه به کمتر از 2 ساعت می رسد به طور قابل ملاحظه ای بالاتر است. این مطالعه بر روی پسران از نژادهای مختلف انجام شد و نتایج آن در مقاله ” Daily Violent Video Game playing and Depression in Preadolescent Youth”موجود است.

یکی از نقاط قوت این مقاله این است که در سطح بسیار وسیع انجام شده است و نمونه های انتخاب شده از بین نژادهای مختلف بوده اند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید